Prijava

Sam naslov je jasan, šta mislite o tome, da li vjerujete, postoji li nešto takvo ili su to ljudi samo izmislili kako bi smirili svojju podsvjest kada zaribaju nešto, ono da imaju neku slamku spasa tipa sijeno.

Nemojte samo ono što Sinana na put šalje i te gluposti.

Ono tipa, momak otišao kući po jaknu bilo mu hladno i kada se vraćao pogine, sletio sa automobilom, pa svi kažu sudbina, da su ga zaustavili tada i dali mu prsluče poginuo bi sutra. I tak to.

Ili ono ponovo sretneš ljubav svog života nakon 20 godina logorovanja po aušvicu, pa kažeš, eh da to je sudbina da nje nije ne bi me bilo ovdje.

Šta vi mislite o tome?

Može li neko da promjeni samo ovo SUBDINA - SUDBINa. Hvala. :) ♥

Ја сам ти први постовао овде. Судбина

Nemojte samo ono što Sinana na put šalje i te gluposti.

Sudbina ove teme je da se ovo ne ispoštuje.

Jer sudbina samo šalje Sinana na put.

http://www.youtube.com/watch?v=hqbMhZK02GA

što bi rek'o toma postoji, kad dotakneš dno života

Nema sudbine osim one koju sami napravimo.

Мислим да нам искуство из филмова говори да судбина може да постоји, а и не мора. У неким филмовима кажу да има, а у неким да нема.

Не постоји, свако измишљање контроле неког вишег бића или судбине је настало како би људи олакшали себи, и оправдали се у својим очима, односно лакше је окривити некога другог за сопствене грешке.

Nema sudbine osim one koju sami napravimo.

Нема трећег светског рата, нема га, није било ни другог светског рата! Светска глобализација води специфичан рат... х))

Постоји случајност, след догађаја. Судбина може да се тумачи као нешто што се већ десило, или се дешава. Нпр.
"Моја је судбина таква да сам морао да шверцујем наркотике и упуцавам људе."
Па није, ја сам се одлучио за то, нико ме није терао.
А ово:

momak otišao kući po jaknu bilo mu hladno i kada se vraćao pogine, sletio sa automobilom

То се може рећи да је случајност, след догађаја, који је просто језив али ништа више од тога.

Šta mislite, jel ima sudbine u Terminatoru?

У Терминатору је опште убеђење да нема записане судбине. Зато и иду у прошлост да би је изменили. Али са друге стране у 12 мајмуна је све записано и Брус Вилис иде само да провери нешто, пошто не може да се измени.

Постоји случајност, след догађаја.

I to bi bilo to.

Судбина не постоји, зато што је све ово илузија и ништа не постоји!

У Терминатору је опште убеђење да нема записане судбине. Зато и иду у прошлост да би је изменили.

Jebem li ga, oni baš nisu ni uspjeli izmjeniti slijed događaja.

Ako postoji sudbina koji kurac se onda trudiš. Prestani da jedeš i piješ - ako ti je sudbina dumreš, umrećeš, ako nije - preživećeš i bez hrane i vode.

Мислим да је све илузија. Не постоји судбина и не требамо нешто да се цимамо око живота. Одеш у кафану, па у кладионицу и супер... Све је илузија.

Ми кројимо своју судбину својим битисањем и дејствовањем

Pa da sve to stoji, i slažem se sa vašim mišljenjima.
Samo čudno mi da nema onih koji misle i govore da sudbina postoji, pitam se, da li su se sakrili ili ne žele da postuju, jer znam da ih ima.

Dejstvujem, dakle krojim sudbinu.

Postoji naravno, tako je zapisano.