Prijava

Težak problem društva. Svi misle da su veliki ako ih zovete magistrima ili doktorima. Verujem kada bi došao neki vanzemaljac i sreo tako nekog uglađenog gospodina i rekao mu:
-Dobar dan ja sam vanzemaljac.
Ovaj bi mu odgovorio:
-Dobar dan ja sam gospodin...(doktor, magistar, akademik). Nikao ne spominjući da je slučajno čovek.
Pa sada ako i vama smetaju osobe koje vam poput krpenih lutaka citiraju Dostojevskog, Andrića i kompaniju, a nisu u stanju dati neko svoje mišljenje i ako su im draže titule od čoveka, pomozite mi razjasniti što je to tako. Ovde možete izraziti i svoj bunt protiv njih i dati par primera za nešto što je čovek u stanju, a neki akademik nije!

Ја ускоро требам магистрирати, и већ се осјећам као шупак. Како ћу данас - сутра пред ванземаљце...

Па има доста примера... Мој буразер је без школе и веза дошао до помоћника директора једне моћне фирме. Знам лика који се обогатио а био је келнер.. Итд.

Али то су неке устаљене друштвене норме, да се сортирају особе по некој вредности, јер је већ немогуће сортирати их по томе какви су појединачно као људи. Ваљда зато што је квалитетних људи мало.

a meni najviše muka od ovih devojaka na filozofskom. Tu nema samostalne misli, samo ono što su pročitale i pesmu sam im napisao, samo nisam završio:
To kroz tebe priča Dostojevski, sam Jesenjin ko da strofe veze,
a ti me gledaš ozbiljno i strogo, na pitanja udaraš mi teze.
Pa mi život Balzakovski slikaš, nisam pisac, al uviđam stanje,
ja bih kazo, da što više čitaš, to za mene preostaje te manje.
Sada Lauru spoznaješ u sebi, tražiš svemir da ti spustim dole,
pa me setiš na mahove samo, da bez knjiga išlo nam je bolje.
-Čekaj me, ja ću sigurno doći, izgubljena sam kao Anabel Li.
Tada veruj presekoh se malo i uplaših se, šta se s tobom zbi.

ali mi nie jasno to sa ljudima nikako...

ja ću još malo biti nezaposleno lice i osjećam se moćno... jebeš studente, to su pičke...

jebeš studente, to su pičke...

potpisujem. Vidim po sebi, otkad sam student, ni pola čoveka od pre. Studenti su dno... jure karijeru

Koliko netačnosti ima ovde...

Neću titule- hoću čoveka

Ауроро, чувај се!

jebiga

Kako dubokouman post.

@punjač
boli te, ti bar citiraš sam sebe...

Slažem se delimično sa temom, ali nije na odmet imati malo šire tzv. opšte obrazovanje. Jebiga, nije ceo život CS, PES, kladionica, Lisa Ann i internet. Nikad ne znaš u kakvom ćeš društvu da se nađeš igrom slučaja. Najčešće najebu zetovi i snaje kad prvi put ulete na gajbu njegovih/njenih roditelja, jer ekipu možeš da biraš a kad ti se svidi neka riba, ne piše joj na čelu da joj je ćale dr.mr.sci. kurac-palac. Šta onda? Nikola Kojo - Anđeli kec?

Po mom mišljenju treba biti koliko toliko prisutan , makar mrvicu, u svakoj oblasti, ne zbog drugih, već zbog sebe.

Titula je bitna danas, kako god okreneš.

Опростиће ми Целт на овоме (ипак је он новопечени доктор :Д), мислим да се титулама размећу људи који имају кризу идентитета. То се учи из психологије, боље ће неки психолог да објасни. Углавном, то су људи који би на питање ''ко си ти?'' одговорили као да одговарају на ''шта си ти?'', па онда имамо одговоре -- ја сам магистар, ја сам архитекта, ја сам редовни професор и сл.

Сад сам узео индекс да прелистам, приметио сам да су ми се у индекс махом некул професори и асистенти, познати као комплексаши, потписивали стављањем титуле испред имена и презимена, а да они нормални, са којима можеш да имаш нормалну комуникацију, нису стављали, иако имају иста звања.

ma nemam ja Korle ništa protiv obrazovanih ljudi, samo mi smetaju oni koji sa tim previše paradiraju i mašu. Kod mene na filozofskom, svi se izjašnjavaju kao neki jebeni umetnici. I onda kada se drogiraju, nisu narkomani nego umetnici, kada se napiju kao dupeta nisu klošari nego umetnici...

kada se napiju kao dupeta nisu klošari nego umetnici...

Тј. ''боеми''. :)

Titula je bitna danas, kako god okreneš.

И мени би можда била битна кад бих знао да се иза титуле крије права вредност. Али код нас се иза титуле ДР углавном крије особа, полтрон, која је целе каријере морала неком да се чепи у буљу да би доспела до актуелне позиције.

Ево, управо сам сведок тога. Буразер ми је на докторским студијама на ФПН-у. Сваког уторка се враћа изнервиран, јер имају неку професорку Јелицу која им не да да имају сопствено мишљење о одређеним феноменима из политике, већ тражи да причају оно што се њој свиђа и обара студенте на испиту кад јој противрече. На крају они узму и причају јој шта се њој свиђа, што је један вид увлачења у буљу. Јебеш ти то.

И мени би можда била битна кад бих знао да се иза титуле крије права вредност. Али код нас се иза титуле ДР углавном крије особа, полтрон, која је целе каријере морала неком да се чепи у буљу да би доспела до актуелне позиције.

Не видим шта је ту чудно. Ако ти се не свиђа како систем функционише ти покрећи револуцију :)

Ali ubedljivo najjači su mi likovi koji su tako uzvišeni i te pičke materine pa onda kažu PO MENI ili TREBAO SAM! Jeb'o bih mu mater mrtvu! Ne znam zbog čega sam to zapamtio, ali jebeni rektor univerziteta je fazon rek'o TREBAO SAM. Pa jebote, je l' vam baš toliko bilo nezanimljivo na časovima srpskog jezika sa sve književnošću?! A 'vamo su načitani, pametni, pičke materine. A to za studente ne treba generalizovati. Jebiga brate, ljudi, kao i ja, uvideli u kakvom jadu i bedi žive i pun im je kurac svega toga i svakodnevnog nerviranja pa malo rešili da to isprave... Ali imaš ti tu mnogo ološa koji samo gledaju kako će da se dokopaju ogromne kinte jerbo imaju taj kompleks od detinjstva. E, to su već svojevrsna govna.

Не видим шта је ту чудно. Ако ти се не свиђа како систем функционише ти покрећи револуцију :)

Нема смисла. Људи су срасли са тим системом и максимално им одговара. Можда ће и мени да одговара једног дана, можда ћу ја да будем тај неки ДР коме се чепе у буљу, јер, иако кењам због других говњивих аномалија у овом друштву, ипак морам да признам да сам и сам једно говно које чини део тог система и не ради на томе да га подрије.

nikako mi se ne sviđa, što toliko nameću svoje jebeno mišljenje profani. Ja sam se svađao sa nekom profankom i na prvom kolokvijumu mi da pitanja koja nemaju na spisku. U prvoj godini objasnim profanki da nije čitala Gilgameša, jer počela da bunca nešto i ona ladno pred nama izjavi, da je to do izdavača knjige, kao ona je čitala drugo izdanje.