Prijava

Инспирисан овим чланком:
http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=272&yyyy=2011&mm=09&dd=21&nav_id=543646
реших да приупитам Вукајлијашку јавнос' за лично мишљење.

Шта је то што неке људе тера да у свему траже негативне елементе, теорије завере, подривање друштвеног поретка?
Или, да се једноставно изразим, ЗАШТО ПАЛАМУДИТЕ О ПРОПАГАНДИ ДЕЦХКО?

А ја ниш' не видим кад кликнем на тај линк. Добро, није баш ништа, видим листу вести из културе.

мене овај линк стално баца на део ''култура'' а не на одређени чланак

Не показује чланак, ал' претпостављам да мислиш на наци Астерикса и Обеликса.

Ево, копираћу вам вест:

Junaci jednog od najpoznatijih francuskih stripova, Asteriks i Obeliks, su nacisti, tvrdi francuski filozof i istoričar Mišel Ser.
U emisiji koju nedeljom vodi na radiju Frans Inter, Ser je izjavio da popularni likovi, nastali iz pera Renea Iderzoa i Albera Gosinija, predstavljaju otelotvorenje nacističke doktrine, te da avanture malog Gala glorifikuju fašizam i nacizam.

,,Sve se vrti oko osvete, a sukobi se isključivo rešavaju pesnicama. Kao da je fizička snaga rešenje za sve probleme i sva zla. Isključiva upotreba fizičke snage je znak varvarstva i divljaštva", objašnjava Ser.

Stalno posezanje za magičnim napitkom, smatra francuski filozof, podstiče na dopingovanje kao način da se postigne cilj.

,,Taj magični napitak je zapravo droga, neka vrsta dopinga koji pojedini sportisti zloupotrebljavaju i od kojeg mogu i da umru", kaže Ser navodeći da takav podsticaj nikako ne može da bude pedagoški.

U odbrani svoje teorije, Ser ukazuje i na sudbinu seoskog barda Harmoniksa kojeg na kraju svake priče vezuju za drvo kako ne bi svojim pevanjem remetio slavlje.

Slika vezanog pesnika, po njemu, neodoljivo evocira reči nacističkog komandanta Hermana Geringa koji je imao običaj da kaže: ,,Kada čujem reč kultura, vadim pištolj".

,,Ovim albumima pravite poklonike upotrebe sile, droge i neprijatelja kulture. Oni predstavljaju pohvalu fašizma i nacizma", zaključuje Ser.

А што ти Французи воле да називају друге фашистима, па то ти је.

А то је онај Мишел Сер, што га зову Мишел Кењ. Да цитирам Жила, пекара из Лиона: "Када чујем Мишела Кења, одма' вадим ле курац..."

ЗАШТО ПАЛАМУДИТЕ О ПРОПАГАНДИ ДЕЦХКО?

http://www.youtube.com/watch?v=G6dkMsogZ30

Шта је то што неке људе тера да у свему траже негативне елементе, теорије завере, подривање друштвеног поретка?
Или, да се једноставно изразим, ЗАШТО ПАЛАМУДИТЕ О ПРОПАГАНДИ ДЕЦХКО?

neću da čitam ovaj post jer je delo zlih masosko-judeo-evropejskih sketi. pu-pu!

Овај Мишел би нам добро дошао на теми о Радету Лацковићу, ко зна какве би он тек приче и легенде измислио...

Занимљив младић, свакако.

Može da bidne, a i ne mora. Sa' ćemo i mi da palamudimo u prazno, a to palamuđanje nas neće nigdje odvesti, i na kraju svako svojim poslom. Ja na primjer čekam da mater završi one palačinke pa da jedem.
Treba biti flegmatičan. To šta o stripu misli tamo neka budala, za to me boli kurac. Ali boli me duša zbog činjenice da imam glupu potrebu pisati na ovoj ćorsokak temi.
Možda malo da razglabamo o toj pojavi, koja nas sve vezuje? :)

А што ти Французи воле да називају друге фашистима, па то ти је.

Мало ли им је Алзас и Лорена!

Hteo je on da kaže da su Asteriks i Obeliks zapravo Srbi, ali je zaključio da javnost u Francuskoj još nije spremna na tako surovo otrežnjenje.