Prijava

Vercingetorix je jedini izgleda gledao nat geo pre par godina kada se to vrtelo xD, ajde postavljaj.

Pa šta ti je Haze, to je opšte poznata činjenica hehe

Inače, jeste li znali da je glavu Jovana Krstitelja imalo istovremeno dve katedrale, jedna u Angerenu, a druga i Amijenu. Ali evo pitanje o templarima:
Ko je osnovao templarski red, koje godine i navesti pun naziv?

Osnovan je valjda 1119. a osnovao ga je Hju de Pajen, a pun naziv je nešto u fazonu "Siromašni vitezovi Hrista i Solomonovog hrama"

Tačno je Ludi čak zbog godine (1119), nisam ni očekivao da znate pun naziv, to sam postavio čisto iz znatiželje, da vidim da li će neko da se istrči sa Sionskim prioratom i tim stvarima. Aj Čak, postavljaj novo pitanje.

Koje godine i u kom manastiru se Tvrtko I krunisao, i kako se zvala "kruna"?

Ovo spremam za takmičenje u subotu.

1377. godine na grobu Svetog Save,u Mileševi.

"Kralj Srbije,Bosne,Primorja i zapadnih država"

:)

Mislio sam na ono "Sugubi venac" al nema veze, cepaj dalje.

Mislio sam na ono "Sugubi venac"

Šta je to?
Nikad čuo :)

Koliko godina je živeo Tvrtko?

HINT:Vladao je 38 godina.

Ma to ti je kao naziv te krune, u fazonu i Srbija i Bosna, pa sugubi, nemam pojma, samo znam da se tako zove.

Tačno vernekikurac1994 :)

Znači ja postavljam. Ovako: Ko je sebe proglasio Hercegom od Svetog Save i koje godine?

Hrvat onaj valjda Ivan Kosancic jebem ga za godinu mozda 1476 mada nemam pojma otkud mi je ta pala na pamet.

Čuo sam za tu titulu,ali nemam pojma koji je odgovor.

Hrvat onaj valjda Ivan Kosancic jebem ga za godinu mozda 1476 mada nemam pojma otkud mi je ta pala na pamet.

Ivan Kosančić je valjda izmišljena ličnost i sigurno nije bio Hrvat.
Ako misliš na neko slično prezime može biti da je Kosača.

Pa znam ja ko je Kosancic Ivan nego je permutacija u pitanju, slicno je Kosancic jer mi je u glavi bilo nesto vezano za kose, a pre sam setio Kosancica nego Kosace...

NIje Kosančić, ali jeste Kosača. Godina nije sigurno 1476, već nešto ranije.

Kosaca neki 1450, daj pitanje je cist antagonizam kreativnosti.

Ne znam. Ti smisli neko novo pitanje Haze. Evo reći ću vam odgovor: Stefan Vukčić Kosača, godine 1448.

Ma nije problem postavi ti opet nego postavi nesto barem interesantno ako je relativno nepoznato, u suprotnom nesto relativno poznato pa neka bude interesantno koliko i taj gore navedeni podatak.
Realno koncept kviza bi imao smisla da vise ljudi ucestvuje ovako se zna da nekih 10ak igraca ima pa bi bolje bilo da se trudimo sto interesantnija pitanja da postavljamo npr.kog vojskovodju su cesto morali da bude pred bitku, najlpesa privatna srpska rezidencija je napravljena iz inata, ko ju je napravio i zasto? Znam da se i sam ne ispunjavam uvek ovaj kriterijum, ali se trudim, evo neka bude to drugo pitanje

Najlpesa srpska privatna rezidencija je napravljena iz inata, kako se zove, ko ju je napravio i kome u inat?