Prijava

Auuuuu, aj lupiću. Teško pitanje.
Pretpostavljam da je u pitanju Kapetan Mišino zdanje, a napravio ga je kapetan Miša u inat knezu Milošu.

Nije iz 20og veka je i daleko je grandioznije od tog zdanja.

Asocijacija bi mogla da bude sinonim za zidare.

Конак књегиње Милице ?

А не чекај то је због прељубе...

Dajte ljudi Bogdan Dundjerski je u pitanju i njegova zaduzbina nama poznatija pod imenom fantast, a u inat ga je napravio kralju Alexandru jer mu je ovaj agrarnom reformom oduzeo dosta zemlje, pa cisto da mu pokaze da i dalje nije propao.

Ajde ja da pitam, posto nece niko nece da postavi novo.

Posto je predizbnorna kampanja, evo jedno na tu temu. Koje godine su se prvi put koristili plakati, reklame preko radija i kampanje?

1913. godine za predsedničke izbore na kojima je pobedio Vudro Vilson.

Moja greska. Hteo sam da pitam za Srbiju, al nema veze. Cepaj dalje.

Hmmmmm, evo jednog pitanja. Osim generala Aleksandra Velikog, takozvanih dijadoha, ko se još borio za teritorije makedonskog carstva, a bio je iz najužeg kruga Aleksandra Velikog.

Pa jedan ima koji nije bio general, ali je bio jedan od po meni najvecih dijadoha koji je ubio najveceg generala Kratera, Eumen.

Tačno, on nije bio general, već je bio lični sekretar Aleksandra Velikog. Aj cepaj novo pitanje.

Kad smo kod Alexandra i dijadoha vec..

Kog dijadoha su pokolenja nazvala Pobediocem?

и да додам да је Еумен једини био прави Грк, немакедонац, а Победиоц не знам ко је...

Pa recimo, Antigon, Seleuk ili Ptolomej.

Seleuk je imao dodato ime, Nikator, što znači Pobedioc.

Tako je, ali nisu mu ga dali savremenici vec naredne generacije, postavljaj Verc.

Kako se zvao poslednji car latinskog carstva?

Daj ti i krstasi, da nije mozda Fransoa, Gotfrid, Ricard neko zapadnjacko ime hahahhaha?

Nije nijedno od tih imena, ali si blizu, jeste slićno sa jednim velikim krstaškim vođom.