Prijava

Evo 'vako. Meni tokom jednog razgovora pade na pamet ova ideja, pa da predlozim. Da imamo odredjenu temu za neki dan i tokom tog dana da sipamo defke vezane za to. Ne mislim na one spamerske, sa kojima smo se sprdali, tipa "Prijatelji su kao..." , vec na ono sto je bilo pre neki dan. Tema selo, pa su onda su svi prdeli defke o selu. Recimo da izaberemo 2 dana u nedelji kada se zadaje tema i da se sprdamo malo. 60% su sanse da sam ispao nizi organizam predlaganjem ovoga, ali mozda prevlada onih 40% , pa u to ime, neka danas zada topic prvi koji postuje, a ima pozitivno misljenje o ideji. Bam.

Može, što se mene tiče. Radili smo gospodara prstenova, a Cajk i ja smo Star Trek radili.
Odlična ideja.

Може, само што то све треба изорганизовати, па мислим да је ипак 'тема недеље' боља варијанта, да се једном недељно бира тема.

Nazire se da je dobra ideja, samo mora mi objasniš koja je tačno razlika između ove teme i one "Ideje za definicije"? Jer mi za sada deluje prilično identično. Sa tom malom izmenom što će ovde biti strikno jedna tema na dan.

Може, само што то све треба изорганизовати, па мислим да је ипак 'тема недеље' боља варијанта, да се једном недељно бира тема.

E, da, može, u pravu si. Modovi da određuju teme.

Nazire se da je dobra ideja, samo mora mi objasniš koja je tačno razlika između ove teme i one "Ideje za definicije"? Jer mi za sada deluje prilično identično. Sa tom malom izmenom što će ovde biti strikno jedna tema na dan.

Ideje za defke su ti da definišeš neki već dat pojam, a ovo će biti defke vezane na primer za seks. Možeš da definišeš šta hoćeš u vezi seksa. Kurac, pička, sisa, nodlovanje bradavica, šta god hoćeš.

Ovo je super. Kasnije može da se napravi i izbor najbolje defke na datu temu ako sve dobro prođe.

E, da, može, u pravu si. Modovi da određuju teme.

Ma, joк. Људи треба да гласају. Али било би кул кад би ово било ослобођено такмичарског карактера, јер су такмичења шит.

Ideje za defke su ti da definišeš neki već dat pojam, a ovo će biti defke vezane na primer za seks. Možeš da definišeš šta hoćeš u vezi seksa. Kurac, pička, sisa, nodlovanje bradavica, šta god hoćeš.

Тако је. Или Неша Галија - све о њему, живот и дело, стихови из песама, турнеје, тривиа...

Добра идеја, + од мене

Sviđa mi se ideja jer ćemo imati kakvu- takvu inspiraciju. Meni već duže vreme ništa ne pada na pamet :)

Oftopik (li možda ne):

Za samu "temu dana" hiljadu puta bolje bi bilo da bude zapravo to. Tema na forumu koja bi nosila naziv "tema dana 26.9.2011." gde bi se pričalo o nečemu aktuelnom, provokativnom, zanimljivom, ili vrednom pomena tog dana.

Da se vratimo na temu:

Ovaj tvoj predlog je ok, ali nije ok. U više navrata unazad je i predlagano i sprovođeno u delo i koliko god da je zabavno, kad tad utihne. Da li su razlog loše teme, prezasićenje ili nešto treće, nije bitno.

Dok se ne obezbedi adekvatna podrška sajta za ovakve i slične akcije, sve ovo ima smisla samo u teoriji i kratkoročno, što je onda relativno ne znam.

Ma, joк. Људи треба да гласају. Али било би кул кад би ово било ослобођено такмичарског карактера, јер су такмичења шит.

Meni puno srce kad črča odvali temu.

Тако је. Или Неша Галија - све о њему, живот и дело, стихови из песама, турнеје, тривиа...

Neša se podrazumeva, ništa bez njega.

Али било би кул кад би ово било ослобођено такмичарског карактера, јер су такмичења шит.

Dobra ideja, ja sam za to da se ne postavljaju definicije ovde, nego da svako zapiše svoju na papirić, pa da recitujemo u parku.

па мислим да је ипак 'тема недеље' боља варијанта

Mudro zboris. Pa da kacimo defkare tokom 7 dana na zadatu temu, moze.
A nisam mislio svaki dan da se menja, recimo 2 puta nedeljno. Utorak ~ Subota, recimo.
Sad samo da se dogovorimo da li se postuje taj fazon samo utorkom i subotom, ili od utorka do subote ide jedan pojam, a drugi od subote do utorka.

koja je tačno razlika između ove teme i one "Ideje za definicije"?

Tamo predlazes iljadu defki, kako ti sta padne na pamet, a ovde kazes: "Selo" , i onda mi pisemo o traktorima, siru, njivama i pravimo neka zanimljiva poredjenja i tako to.

Ovo bi moglo da zaživi, realno.

Лоло, ко ти је дао право да комерцијализујеш моје идеје момак?
Ја сам вас активирала да не би био смор на чету, а то са тематским дефиницијама је већ било: масовна гробница и слично.
Углавном, за ту нашу игрицу смо знали у том тренутку само ми са чета, а опет је већина дефиниција преживела, што значи да су дефиниције биле и добре.
Овако, ако отворимо тему на форуму и задајемо теме, те дефиниције ће бити под јурсдикцијом те теме и велика је вероватноћа да се неће брисати, иако су говно. Или ће бар критеријуми бити нижи. А и ако се обришу, кмечаћете како су обрисане а писане су за тему.
Пишем ово из искуства :)

E dobro Sympathy, nisi u prvom postu naznačio tačno šta i kako. Znači ako ovde postoji jedna TEMA pa u okviru nje definišeš različite POJMOVE onda je to nešto sasvim drugo i ok. Meni se đa.

Nisam ja bio tu kad je bilo selenisanje na chetu, nacuo sam, pa mi zvucalo zanimljivo :)
Mada, ne verujem da ce biti kmecanja, onaj ko je retardiran, taj i ne moze skupiti 50 poena, a kamo li naci ovu temu i pisati gluposti :)

I vrati "probijacki" nick i budi nam blize srcu :P

Такмичења су АЊЕСОМЕ!

Лоло, ко ти је дао право да комерцијализујеш моје идеје момак?
Ја сам вас активирала да не би био смор на чету, а то са тематским дефиницијама је већ било: масовна гробница и слично.
Углавном, за ту нашу игрицу смо знали у том тренутку само ми са чета, а опет је већина дефиниција преживела, што значи да су дефиниције биле и добре.
Овако, ако отворимо тему на форуму и задајемо теме, те дефиниције ће бити под јурсдикцијом те теме и велика је вероватноћа да се неће брисати, иако су говно. Или ће бар критеријуми бити нижи. А и ако се обришу, кмечаћете како су обрисане а писане су за тему.
Пишем ово из искуства :)

Neka neko od modova bleji i neka briše govno defke.

Е да, да не причам што ће доћи до међусобног лајковања кад се зна да сте дефиницију написали за ''тему недеље''.

Или овако да се направи... Да се све то сведе на помоћ људима који немају инспирацију за дефиницију.
Отворим једну тему која ће бити закључана.
И сваких недељу дана напишем: ове недеље је тема кухиња на пример. Па ви пишете појмове везане за кухињу, ако вас та тема инспирише. И да не би само модератор смишљао тему, можете слати предлоге за теме на пвт.
Ако буде на дневној бази, доћи ће до спемчине.
Мада, кад овако поставим ствари, то би било исто ко она тема идеја за дефиницију.