Prijava

ništa nije propalo sve dok ima neko ko redovno sluša taj žanr

..рече Филозоф и заслужи да га водим кући, ако ме разумеш, лололо

..рече Филозоф и заслужи да га водим кући, ако ме разумеш, лололо

žibe, ne dam rč lololo mo'š samo pivom da me častiš

На пиво сам и мислиЈо, ју перверт :)

ne znam ja.. mere bezbednosti rča.. :)

kad đešdo u bjeograd, žemo vops :)

Ту сам крајем октомбра, па ће се договоримо :)

Да не спемујем...

Чему уопште наслов теме ''зашто је метал ПРОПАО?'' Па, поред таквог наслова и не остаје ништа друго него да метал оде низ канализацију, јер га је публика са'ранила.
А није тако, и не треба да буде. Као, уосталом, и за друге познате и непознате поджанрове.

Dogovorimo se, nema frke.

Muzika realno, bilo koji zanr, nikad nece propasti.

Zbog rđe. Slaba emulzija.

Muzika realno, bilo koji zanr, nikad nece propasti.

Док публика не изумре или не са'рани музику.

Zbog rđe. Slaba emulzija.

Како си само то виспрено приметио. Ајд бриши то, да не види мод, бан ћеш попити.

Imam pravo na sovje mišljenje. Ako ti se ne sviđa - eskuliraj.

Haha, propao džez... Još malo pa će i klasična muzika da propadne kako bi napravila mesto dubstepu.

Realno, koji novi poznati kompozitor klasične muzike postoji?

Imam pravo na sovje mišljenje. Ako ti se ne sviđa - eskuliraj.

Да покушам да схватим... Твоје мишљење о феномену пропадања једног музичког жанра је ''Због рђе. Слаба емулзија.''

:уздах:

Оригиналан си, што би се рекло, у пичку материну.

Ови пре тебе су за то добили по 3 дана, ти добијаш 7, јер си крајње безобразан.

Da je valjala, ne bi ni popadala. Obični sektaši smrdljivi koji oće da naprave kult od govna od muzike, koja ni ne može da se nazove umetnost. Čisti narkomani koji nemaju svoju ličnost pa je traže u nekim levim ljudima mudima. Mislim, zbog njih je propala muzika, šta već.

Gle ove što pišu da su džez i klasika propali... To što vi ne slušate to, što ne tražite po netu, a ponajviše što se to ne može čuti na televiziji i radiju, ne znači da ne postoji. Ne budite kreteni. Džez scena je ogromna, ali kod nas vrlo slaba.

Realno, koji novi poznati kompozitor klasične muzike postoji?

Postoji na desetine novih klasičara, samo su nepoznati.

samo su nepoznati.

Pa to ti kažem, ne možeš da se probiješ na scenu. Zašto bi neko došao da sluša Jovu iz Malog Mokrog Luga za koga kritičari kažu da je najveći klasičar našeg vremena, kad mogu da slušaju Mocarta koji je dokazano odličan?
Neće ni biti poznatih kompozitora, pa se niko neće time ni baviti. Ako se ne stvara ništa novo, iako neko sluša tu vrstu muzike, taj žanr je mrtav.

Pa to ti kažem, ne možeš da se probiješ na scenu. Zašto bi neko došao da sluša Jovu iz Malog Mokrog Luga za koga kritičari kažu da je najveći klasičar našeg vremena, kad mogu da slušaju Mocarta koji je dokazano odličan?
Neće ni biti poznatih kompozitora, pa se niko neće time ni baviti. Ako se ne stvara ništa novo, iako neko sluša tu vrstu muzike, taj žanr je mrtav.

Možeš da se probiješ, samo je scena relativno nepoznata, nije problem u tome što nema muzičara, nego nema publike, i ako je ima, mala je.

Vetre, nemoj da spamuješ ovakvim postovima i da me vređaš. Nije ti fora, reko sam svoje mišljenje i nemoj da postavljaš ovakve slike jer spamiješ i vređaš džaba. Oprostite na spamu, neću više da pišem na ovoj temi.

Tvoje mišljenje je blago rečeno glupo. Eto, rekao sam!

Klasična muzika je uvek imala malu publiku. U 18. i 19. veku samo gospoda su išla da je slušaju, a narod se veselio po tavernama. I danas je ista situacija, samo što je masa prostog naroda odnekud umislila da je postala gospoda, pa razmišlja po logici:

"Nekad su gospoda slušala klasičnu muziku, a danas nema klasične muzike, jer da ima, ja, gospodin čovek (koji zna za Mocarta, Baha i onog trećeg) znao bih za to."