Prijava

Не, треба ми са обе стране 3.5 мм, само са једне стране треба да буде банана са два влакна, а на другој са четири.

Не бре чинч, него она класична банана.

Ako ti iz telefona ide bananica od 3.5 mm, u radio ti ide ili opet takva ista bananica ili chinch. E sad koja tebi treba razjasni. Nemo jebati. lol.

Crvena žica sa crvenom, bijela sa bijelom. :D

Не, треба ми са обе стране 3.5 мм, само са једне стране треба да буде банана са два влакна, а на другој са четири.

Објаснијо! ЛОЛОЛО

I da, nije sa 4 nego sa tri, a ako ga prebacis na dve licne dobices mono... Kupi brate kabl, to ti je do 200 kinti.

Видим да ће ова тема да се сведе на: "Одеш брате у продавницу и купиш". :)

Ма где да га купим, ГДЕЕЕ?

Видим да ће ова тема да се сведе на: "Одеш брате у продавницу и купиш". :)

Ponekad je i to rešenje, zašto bi budžio nešto što košta 200 kinti. Radi se o tome da su te žice prelakirane, i ako se ne skine taj izolator, imaće smetnje... A ako se previše skine izolacija, rizikuje da ošteti ionako pretanke žice... Pošto je kabl dva evrića, ko ga j. platiš i slušaš...

Ма где да га купим, ГДЕЕЕ?

ŠALJEM TI ADRESU MOMENTAAAALNOO!

Ima kod mene u Munzeu... Eto. Šaljem ti. Sad. Odmah.

Evo imam ja pitanje.
Video sam fensi USB lampu koju moram imati, ali ona kosta 5.000 RSD. Posto pare nisu problem, ja moram da napravim svoju.
Uzeo sam USB kabl od mobilnog, isekao onaj deo koji ide u telefon i prespojio kabl sa kablom od lampe.
Kad ukljucim ona radi, cak sam temperom ofarbao sijalicu pa sija plavo, samo na tom spoju nekad malo varnici, ne znam zasto. Ne bi ni to bilo problem nego mi je jednom skocila varnica na zavesu pa se malo zapalilo, nista ozbiljno, ali bih to da resim.
O RioMare, zasto varnici?

O RioMare, zasto varnici?

Ako iskuliram tvoj hejt i to što si se već jednom pozdravio, odgovoriću ti. Tema nije u fazonu da je RioMare sveznajući, ako je to razlog tvog hejta.
Druga stvar, ok je da napraviš svoju lampu, a da li varniči usb sa kratkim spojem ili ne, sa svojih 5 V i verovatno par stotina miliampera, u to neću da ulazim...
Ako ne kapiraš temu, kul.

ЈА ЗНАМ ШТА СЕ ПОКВАРИЛО

POšto možeš da popraviš kataklingera (geometra), dovešću ti ja jednog na baždarenje, pošto prodajem plac.

Evo,da malo pripomognem:
@madafaka
Jesi li ti to izolovao? Uzmi izolir traku izoluj to, a u slučaju da već jesi, trkni do gvožđare, kupi one plastične spojnice, nisu skupe, 2-3 din. Kom. staviš jedan kabal sa jedne strane, drugi pa druge, zavrneš, i nema da brineš!
@ enemy
Pretpostaljam da na ovoj sa 4 vlakna imaš po 2 iste boje? Ako je tako, spojiš istobojne sa jednim vlaknom , a ove druge boje sa drugim. Ali, kao što je RioMare već rekao, izlaz će ti biti mono, ne stereo.

POšto možeš da popraviš kataklingera (geometra), dovešću ti ja jednog na baždarenje, pošto prodajem plac.

Kata Klinger, prva zena geometar, osnovala je geometarski zenski pokret, sa sredistem u gradu Fucking, Austrija. Ako ne verujes za grad, proveri.
A ovo za geometra.... trololohlohlo

simpaticna tema sasvim, moze i korisna da bude. nemam pitanja, samo savjet za RiaMare-a, da se prepire sa narodom i da zatrazi od modova da brise spem.

Koji hejt, sinoc sam otisao sa kompa, pa sam napisao ajd zdravo...
I pozeleo ti srecan rad, sta tu ne valja?
I pitanje za lampu je ok, sta tu ne valja?
Evo jos jedno, kabl na slusalicama za Soni Erikson, na delu koji ide u telefon, se malo izvlaci (kabl ulazi u onaj deo koji se utakne u mob, e tu se malo izvlaci).
Ja sam to selotejpom malo, ali ne drzi to lepo...
Da li bi ja to mogao nekim kineskim superlepkom da slepim, ako ne cime onda?

sad ce Kostic nesto da pokvari namjerno pa da dodje da trazi savjet kako da popravi, cisto da ne prodje tema bez njega :D

A evo i nekih tehničkih pojmova sa objašnjenjima:

Abrihter je stacionarna mašina za hoblovanje dasaka.

Brezon je šipka sa narezanim navojem

Buksna je spajajuća stezaljka žice uz pomoć koje se ostvaruje kontakt kabla sa prekidačem, zvučnikom itd...

Šubler ili pomično kljunasto merilo, merni instrument koji služi za precizno merenje, tačnije do stotog dela milimetra

Mikrometar je takođe merni instrument koji služi za merenje predmeta do hiljaditog dela milimetra.

Vijak je domaći naziv za šraf.

(Eto dobrog primera za gore pomenuti brezon, brezon je vijak bez glave)

Podloška je domaći naziv za šajbnu.

Navrtka je domaći naziv za maticu.

Flah šrafciger, alat kojim se zavijaju vijci sa zasečenom glavom jednom linijom.

Zvezdasti šrafciger, isti fazon kao i flah, samo služu za vijke sa zasečenom vuglom u krst.

Za inbuse, gedore i torakse, je potrebna slika, ali to su sve alati za odvijanje vijaka, izuzev gedora koje su za vijke i navrtke.

Okasti i viljuškasti ključevi su alati za odvijanje vijaka i navrtki sa zatvorenom, odnosno otvorenom radnom površinom...

......

Ko je voljan može da nastavi niz...

Evo jos jedno, kabl na slusalicama za Soni Erikson, na delu koji ide u telefon, se malo izvlaci (kabl ulazi u onaj deo koji se utakne u mob, e tu se malo izvlaci).
Ja sam to selotejpom malo, ali ne drzi to lepo...
Da li bi ja to mogao nekim kineskim superlepkom da slepim, ako ne cime onda?

Pošto je to standardni problem kod Soni Eriksona, potrudio sam se umesto tebe da pronađem rešenje na njihovom oficijalnom sajtu. Kritični deo slušalica koji se najviše kvari, tzv. džek je proizveden od MDPE (Medium Density Polyethylene-a) koji agresivno reaguje pri kontaktu sa određenim vrstama selojtejp traka i da isključivo treba koristiti u tu svrhu originalan (model CR-4CT). Na njihovom oficijalnom sajtu je objavljena crna lista svih nekompatibilnih selotejp traka, koje treba izbegavati. U slučaju upotrebe istih, telefon automatski gubi pravo na garanciju, što, nadam se, nije tvoj slučaj. U tabeli 3.1 prikazana je "black list", pa možeš da proveriš da li si prekršio sveto pravilo kompatibilnosti, propisano od strane Sony Ericsson-a.

tabela 3.1

NAME______ MODEL ______ Serial No.
1. SELOTAPEX YZ-34F #000000000001220032F
2.GUREXTAPES FF-RT3 #1200000000000000023
3.透明膠帶 透3345 #999999999999992132R
4.RURALTRACK SEJO1 #0000000000011121143

E'o ti link sa kompletnom tabelom: http://www.sonyericsson.com/seloteipzaseljake.xml