Prijava

Da je ona neurohirurg zasto bi uzimala noz u onoj sceni kad je nasla kutije sa mozgom pred vratima?

Zak me nervirao u svakoj od epizoda osim ove, u ovoj mi baš bio gotivan, i onda ga roknu kučka.

Upravo! Tačno mi žao bi.

Da je ona neurohirurg zasto bi uzimala noz u onoj sceni kad je nasla kutije sa mozgom pred vratima?

Ovo sam ja isto rekla, nelogično je skroz. I dalje ne mislim da je ona neurohirurg, a scena gde drži telefon i teglicu ne dokazuje ništa.
Romantične scene između Hane i Dekstera su smorile.. Isto, Hana mi je malo nerealan lik, onako prelepa glumica mi ne ide uz ličnost trovačice, šaznam.

Tu teglicu je mogla naci ispred vrata kao i sve do sada.

Meni se ne svidja sto dexter nije ubio hanu, msm uklapa se u kod i sve to + je psihopata(msm na Dextera) pa ga boli kurac msm realno mogao je i trebao je ubiti, ne mozes verovati trovacici, cim je otkrio da je trovacica i krenula da ubije Debru i sve to, trebao je ubiti a ne u tvorza, msm iz tvorza se lako izlazi.

Da, njihova romansa mi je na staklenim nogama, isforsirana.

edit: Što se tiče titlova, i meni je isto neprirodno da gledam bez titlova, ali kad nema srpskih, mogu i engleski, utisak je skoro isti.

Pazite kad do kraja bude fora da ce ljubav preovladati i suzbiti njegovu potrebu da ubija. Hari je nesto nabacio na tu foru. To bi bilo nesto najjadnije, ali je svakako moguce.
I evo prosla je skoro cela sezona, a on je ubio samo 2-3 lika zato sto je Vogelova to trazila od njega. DJE TI JE POTREBA DA UBIJAS DECXHO?

E za to stvarno nemam objašnjenje, možda ne mož da otvori tegle, tako i ja nekad sa džemom zaginem lolololololol. Međutim, nije mi jasno kako su i Dekster (koji je imao posla sa stotinama serijskih ubica) i Vogelova (superinteligentna žena) tek tako olako prihvatili da je Jejts Neurohirurg, jer se ni po čemu nije uklapao u profil, potpuno drugi tip žrtava, potpuno drugačiji trofeji, i na kraju krajeva lik je cable guy, kako će on da potrefi da izvadi nekom parče mozga koje treba. Dakle, čak i da Vogelova nije Neurohirurg ona mora da zna ko to jeste. Iskren da budem, naterali ste me da odem na forum i da pročitam šta ljudi koji su još veći zaluđenici od nas misle, situacija je 50-50 oko Vogelove, a ima mnogo interesantnih teorija, interesantna je i ova zyclon-ova.

Evo nekih zanimljivih zapažanja

-Kvin je jedini imao motiv da smesti Zaku, plus je Dekstera ispitivao oko analize krvi.

-Priča oko Masukine ćerke je previše dosadna i nema nikakvog smisla, možda je i ona nekako umešana?

-Elvej je stalno davao Debri ona energetska pića u početku, ona je roknula onog lika na početku sezone ali jedva da se toga seća.

-Kada je Dekster našao Zaka mrtvog išla je pesma "Make Your Own Kind Of Music", ista pesma je bila kada je Susman ubio Velksa (na početku sezone), a Vogelova je tu pesmu slušala kada je bila sama u petoj epizodi. Pesma je iz 68-e, daklem Vogelina mladost.

-Metjuz bi mogao biti nekako povezan sa Vogelovom, nema objašnjenja zašto se vratio iz penzije, a zna se da je u penziju otišao jer je bio ucenjivan

-Dečko od Kesi bi mogao biti sin Vogelove ili nešto tako, a pošto je bio blizak sa Kesi samim tim je indirektno bio blizak i sa Deksterom.

-Priča oko Masukine ćerke je previše dosadna i nema nikakvog smisla, možda je i ona nekako umešana?

Ako ovo bude, licno idem tamo da im razbijem prozor na studiju gde snimaju seriju. Trinitijeva cerka je bila anderkaver umesana, sad i ova. Glupo bi bilo.

-Elvej je stalno davao Debri ona energetska pića u početku, ona je roknula onog lika na početku sezone ali jedva da se toga seća.

Ovo ne verujem.

-Kada je Dekster našao Zaka mrtvog išla je pesma "Make Your Own Kind Of Music", ista pesma je bila kada je Susman ubio Velksa (na početku sezone), a Vogelova je tu pesmu slušala kada je bila sama u petoj epizodi. Pesma je iz 68-e, daklem Vogelina mladost.

Ovo moze da ima veze sa onim sto je zyclon rekao. Ubica zna sta Vogelova voli, pa je kao njoj u cast to pustio.

-Kvin je jedini imao motiv da smesti Zaku, plus je Dekstera ispitivao oko analize krvi.

I ja sam u trenutku pomislio da je Kvin, ali on nije psihopata. Jeste opaljen, ali ludak nije.

-Priča oko Masukine ćerke je previše dosadna i nema nikakvog smisla, možda je i ona nekako umešana?

Ko zna kakav je ona deo slagalice.

-Elvej je stalno davao Debri ona energetska pića u početku, ona je roknula onog lika na početku sezone ali jedva da se toga seća.

Davao joj je da bi se dovela u red jer je pijančila i drogirala se. Kada se dovela koliko-toliko u red, više je nije kljukao.

-Metjuz bi mogao biti nekako povezan sa Vogelovom, nema objašnjenja zašto se vratio iz penzije, a zna se da je u penziju otišao jer je bio ucenjivan

Može biti, ali i ne mora. U penziju je otišao jer ga je La Guerta namestila.

-Dečko od Kesi bi mogao biti sin Vogelove ili nešto tako, a pošto je bio blizak sa Kesi samim tim je indirektno bio blizak i sa Deksterom.

Dečko od ubijene? Može biti da je i on neki faktor tu. Nije on bio blizak sa Deksterom, ali je fora što je on video Zaka i Dekstera, a kada ga je Kvin pitao za Zaka, pokazavši mu njegovu sliku, ovaj je rekao da ne zna ko je on, iako deluje poznato.

Romantične scene između Hane i Dekstera su smorile..

Smorile ako ne gledaš iz više uglova. Dekster je tokom svih serijala pokazao transformaciju iz proračunatog, kontrolisanog egzekutora (istreniranog psihopate) u lika koji pored svog "dopunskog posla" itekako ima osećanja. Učen je da se kontroliše, da glumi, ali je on od prve epizode pokazivao da voli svoju sestru, da je poštovao i voleo Harija, a da je voleo decu svoje tadašnje devojke, kasnije supruge. U Hani je video nešto ili nekoga sličnog sebi, i to ne po prvi put. Tokom vremena je shvatio da mu treba neko, da mu je potreban takav stub, takav oslonac, kakav mu Debra nikada ne bi mogla biti.

Hana nije prva devojka, posle supruge, u koju se on zacopao. Lumen, ili kako već, je njemu prirasla srcu. Kao i ona frikuša koju je upoznao na sastancima za zavisnike.

njihova romansa mi je na staklenim nogama, isforsirana.

Teško da je isforsirana. Ključna je za ovu sezonu, jer predstavlja konekciju sa prethodnom, sedmom sezonom, koja je nezavršena, jer je njen kraj bio nekako naprečac.

Meni se ne svidja sto dexter nije ubio hanu, msm uklapa se u kod i sve to;

ne mozes verovati trovacici, cim je otkrio da je trovacica i krenula da ubije Debru i sve to

Niju je ubio jer je, kao što sam već pomenuo, video u njoj nešto što vidi kod sebe. Ona nije ubijala iz zadovoljstva, već kao vid odbrane (sem kada je ubila sa bivšim dečkom, mada, ako je tada i uslovno rečeno uživala u tom ubistvu, znala je da je to pogrešno - to se videlo kada je davala intrvju onom piscu koji ju je pratio). Novinara je ubila jer je htela da zaštiti sebe. Debru je pokušala da ubije jer čuvala sebe i pogrešno misleći da Dekster neće ništa reći na to. Bivšeg supruga je ubila jer je zbog njega abortirala/izgubila bebu (ne mogu da se setim tačno).

I opet, pogrešna je pretpostavka svih vas koji Dekstera smatrate bezdušnim psihopatom. On, ako i jeste bio takav, to je zato jer je naučen da takav bude. U startu se prema njemu Hari ophodio (zbog Vogelove) kao mašini za ubijanje koju treba usmeriti na manje krvav put (koliko to može biti manje krvavo). Nisu ni ona (prepotentna šrinkerka), ni on (zabrinuti otac pod bremenom krivice zbog smrti njegove make) uzimali u obzir da je Dekster ipak čovek, ljudsko biće sa osećanjima. Samo se setite epizode kada prebija očuha drugarice njegove pastorke zbog toga što ju je on zlostavljao.

Dekster je pokazao da itekako može biti čovek, ali se i on sam toga plaši, jer tada nema kontrolu. Kada nema kontrolu, on je ranjiv. I baš to što je prigrlio svoju humaniju stranu da je učinilo ranjivim.

Hana nije prva devojka, posle supruge, u koju se on zacopao. Lumen, ili kako već, je njemu prirasla srcu. Kao i ona frikuša koju je upoznao na sastancima za zavisnike.

Ja čak mislim da on u Ritu nikada nije bio zaljubljen. U frikušu jeste, u Lumen možda, ali je i u jednoj i u drugoj video nešto što njih dve nisu bile, a Hana je upravo ono što on želi. Mada stoji to da ga je Ritina smrt potresla žestoko, ali on nju nikada nije gledao na način na koji je gledao ove 3, ona mu je bila samo paravan.

I opet, pogrešna je pretpostavka svih vas koji Dekstera smatrate bezdušnim psihopatom. On, ako i jeste bio takav, to je zato jer je naučen da takav bude. U startu se prema njemu Hari ophodio (zbog Vogelove) kao mašini za ubijanje koju treba usmeriti na manje krvav put (koliko to može biti manje krvavo).

Ja ga ne smatram, još od druge sezone. Vogelova njemu kaže, "Ti si savršen", psihopata sa emocijama, mislim da je upravo i to ono što nju najviše kod Dekstera i interesuje.

Ovo što sam gore napisao su pretpostavke drugih, o Metjuzu, Kesinom dečku i Elveju se premalo zna, tako da ih je vrlo lako moguće povezati, mada Elvej mi otpada jer bi u tom slučaju imao preča posla od jurnjave za Hanom. Kvin nema šanse, previše je on glup za tako nešto.

Pala mi je na pamet serija Bouns, gledao sam je davno kada je išla na RTS-u, gde je isto bila jurnjava za ubicom i njegovim saradnikom koji su bili kanibali, ispostavilo se da je saradnik ubice bio najbliži saradnik doktorke Bouns, koji je bio onako tunjav i smarač, ko je gledao zna o čemu pričam, to je baš bio majndfak. Zašto ovo pišem, šta mi znamo o Neurohirurgu?

1. Vrlo dobro poznaje ljudsku anatomiju
2. Odlično zna da prikriva tragove
3. Ima neku vrstu opsesije prema Vogelovoj
4. Sada znamo da i definitivno zna za Dekstera ali nije pokušao da ga ubije, bar ne još uvek

Dakle s obzirom na to da je kraj serije i da će verovatno pokušati da naprave majndfak, što bi značilo da je Neurohirug neko ko ne očekuješ, osoba koja se najbolje i jedina uklapa u ovaj profil od onih koji su već u seriji je Masuka, što sam ja već jednom doduše u zajebanciji i napisao. Što se tiče ovog pod brojem 1 i 2 to je očigledno, što se tiče ovog pod brojem 3 koliko se ja sećam on je već rekao da je fan njenih knjiga. Ako bi neko od ekipe saznao za Dekstera prvi bi to bio Masuka, a zna se vrlo dobro da ga je oduvek gotivio, tako da možda i njemu pokušava da kaže "Vidi šta ja umem". Ja sam čak i u prvoj sezoni sumnjao na njega dok se nije pojavio Brajan. E sad, tu ima puno otvorenih pitanja, od toga kako se njegova ćerka uklapa u celu priču (a ona sigurno nije slučajno tu), do toga da ako zna za Dekstera kada je saznao i kako, i zašto je baš sada počeo da ubija. Još od prve epizode znamo da je psihopata lolololol

Serem ja mnogo sa mojim teorijama, recite mi slobodno, ali eto, volim da lomim glavu o ovako nebitnnim stvarima kad sam dokon.

EDIT: Mada bi za skoro svakog lika mogla da se napakuje neka priča

I opet, pogrešna je pretpostavka svih vas koji Dekstera smatrate bezdušnim psihopatom.

Ovde se i ja slažem, on nikako nije bezdušni psihopata, pokazao je osećanja nebrojeno puta. Uostalom, on i ima potrebu da ubija zbog ogromnog broja potisnutih emocija zbog scene kad su mu ubili majku i to.

Kapiram da nije ubio Hanu jer ima konekciju s njom, ali ona nije prva osoba s kojom ima konekciju, recimo tu su Migel, ona Engleskinja itd, i sve ih je na kraju ubio, kad je osetio da mu od njih preti opasnost. E sad, što se tiče Hane

Novinara je ubila jer je htela da zaštiti sebe. Debru je pokušala da ubije jer čuvala sebe i pogrešno misleći da Dekster neće ništa reći na to. Bivšeg supruga je ubila jer je zbog njega abortirala/izgubila bebu

Sve to okej, ali ona je Dekstera zavrnula vše puta i dokazala da joj nije za verovati. A bez obzira na to što ima emocije, Dekster ne nadasve racionalan i bilo bi logično da je ubije odmah nakon što je otrovala njega i Debru.

Dekster ne nadasve racionalan i bilo bi logično da je ubije odmah nakon što je otrovala njega i Debru.

Što bi Lee-Man rekao: "Ljubav neka potraje, srce se ne prodaje".
http://www.youtube.com/watch?v=0ccgPyKfTBY

Kontam da ima emocije, al trebo je ubije Hanu, mozda bas zbog tih emocija. Kontam da ne koristi oruzje zato sto ih na kraju isece i sve to jer je video kako su to njegovoj majci radili, ali zar ne bi nekada bilo lakse da ga upuca pistoljem, msm hari ga je naucio kao tragovi i to, ali ima tih sa pistoljima na 100 neresenih slucaja, mada opet izgleda da ne bi mozda imao zadovoljstva u tome a i nije on mafija tip ili sta vec.

OGROMAN SPOJLER

Season 8, Episode 11
Episode Synopsis: Dexter is torn between fleeing the country with Hannah and Harrison, and taking Saxon out once and for all. Original Air Date: Sep 15, 2013

AKo je ovo istina- jadna, prejadna kopija prve sezone.

Kopirao sa američkog TV Guide-a, tako da, prilično sam siguran da je istina, ali mi je čudno to što je svaka epizoda opisana ovako, jednom rečenicom, bez puno otkrivanja važnih informacija, a u ovoj je direktno rečeno, e sad, postoji i mogućnost, doduše minimalna da je Sakson (dečko od Kesi) zasrao nešto drugo.

JOŠ JEDAN SPOJLER

U 10-oj epizodi gine neko jako bitan.

Da glavni ubica poslednje sezone bude lik koji nije progovorio 3 recenice u ovih 8 epizoda?
Meni je sranje to...

U 10-oj epizodi gine neko jako bitan.

Jedino bi mogli Debru da roknu. Ne znam koga drugog.

Pa, Hana i Harison nisu sigurno, ostaju samo Debra i Vogelova, a meni više vuče na Vogelovu. Neću više da spojlujem, ko hoće neka ide na sajt tv guide, samo ću da kažem da po onome što sam pročitao mislim da će poslednja epizoda biti go kurac.

Kao i poslednjih 6 sezona...