Prijava

Dakle, ljudi, budite ozbiljni, moja budućnost je u pitanju.
Upisao sam srednju ove godine, i dogovorio sam se sa roditeljima za kurs stranog jezika mimo nastave.
Učio bih četiri godine. Prvi pik mi je turski. Sad, dogovarao sam se sa roditeljima da posle završenog turskog koji traje četiri godine, da upišem arapski, jer me zanima istočna kultura, i sve to.
Moja pitanja su: Da li je turski dobar izbor? Da li ću moći da budem odličan u školi iako sam sebi natovario još jedan predmet na vrat? I da li je izvodljiv kurs arapskog na fakultetu, pošto imam cilj da po diplomiranju znam tri strana jezika, što je u startu ogromna prednost pri traženju posla. Poslednji voz za upis je oktobar, kako ne bih u drugom polugodištu imao još jednu obavezu. Unapred hvala

Da li ću moći da budem odličan u školi iako sam sebi natovario još jedan predmet na vrat?

Niko ne može da zna šta ti možeš i koliko možeš. Zavisi od tvoje sposobnosti da isplaniraš vreme, tvog potencijala uopšteno.
Inače učenje jezika je uvek korisno i dobro. Ali, ti orijentalni jezici su mi postali takvo pomodarstvo.

To hoćeš da gledaš Šeherzadu bez prevoda?
Šalim se, evo ti jedan sajt gde možeš da učiš osnove jezika, pa vidi.
http://www.livemocha.com/

Veliki sam kapacitet, ali pitam ako mi krenu kola nizbrdo u školi, pa se demotivišem i tako pa sjebem i kurs i školu sabajle.

Ali, ti orijentalni jezici su mi postali takvo pomodarstvo.

Istok ti je budućnost. Već sam se ranije premišljao oko turskog, kad sam čuo da će moja drugarica verovatno ići na turski univerzitet, to me je ubedilo. Nego da čujem vaše mišljenje :)

Pa, ako si kapacitet ne vidim razloga zašto bi bilo šta krenulo nizbrdo. Organizuj svoje vreme i to bilo dovoljno.
Ako već ideš na istok, nema veće budućnosti od Kineza.

Ja ti savetujem da zajebeš turski. Druga stvar je da nećeš da sjebeš školu zbog stranog jezika, jer ti za jezik nećeš da odvajaš više od sat-dva dnevno. Moja preporuka ti je flamanski, nemački, skandinavski, a najviše ruski.

Stvar je što već idem na kurs engleskog, jer je ovaj što se uči po školama sranje. Sa ovim ću verovatno dobiti diplomu što daju na Kembridžu, zaboravio sam kako se zove :)
Hm, zašto flamanski?

Uči bolje kineski, to ti je budućnost.

a najviše ruski.

++++

dobiti diplomu što daju na Kembridžu, zaboravio sam kako se zove :)

FCEi diploma???

Ako sve to oces, moj ti je savet batali vukajliju.

Ja počinjem Nemački da učim za par dana. Ne vidim kakva je budućnost na istoku, tačnije u Turskoj.

Jeste, tako je !
Ma ni ne dolazim ovde često

TROLUJ DRUGDJE DECXKOOOOOOO!

Moja sestra ima tu FCEi diplomu, sada na faksu nece valjda morati ispit iz engleskog da polaze...