Prijava

Ruski istrazivaci su vodili eksperimente na 5 zatvorenika kojima su uskratili san 15 dana pustajuci im poseban gas.....
http://lackingbraincells.blogspot.com/2009_07_01_archive.html

Volim ove urbane legende... znao sam i ja par, nego odavno nisam bio na kampovanju, pa sam i izgubio osećaj za pričanje!
Ova mi se svidela...

Ja nisam spavao 3 dana ali nisam sam sebi kidao meso! ali sta znam sta bi bilo kad ne bi spavao 5 dana

Zanimljivo...Da vidimo...Meni ,naravno ,ne mogu nista jer sam vampir.

kako dobra prica... materijal za horor extra

ne znam bas za horor,izgubilo bi se u svoj toj krvi taj neki "jebo te ovo bi moglo biti stvarno" efekat,bolje bi bilo neki kao fake dokumentarac.....

E može neko da mi prepriča ukratko pošto mislim da sam shvatio ali ne verujem da je do te mere morbidno...

Ma... bili neki Rusi, pa popili malo... i tako...!
Viđao sam i gore stvari. npr. redovi u domovima zdravlja, ljbaznost šalteruša u državnim institucijama, korupcija u vladi i sudstvu...

Fuj!Jesam musko,ali moram da kazem FUUUUUJ!

Pročitala sam naslov kao strasna kratka priča, a ne strašna (a i nije nešto kratka)...:)
Baš je moćna priča, stvorila sam sliku u glavi dok sam čitala.

"Have you forgotten so easily?" The subject asked. "We are you." "We are the madness that lurks within you all, begging to be free at every moment in your deepest animal mind." "We are what you hide from in your beds every night. We are what you sedate into silence and paralysis when you go to the nocturnal haven where we cannot tread."

Ne razumem ovaj deo, između ostalog.

Imaće smisla kad pročitaš ''Zle Duse'' od Dostojevskog!

Malo je preterano ali ima neke istine npr bas ovaj zadnji pasus... Mada meni nije toliko odvratno jer sam cuo X ovakvih prica slicnih samo sto npr ubace japance,kineze zadnji put sam cuo ovako nesto bas kad je bila ona serija LOST pa je bila neka diskusija o onom ostrvu i to....

Medicus... lepo razmisljas,sedi 5

pa hoće li mi neko oblasniti????:)
još sam mala za Dostojevskog, ne verujem da bih išta razumela.

pročitala sam jedno sto puta ovaj zadnji deo. Mislim da ga znam napamet.
Šta, ti subjekti su đavoli, ili šta?
We are what you sedate into silence and paralysis when you go to the nocturnal haven where we cannot tread."-đavoli ili ljudska bića?
u stvari, ništa mi nije jasno u vezi priče, ni zašto oni žele pod onaj gas, ni zašto žele da ostanu budni.

Ič ne razumem sad ja!?
Ako ti sama kažeš ''I am pure evil ''
Kako očekuješ da ja kao lekar (po difoltu dobar čovek), objašnjavam tebi, šta se krije u najmračnijim dubinama ljudske duše!?

Znači ništa od toga da će neko da mi objasni...
Moraću da nateram nekoga da pročita i da mi objasni.
Zašto te to što si lekar sprečava da mi objasniš o čemu se radi ako si već shvatio?:)

Priča je odlična stvarno, očekivao sam po naslovu neko itraživanje koje ima neku misteriju u sebi, ali ne ovako potresnu priču. Neverovatno šta ne spavanje može da uradi. Verujem da je ovo istina, prvenstveno jer se dešavalo za vreme II sv. rata, a i zato što su to Rusi (setite se Staljina). Istraživanja kažu da ukoliko u razvoju ne spavamo dovoljno i u pravo vreme to može dovesti do mnogobrojnih veoma nepoželjnih posledica tipa psihoza, što se upravo desilo ovim ljudima. Ljudi jednostavno pukli

Pukli (bukvalno)...
elem, bojim se da propuštate dubinu ove priče... Priča, kao priča sama po sebi nije nšta spektakularno, čuo sam i bolje, ali ono što je vrlo interesantno, je upravo ono što lami-i, kao ''pure evil-u'' nije jasno:
Dokle dosežu razine duše ljudske... i šta se tamo krije. U tom mraku... u tom bezdanu!?

čoveče, stavila sam pure evil bezveze, da bi mi nešto pisalo, k'o da je bitno šta piše u "o sebi". Neću sigurno da napišem autobiografiju ili šta već...