Prijava

Pozdrav svima,
interesuje me da li je moguc upis postdiplomskih studija npr. sa ALU (akdemija lik umetnosti )nebitan smer, prelazak npr. na Arhitekturu. Negde sam nacuo da i to moze,pa ko velim da proverim. Po meni nije fer, prema ovima sto studdiraju arh. kad mogu ja da im se prikljucim u petoj godini sa dosta lakseg fakulteta. To je samo moje misljenje. Voleo bih ad cujem vasa misljenja i ako neko ima neko iskustvo, to bi mi dosta pomoglo . Hvala

niko nista ??? e jbg.

То је могуће сигурно, само питање са ког факса на који, са ког смера на који, и тако даље... Немам појма, ваљда ће ти неко дати више информација.

Знам да људи с мог факултета (Филолошки) уписују мастер на Политичким наукама тако што полажу некакав пријемни. Е, сад, ипак су оба та факултета у суштини друштвено оријентисана, па је изводљиво уписати. Нисам сигуран да је то увек изводљиво, тј. да на пример неко са Филозофског може да упише мастер на Машинцу. Најбоље да зовеш факс и да питаш.

Мастер је у инострантсву замишљен као омогућавање брзе промене струке... Начух да је чак могућа и оваква ситуација: Завршиш Медицину, радиш 10 година као доктор, докурчи ти, одеш одрадиш Мастер на Правном, и будеш адвокат... Овде сам такође чуо да то иде... Пошто студирам Архитектуру у Новом Саду, али сам доста упућен у рад Београдског Факултета, мислим да је могуће, посебно из разлога што више од 50% студената оде на Мастер напоље, а њима новци требају... Није све у дипломи, сутра ће ти се највише тражити знање, па ти размисли, колико можеш да се уклопиш у нашу струку са прескакањем неких основних предмета: Конструкције, Пројектовање, Урбанизам... И колико би ти теже било на Мастеру него људима који су на факсу од почетка...

Најбоље да зовеш факс и да питаш.

+1

Мастер је у инострантсву замишљен као омогућавање брзе промене струке... Начух да је чак могућа и оваква ситуација: Завршиш Медицину, радиш 10 година као доктор, докурчи ти, одеш одрадиш Мастер на Правном, и будеш адвокат...

И не само то, него нпр. у Америци није као код нас, да упишеш Електронику и сви остали предмети ти буду мање-више везани за то, већ можеш да одабереш онај тзв. мејџр и да ти то буде, лупам, ергономија, а да ти други најважнији предмет буде хортикултура. И онда кад завршиш, ти си мање-више стручњак за обе ствари које у суштини немају много везе једна с другом.

Наравно, зато ја благо мени, још две године овде, и одох на Мастер напоље...

Разочаран у све, што се не може ни назвати "систем"!

ЕДИТ У Аустрији човек који заврши средњу техничку, има знање као наш дипломирани Архитекта... Они се на факсу баве научним радом, основне ствари усвајају много пре нас... Причао ми друг који је отишао у Грац, одмах уписао прву тамо... Каже небо и земља...

Mislim da može ali moraš da polažeš neku razliku u stručnim ispitima. Ako ideš na srodan fakultet sigurno ima dosta sličnih ili istih predmeta pa se to priznaje, uz matematiku, sociologiju i strani jezik što ima većina fakulteta. Teško da će nekog s rudarstva da prime na medicinu ali s veterinarskog bi valjda išlo.

Причао ми друг који је отишао у Грац, одмах уписао прву тамо... Каже небо и земља...

Imam i ja par ortaka što ovde nisu mogli da daju ni sociologiju pa otišli u Češku i slično pa navukli neke silne diplome. To da su organizovaniji od nas verujem, jer mi nismo organizovani ič, obaveštenja kao da pišu na štavljenoj koži sa profesorskih leđa, deset vrata moraš da obiješ samo dok saznaš neku glupost.

Ма где смо организовани... Пријавим испит за следећи рок, па тек онда сазнам да ли сам положио у року који је био 20 дана пре тога... Каква црна организација...

Ма где смо организовани... Пријавим испит за следећи рок, па тек онда сазнам да ли сам положио у року који је био 20 дана пре тога... Каква црна организација...

To i kažem, ič kao nimalo. I na ciganskom buvljaku se majku mu zna neki red.
Propašćemo ovako.

Propašćemo ovako.

Одавно брате мој, одавно... Сви живе у заблуди да је овде одлично, да их посао чека, само да они узму диплому, па лако ћемо... ТИто је отишао, остало самоуправљање... Шалтеруша на факсу је изнад тебе, јбг, тако је... Теткица је ту негде... Учиш 50% предмета које нећеш сутра да пипнеш... Мучиш се... И на крају си неки стручњак!

Све оне приче да имамо јако добро школство падају у воду кад одеш напоље и видиш шта раде твоје колеге из других земаља... Онда се покријеш ушима и ћутиш...

Одвели групу најбољих студената са Машинца у Немачку, показивали им неке машине, ови нису знали шта је, уче по литературама старим преко 30 година, кад је Србија срљала у прогрес!

уче по литературама старим преко 30 година, кад је Србија срљала у прогрес!

Pff, meni kažeš, bio i video. A kolko posla za mašince ima kod nas, diplomom mogu bulju da obrišem. Radim koješta dok neko ne ode u penziju ili ne umre pa da ja uletim... da malo jedem govna umesto njega. Manje od pola mašinaca kod nas radi ništa usko vezano za struku, dosta radi neku logistiku i izigrava menađera stranim firmama, eto recimo pre par godina čujem da su tri od četiri generalna direktora u komtrejdu mašinci.

mene zanima sledeće koji prosjek treba da se ne polaže prijemni za master ili se on mora obaveezno polagati bez obzira na prosjek?

mene zanima sledeće koji prosjek treba da se ne polaže prijemni za master ili se on mora obaveezno polagati bez obzira na prosjek?

To moraš da pitaš tamo gde misliš da ga upisuješ, deo ove dezorganizacije koju pominjemo je i to što svaki faks ima svoje lokalne propise. I kakav bre prijemni za master?

Ima li ko sa filozofskog? Moram da ga pitam nesto.

normalno da može, kao što si prije mastera magistarski ili doktorat mogao da radiš na nekim drugim fakultetima, ne znam sad kako ide to u tvom slučaju, al ja npr imam u planu da poslije prava postdiplomske studije upišem na kriminalistici.
ne znam zašto misliš da to nije fer, postdiplomske studije su doškolavanje, usmjeravanje na jednu granu u tvojoj struci i ljudi inače vežu prvobitni faks za postdiplomske studije kao npr psihologiju završiš i postdiplomske upišeš na socijologiji, neće sigurno niko ko npr završi mašinstvo imati želju da postdiplomske studije upiše na književnosti...

mene zanima sledeće koji prosjek treba da se ne polaže prijemni za master ili se on mora obaveezno polagati bez obzira na prosjek?

I kakav bre prijemni za master?

ja znam dosta ljudi koji sad upisuju master i većina ima i prijemn, koji je jako zajeban a i gleda im se prosjek, znači isti princip kao pri upisu na faks, al znam i neke faksove koji nemaju prijemne, jbg, moraš to pitati.
I da crni vjerovao ili ne dosta fakulteta ima prijemni za master i to jezivo težak prijemni.

I da crni vjerovao ili ne dosta fakulteta ima prijemni za master i to jezivo težak prijemni.

Stankela neveruje. Svaki dan nešto novo, izgleda da nisam u toku :)
Najbolje da pita u svakom slučaju, na tehničkim fakultetima generalno ima mesta pa još uvek ne smaraju s tim.

Конкретно за Бг Архитектуру:
http://www.arh.bg.ac.rs/code/navigate.asp?Id=1776
Ево ти. Зови у понедељак до, шта знам, четири сата. Мада ти је најбоље до два.

Hvala svima! Tek sam 3 godina, pa ovo mi je samo jedna od opcija :D Videcemo :D