Prijava

Nego, dusane decxko zasto si automatski pretpostavio da trazim picke? Sta ako sam peder, a?

tu prvenstveno mislim na firme koje će da ti kroje šta ćeš ti radjati sa svojim telom u narednih pet godina

I ja se osećam diskriminisam kad krenem da tražim poso a poslodavac me pita jel znam da čitam jel piše "traži se konobar" ili "traži se konobarica" :(
EDIT

Nego, dusane decxko zasto si automatski pretpostavio da trazim picke? Sta ako sam peder, a?

Jbg nisam razmišljo

I ja se osećam diskriminisam kad krenem da tražim poso a poslodavac me pita jel znam da čitam jel piše "traži se konobar" ili "traži se konobarica" :(

Pa zaposli se kao gradjevinac. Još nisam čuo za gradjevinarke.

Neee Dusane, sad si pokrenuo lavinu reci "muskarci" i "direktori"

Batino da, ali cekaj. Ti da imas firmu, da li bi zaposlila nekog ko ce odmah da ode na bolovanje od godinu dana? Ne opravdavam, to jeste diskriminacija, ali cini mi se da za taj problem bas i nema nekog pametnog resenja.

Ma dobro, ugrožen-šmugrožen.
Eto ja se osećam temporalno-spatijalno ugroženo pa nikom ništa. Odavno sam prestao da se osećam kao osoba već mi je 90% postupaka tipa reflekcna reakcija vrste "to tako treba".

Moram pod hitno da nađem inspiraciju ili bar neku muzu da me pomuze.

Ne opravdavam, to jeste diskriminacija,

Eto gambi viš kako smo se složili.

ali cini mi se da za taj problem bas i nema nekog pametnog resenja.

Ima, država bi trebala da plaća za trudnice, čini mi se, al priča mi keva kako te žene ne dobijaju redovno te "porodiljske" plate, niti te firme dobijaju "porodiljsku" odštetu (ne znam sad tačan naziv, koja se kao daje tim firmama il neki kurac).

edit:pretpostavljam da ako bi taj sistem savršeno funkcionisao, te poslovne diskriminacije ne bi bilo ili bi bila značajno umanjena

To je onda administrativni problem, kontam da je tako kod nas, a ne u nekim neraspalim drzavama.

Pa zaposli se kao gradjevinac. Još nisam čuo za gradjevinarke.

Нормално је да се женско не запошљава на грађевину, јер је није за физикалисање. Пре ће послодавац дати мушкарцу да ради на грађевини, јер је физички јачи. А шта то може жена док конобарише, а мушкарац не може (осим да севне батаком)?

Ti da imas firmu, da li bi zaposlila nekog ko ce odmah da ode na bolovanje od godinu dana?

Haha, genitalno pitanje. 5 bambija za gambija.

Kao što ti reče buttina, to nije bolovanje već porodiljsko.
Druga stvar, radi se o kvalitetu radnika. Ako ćeš da odbaciš kvalitetnijeg ženskog radnika zbog potencijalnog porodiljskog odsustva koje je normalno kad neko ostane u drugom stanju i krajnje poželjno u ovoj državi koju kako vele zahvata bela kuga, zbog manje sposobnog muškarca, očigledno je da činjenica da je ona ŽENSKO igra veliku ulogu.

А шта то може жена док конобарише, а мушкарац не може (осим да севне батаком)?

Da rasitni gacama hiljadarku. lolo

А шта то може жена док конобарише, а мушкарац не може (осим да севне батаком)?

Ko ti kriv što si ružan ko dupe:)) Ko će ti takvom davati napojnice decxko? Meni je to sasvim logično, kad već potenciraš seksizam, očekuj da će predmet tvoje objektifikacije biti bolje plaćen od tebe za sevanje batkom.

Nego tema mi izgleda kao clanak iz Blic zene ili story-ja,kuknjava na partnera a malo ko da krene od sebe....

Realno, ta kuknjava je stvarno smorila.

Ja sam krenuo od sebe al se valjda ne računam u temi jer nisam žensko. Diskriminacija na sve strane, lelee :(

Lolo ubio si raspravu :)

zarad wornerovog posta trpeo bi svaki vid diskriminacije

Вида је за пензију. Ентер Јулијана
http://24.media.tumblr.com/tumblr_kyowvoNJ5H1qavlfbo1_400.jpg

Kao što ti reče buttina, to nije bolovanje već porodiljsko.
Druga stvar, radi se o kvalitetu radnika. Ako ćeš da odbaciš kvalitetnijeg ženskog radnika zbog potencijalnog porodiljskog odsustva koje je normalno kad neko ostane u drugom stanju i krajnje poželjno u ovoj državi koju kako vele zahvata bela kuga, zbog manje sposobnog muškarca, očigledno je da činjenica da je ona ŽENSKO igra veliku ulogu.

Porodiljsko, bolovanje, poslodavcu nije bitno. Bitno je da radnika neam godinu dana, mora da plaća, a kad že država da njemu isplati ko zna. Bolje mu je da ima manje kvalitenog, nego da mu kvalitetniji ne radi. Jbg, to je tako.

Bitne diskriminacije ima, i tu recimo mislim na firme koje će da ti kroje šta ćeš ti raditi sa svojim telom u narednih pet godina i da li ćeš radjati. Zato što poseduješ vaginu. Posao jebeni, od koga zavisi tvoja egzistencija, a moraš podneti status svoje vagine za narednih pet godina. A posle omaški takvih opuštaju u sedmom mesecu trudnoće. Mislim, ne nije diskriminacija.

Везе то са вагином нема, већ само са самим чином рађања. Да је којим случајем вама мушкима од природе дато да рађате, ми бисмо данас причали о дискриминацији мушкараца.
Говно које неће да те плати је говно које неће да те плати. Заболе њега да ли ти стојиш или чучиш кад пишкиш.