Prijava

E to sto kaze Mara, to je to. I da, problem je sto drzava ne placa, pa zato poslodavci ne zele zene koje oce decu u skorije vreme u svojim firmama.

butina pogodila :na razgovoru za posao u kuci fudbala moju drugaricu su pitali dal planira da ima dece u skorijevreme.....

Да је којим случајем вама мушкима од природе дато да рађате, ми бисмо данас причали о дискриминацији мушкараца.
.

Lololo. Ovo je ono-bili smo u alternativnom univerzumu, pa znamo.

Говно које неће да те плати је говно које неће да те плати. Заболе њега да ли ти стојиш или чучиш кад пишкиш

Al jopet, nekim slučajem to pitanje za decu postavljaju samo osobama sa jajnicima i vaginom, a ne, recimo, muškarcu koji planira da ima decu i planira da im se posveti. Ako izuzmemo tih pišljivih devet meseci za koje se i plaća ta nadoknada (pošto bi drkadžije tek onda otpuštale), zašto muškarci koji planiraju decu nisu podjednako diskriminisani kao žene koje planiraju decu? Da nije možda zato što se očekuje od dece da ona nosi teret porodice na plećima?

У праву је буттина, мушки, развијмо сисе млекаре и дојмо децу!

Btw, moja keva je radila do osmog meseca (i ne samo ona, znam još par žena koje su svojom voljom radile duboko u trudnoću). Tako da ni to diskriminatorsko govno da žene devet meseci lade pičku ne važi uvek.

a ne, recimo, muškarcu koji planira da ima decu i planira da im se posveti.

Ipak su ovo mene pitali na jednom razgovoru za posao. Kad sam muž ko Drogba.

Ma pitaju te bre govna, ima sve da te pitaju samo da te ne plaćaju. Kontaju da ako planiraš decu, da ćeš da im tražiš velike pare ili tako nešto. Lobanje. Lakše im je zapsoliti nekog jebivetra nego porodičnog čoveka. (ako se u uzmu sve iste pretpostavke)

И моја мајка је радила до недељу дана пред порођај и на породиљском била само 100 дана јер је тако било по закону.

Зашто мислиш да мушкарце не питају? Да ли мислиш да ће радије да запосле неожењеног или оног са породицом?

ЕДИТ: Предухитри ме Влајко! :)

a što se tiče same teme, ne umem da odgovorim jer me mrzi da čitam devet strana. Energija objašnjava ko i uvek.
Brate, Energijo, što se bre zanosiš sa takvim budalama, znam treba čovek da se izdija oko nekog ko mu dokurči i to je lepo...ali veruj mi, ni te žene ne znaju šta hoćedu.

A što mi muški postujemo ovoliko na ovu temu?

Зашто мислиш да мушкарце не питају?

Veruj mi-ovo je apsolutno prvi put da čujem za takav primer, al verujem vlatku. A za ovo drugo sam čuo/pročitao mali milijun puta.

Btw, mlogo mi glup ovaj tvoj komentar sa ženama koje bi maltretirale nedužne muškarce, mada su meni spekulacije takvoga tipa inače idiotske.

Btw, mlogo mi glup ovaj tvoj komentar sa ženama koje bi maltretirale nedužne muškarce, mada su meni spekulacije takvoga tipa inače idiotske.

Ако је ово упућено мени, ја те молим да ми тај коментар цитираш од речи до речи. Па да видим где сам ја уопште рекла да жене малтретирају мушкарце.

Ако није упућено мени, извињавам се унапред.

ЕДИТ: Предухитри ме Влајко! :)

Dizvinjavam se :)

Veruj mi-ovo je apsolutno prvi put da čujem za takav primer, al verujem vlatku.

Dobro, žene to pitaju češće, ali eto, nisam ni ja verovao, mada sam razmišljao da bi mogli i to da me pitaju. I pitali su.

A što mi muški postujemo ovoliko na ovu temu?

Zato što volimo da se mešamo u ženske stvari. :)

Butt zna da to ne pitaju muškarce, jer njega nikad to nisu pitali na razgovoru za posao.
Maro, volim te! :) Malo je reći da se slažemo.
Vlatko, i tebe te volim! A ova tema mi zvučala ko da može na široko da se raspravlja, i htela sam da si otvorim i ja jednu temu na forumu. Mlados' mi ođe, poče i da moderišem, a nemadoh nijednu svoju temu na forumu. Skoro mi bre bio i drugi vukajlijaški rođendan. Sramota! :)
S Natnat sam o ovom pričala i uživo i prilično se složismo.
Pajko čita Blic ženu.
Grujan je ugrože
Gambi jebe.
Pokreće se oslobodilačka borba.
Rađajmo devet Jugovića, mož se država sažali da plati za svih devet!
Odmotajmo zabrađene žemske!

Mali siže teme...

Kao što ti reče buttina, to nije bolovanje već porodiljsko.
Druga stvar, radi se o kvalitetu radnika. Ako ćeš da odbaciš kvalitetnijeg ženskog radnika zbog potencijalnog porodiljskog odsustva koje je normalno kad neko ostane u drugom stanju i krajnje poželjno u ovoj državi koju kako vele zahvata bela kuga, zbog manje sposobnog muškarca, očigledno je da činjenica da je ona ŽENSKO igra veliku ulogu.

Da citiram sebe:

Pa, ni ja ne bih dozvolio ženi koja oće da rađa da se zaposli kod mene, prosto jer je manje produktivna. Ali ako bi ženskinja koja ima decu, ili koja se odlučila za drugi put, bila najsposobniji kandidat, dobila bi mesto. Dakle, nije jer su žene , već jer nisu isplative.

Dakle, nije jer su žene , već jer nisu isplative

Nije moralno, znam, ali ko jebe moral u društvu gde je najvažnija zarada.

Енергијо, не знам стварно шта да ти кажем.
Што се саме Србије тиче, у њој имамо ту тзв. патријархалну породицу, која је једна јако јако трула творевина и која прави од жена дебиле, мужева тиранине, а деце несамосталне креатуре. Жене у Србији заиста јесу јако лоше. Српски идеал жене је она која је ћутљива, повучена и гледа у земљу ('српска девојка') и не прави проблеме.
Са друге стране, онда сам дошао на једно друго место које није Србија, које је уређеније, напрадније, где жене такође нису баш у најбољем положају, тј. готово исто су.

To nisu "srpski ideali" , takav stav prema ženama se može pronaći u bilo kojoj naciji, samo što naš narod voli da se hvali sa tim za razliku od ostalih, bučni smo mnogo. No Arthemida ti pričaš u prošlom vremenu. Sada žene upravljaju muškarcima u Srbiji, većina.

To nisu "srpski ideali" , takav stav prema ženama se može pronaći u bilo kojoj naciji

Jašta, "Yamato Nadeshiko" ideal je čak bio predmet državne propagande :)

Pajko čita Blic ženu.

:) nemoj posle da mi kazes nesto u fazonu kao sta ti znas ..dizes dasku....

no da se vratimo na temu:

besplatno plodim jugovice

Што се саме Србије тиче, у њој имамо ту тзв. патријархалну породицу, која је једна јако јако трула творевина и која прави од жена дебиле, мужева тиранине, а деце несамосталне креатуре. Жене у Србији заиста јесу јако лоше. Српски идеал жене је она која је ћутљива, повучена и гледа у земљу ('српска девојка') и не прави проблеме.

Daj bre koje su ovo gluposti i generalizovanje?
I pričaš o patrijahalnoj porodici kao da je to ne znam koliko loša stvar, drugim rečima hoćeš da kažeš da jedino valja materijahalna porodica ili kako god već da se kaže?
Žene imaju čudnu potrebu da u svemu budu bolje od muškaraca. Poznajem mnoge kojima je jedini smisao života da se porede sa muškarcima, i ne bi priznale da je muško bolji ili sposobniji za neku stvar ni po koju cenu, il je žensko bolje ili u najgorem slučaju su isto sposobni za neku stvar, uglavnom muško ne može da bude bolje u nečemu pa to ti je

I pričaš o patrijahalnoj porodici kao da je to ne znam koliko loša stvar, drugim rečima hoćeš da kažeš da jedino valja materijahalna porodica ili kako god već da se kaže?

Lol, ovo je pobedilo! :)