Prijava

I ove godine smo jedini srpski predstavnik u grupnoj fazi. To ne vidi samo ostrascen.

Бохор
Svi registrovani fudbaleri koji imaju mesečnu platu veću od 350 evra bi mi centrirali od 00 do 24 dok ne nauče da centriraju što iz mesta što iz punog trka. 8 od 10 pokušaja

Da neće ove iz Partizana mag i otac fudbala Slađan Šćepović da uči u omladinskoj školi kako da igraju? Pa 2008. kad sam bio na probi tamo, lik je bukvalno drkao kurac na svoje sinove i na Krnetu koji je bio kadet tad. I da, igrač koji je desni vezni / desni bek mora da bude bar 180 cm visok u 15-oj godini i da ima 60 kila verovatno, pošto sam ja od 173 cm / 65 kg ocenjen kao nizak i debeo za te pozicije. Inače, lik je dao neki odbitak Seltiku pre 30 godina i sad i on i sinovi bambusaju srpski fudbal na osnovu toga. I bambusaće dokle god je bilo kog Šćepovića na kugli zemaljskoj.

Posle u OFK prvo bilo dobro kod Prekazija (mada je kenjao što oni nisu imali prođu u reprezentaciji), posle prešli kod ovog Lešnjaka, on čovek veze sa fudbalom nema. Insistirao na centriranju oštro i na prvu stativu (čak i kad nema saigrača) i na tome da svako dodavanje, isključivo mora da ide po zemlji i bez dugih lopti.

U Zvezdi ne znam kako rade, kad su me primili u OFK nisam išao na probe dalje.

4 godine sam trenirao i realno bilo je boljih trenera u betonligaškim timovima, nego u ovim jakim.

Insistirao na centriranju oštro i na prvu stativu (čak i kad nema saigrača) i na tome da svako dodavanje, isključivo mora da ide po zemlji i bez dugih lopti.

Pa to nije njegovo pravilo nego pravilo svakog krstenog trenera mladjih kategorija. Mogu i da ti objasnim zasto ako ne kapiras...

Nisam razumeo, radio sam ono što trener zahteva xd.

Ali opet, Prekazi je insistirao na centriranju na igrača ili pas u nazad, pa čak ako nije ispraćena akcija da durneš loptu na drugu stranu, levom krilu. I to je donosilo da samo davali po jedan takav gol po utakmici. A ovo slepo centriranje na prvu nam je donosilo da na svakoj 5-oj tekmi damo gol tako. Naročito što se igralo 4-5-1. I onda tražiš konstantno tog jednog špica.

aj ne lupaj bombaš posle onolko promašaja jebaće nas tamo 1-0 i gotovo i treba da ispadnemo ono sve ni šćepović ne bi uspeo da promaši

Ja sam gde god igrao igrao levo krilo ili polušpica kako ga je ko zvao. 5 od 6 trenera mi je otvoreno reklo da kad imam prostor prođem i centriram i da mi se jebe tačno da l je ko stigo na penal il ne. Ti koji nisu stigli na centaršut su trčali po 10 krugova posle

Ovo za dodavanje je samo problem popreko, na bilo kom delu terena. Insistirao je na po zemlji jer je imao balvane koji ne umeju da prime loptu vrv

Da ali jedno je na penal da ubacuješ, a drugo je baš na prvu stativu (naročito kada se špic ne ubacuje tako), nekako bilo je 37-38 igrača i svi su morali da budu ukalupljeni, nema taj fazon ko je sigao ko nije.

A za ovo po zemlji, ajde logično je za kratke pasove, nego je frka kad kao bek treba da dodaš krilu koji je na 30-ak metara od tebe, a da ti ne preseku pas. Ja sam znao dobro da ''bunarim'' onako bekovski, ali opet, ne može to protiv svakoga. I bilo je lakše kod prekog, 4-3-3 sa visoko postavljenom odbranom i gde ti je kao beku dozvoljeno da ideš napred, nego kod lešnjaka 4-5-1 sa odbranom na 20 m od gola, pa veznim redom na 35 m od odbrane (tačnije tu su 2 centralna vezna), još dalje su krila i ofanzivni vezni. Plus, iznosiš loptu na 60 m od gola, predaješ dalje i vraćaš se nazad. Nijedne akcije gde ulaziš iz drugog plana da centriraš i sl.

Ali opet, Prekazi je insistirao na centriranju na igrača ili pas u nazad, pa čak ako nije ispraćena akcija da durneš loptu na drugu stranu, levom krilu. I to je donosilo da samo davali po jedan takav gol po utakmici. A ovo slepo centriranje na prvu nam je donosilo da na svakoj 5-oj tekmi damo gol tako. Naročito što se igralo 4-5-1. I onda tražiš konstantno tog jednog špica.

To sto nije bilo spica tu na prvoj to je problem spiceva. Ti si svoje odradio a do spica je da iskoristi brzinu(jer je skoro svaki brzi od stopera) i utrci na prvu stativu da ga metne a ako lopta prodje ispred/iza/preko spica i stopera tamo su drugi spic/poluspic/drugo krilo da skupe i da rese. Znaci uvek ide ostra lopta na prvu stativu negde izmedju peterca i penala.

Sto se tice dodavanja po zemlji-imao sam jednog trenera koji je za svaki pas u vazduhu ili spoljnom govorio: samo najveci majstori umeju da pas visokom loptom ili spoljnom daju kao da je po zemlji unutrasnjom. Dok ne usavrsite ovo osnovno ko da spoljnom, spicem ili po vazduhu radi sklekove.

I obicno treneri u mladjim kategorijama ne vole preskakanje igre vec se drze onoga "prvom do sebe i nastavi kretnju"

Uh jebemti sve fudbaleri.

To sto nije bilo spica tu na prvoj to je problem spiceva. Ti si svoje odradio a do spica je da iskoristi brzinu(jer je skoro svaki brzi od stopera) i utrci na prvu stativu da ga metne a ako lopta prodje ispred/iza/preko spica i stopera tamo su drugi spic/poluspic/drugo krilo da skupe i da rese. Znaci uvek ide ostra lopta na prvu stativu negde izmedju peterca i penala.

Zavisi dosta od špica/špiceva. Biraju ih tako da je svih 5-6 komada bilo minimum 185 cm visoko sa 15-16 godina, tip ''teškog'' špica kao što su ih zvali, i nisu baš bili brzi ni agilni, ali su bili jaki. Tako da je meni crnjak bio, dovodiš takve igrače, a očekuješ neku agilnu igru sa izvlačenjima na prvu. A on stoji kao vo na penalu ili na ivici kaznenog i bukvalno njega moraš da gađaš. I još dobiješ kritiku od trenera ako ga nisi pogodio. A insistira na prvoj stativi.

Cak i tezak spic je brzi od stopera makar jer ima pocetnu prednost jer je prvi krenuo

Ne znam, uostalom, postavljas stvari kao da si trenirao kod pijanog mice. Ima trenera koji nemaju blage veze(uglavnom bivsi igraci zone i srpske lige) to se slazem ali sam upoznao i dosta dobrih trenera koji igru drze u prstu. Veci je problem to sto se guraju netalentovani panjevi koje nabiju kondicijom kod privatnih trenera.

Ili ih nauce da zongliraju i tri driblinga i onda oni driblaju u mestu kao vau vidi sta umem a uspori napad totalno

Бохор
Ja sam gde god igrao igrao levo krilo ili polušpica kako ga je ko zvao. 5 od 6 trenera mi je otvoreno reklo da kad imam prostor prođem i centriram i da mi se jebe tačno da l je ko stigo na penal il ne. Ti koji nisu stigli na centaršut su trčali po 10 krugova posle

lol nub

Ja sam bog fudbala, pitajte me bilo šta.

Za tebe sam pirlo

Samo negej varijanta

Mozda bolje da sam rekao bastijan svajnstajger onda aj ajde

Realna priča cigane ne kenjaj

Sećam se bio sam klinac igramo protiv Javora u Ivanjici i aut neki Bogić baca meni u prazno a Ađuru me čuvao i ja potrčim ka lopti i razmišljam "jači je ne davim loptu samo je centriram na Božovića..." i čamuga 5 metara pre mene stigne do lopte pukne je Oditi i ovaj da gol i sve se to desilo dok sam ja trčao ka onom mestu gde je trebala da bude lopta hoću da kažem da možeš da budeš ser jebeni Alex uvek će biti neki vanzemaljci ili Nemci tu da te sjebu jako, zato pušite kurac sa nadanjima da naši klubovi mogu nešto protiv legije stranaca iz Bugarske, Poljske, Norveške sa Malte jebene onaj bata što nam dade dva gola pre neki dan mogao je i Morijentes jebeni da se zove jer je bolji napadač od svakog posle Pantele