Prijava

Na kojem faksu Cakana, jer me malo podseća na jednog sa mog faksa, mada mislim da je ovaj moj stvarno prepošten? :)

Moj profa iz srednje je zbog malverzacija svirao klavir neko vreme, a opet, stalno pričao o poštenju.

Cakana!
Predaje mi takva pajserčina od doktora nauka, da jedva izdržim sat ipo na njegovom predavanju. Taj čovek ceo jebeni čas priča o sebi, sam je sebi u dupe ušao. Em što kenja kako je on neko veliko mudo što je doktor, em što priča kako je on prepošten. Ne budem ja lenja pa nadjem na netu kako je pre nekolicinu godina dok je bio prodekan smuljao neke profesore, dao im titule, klinac, palac i 'fala Bogu uz'o lepe pare za to.
A na celom faksu najviše se kurči svojim znanjem i ''poštenjem''.

Јој, мука ми је од таквих ''поштењачина'' који су све у животу стекли (поготово своје титуле) како такви воле да кажу, ''напорним радом''. Препуни су неких комплекса и све своје углавном адолесцентске фрустрације и комплексе лече на студентима. Факултети су пуни муљатора који још као студенти помоћу разноразних превара (углавном преко неких студентских или невладиних организација или преко неке странке) долазе до високих положаја на факултетима, а такође су факултети пуни и разноразних муљаторки које су ништа више него обичне чепуље које су одрадиле неког професора или асистента. Па је после људима смешно што је Наташа Беквалац асистент на Мегатренду. Па таквих асистенткиња и професорки има на сваком државном факултету.

Зато је и боље не обраћати пажњу. Не треба им се увлачити (иако такви то обожавају), довољно је да се покуша да се избегава конфликт са њима.

Teško je izbeći komflikt sa takvim ljudima, jebeš im mater, oni naprosto traže da se izdrkavaju nad nekim...

kao i za većinu diskriminacija u našoj kulturi, i za ovu diskriminaciju ljudskosti akademskim titulisanjem odgovorno je rišćanstvo i negova podela na klerikalski soj malog broja pismenih ljudi ranog srednjeg veka, koji je bio upućen u, jelte, tajne božjeg sveta jer je umeo da čita, i sa druge strane laike (obične nepismene ljude), ta se podela kasnije prenela na srednjevekovne univerzitete i traje do danas. danas je najčešće puka formalnost i ja mislim da često ne znači baš ništa, u smislu da se nikakav poseban autoritet ne krije u doktorima što se tiče znanja, a naročito ne ovde na domaćim univerzitetima koji su neretko potpuno lišeni smisla za savremene naučne tokove i vlastito angažovanje u naučnom radu, na jačim inostranim univerzitetima, nemačkim, francuskim, britanskim, američkim je svakako drugačije jer oni zapošljavaju ljude koji kreiraju svetske naučne tokove. mi danas nemamo ljude koji kreiraju naučne tokove, makar ja ne mogu da se setim nijednog, a i ako ih imamo, sigurno nisu na domaćim univerzitetima (možda ponekad odrade neku tezgu kao gostujući profesori), naši doktori nauka su ambari za znanje, u njima se znanje akumulira, akumulira, akumulira i oni na kraju ne znaju šta bi s njim, ono se ubajati i može da se baci kao neupotrebljivo, umre s njima. fali im kreativna iskra, ta ključna stavka za autoritet na polju znanja koja bi proizvela nešto naučno bitno, ovako su papagaji, manje ili više vredni za studente koji ih slušaju, uglavnom nimalo ukoliko i studentu fali kreativna iskra

bajato u najvećem broju slučajeva to titulisanje, retki ga suštinski zaslužuju što se tiče znanja i još važnije bitnosti njihovog znanja za današnjicu, a što se tiče pronalaska čoveka kao nekakve moralne zaokruženosti (šta god to značilo) njega je i sa titulama i bez titula podjednako teško naći

a što se tiče pronalaska čoveka kao nekakve moralne zaokruženosti (šta god to značilo) njega je i bez titula podjednako teško naći

Аплауз за ово!

Neću titule- hoću čoveka

Ја улазим пети пут овде, све са трипом да је ово неки брачни оглас неке девизне бакуте из Остермундигена.

a nadam se da će mi neka bakuta uleteti, pa onda da preimenujemo u:
Neću devojku- hoću stan :)