Prijava

Verbatim, Princo, TDK, Maxell....

Koji je najbolji CD , DVD na koji režete? Koji je imao najmanje "pucanja"? Koji ima najduži rok trajanja? Da li gledate da li ima oznaku -(minus) ili +(plus) R ili RW? Šta je po vašem mišljenju presudno u odabiru i kakva su iskustva pri rezanju slika, filmova, igara, itd?

Ја цепам на Вербатим једно десетак година, можда ми је пешес пукло. Што није ништа с обзиром на то да сам једно време складиштио интернет на цедеове.

РЊ су непотребни сада, када већина нас на кључевима има неколико пута веће флешеве (за случај да не знаш, што сумњам, то су они са којих може да се брише и реже поново, тако да му то дође као један застарели, закомпликовани и прилично гломазан флеш лолол).

Што се тиче овога р и р-, мој ћале који се у све то много више разуме купује те, тако да контам да су бољи, а зашто, појма немам.

Што се мене тиче, пресудно ми је поверење у Вербатим. Са Макселом и Принком сам имао лоша искуства, поготово са Принком. Нонејм јебени ме је боље служио чини ми се.

Е да, што се тиче Вербатима, сваки цд има доживотну гаранцију, али с обзиром да живимо у Србији где ЗЗП (закон о заштити потрошача) баш и не шљака како треба јер је скоро донесен (и живимо у Србији), сумњам да би ти дали нови ( мада реално, кога боли курац да се цима за 50 кинти) или платили одштету за изгубљене податке, што би у зависности од случаја могле да буду и лепе паре.

Најбољи диск, космо је диск!
http://www.kosmodiskus.net/Images/kosmodisk-spine-massager.jpg
Знам да изгледа смешно, али мене леђа више не боле...

НЕ ХУЛИТЕ!!!! Розе Принко за порњаве никад није изд'о! само розе, само Принко, само нићифор!

ЛОЛе, фора ти је дно. Дане, какав црни Принко, знаш колико ми је својевремено порњаве пропало због Принка? Додуше, није био розе лолол

Ја сам складиштио филмове, документарце, игре. На дискове. То је крајње нелордска радња, траћење времена и новца. Из следећих разлога:

Данашњи хардови су гломазни и (бар мени) од 600 увек блеји празно 400 до 450 гига.

Игре филмове и остале шитове које режемо, често не погледамо, имам дискове са филмовима нарезаним 2009. које нисам погледао.

КУПИТЕ ПРЕНОСИВИ ХАРД. Мени то не треба јер нисам буђави дебели амер који дрка на аниме, те ми и стални хард блеји празан, али уколико сте толико алави на даунлоад ствари за које ћете кроз месец дана заборавити да сте даунлоудовали - Купите екстерни од фазон 500 600 гига. 600 гига на компу, 600 напољу БАЊА.

На дуге стазе преносиви хард свакако боље. УВЕК ПРЕНОСИВИ ХАРД! Око 4 до пет сома је, није мало, али СЕ ИСПЛАТИ.

ЛОЛе, фора ти је дно.

Ја рекох, можда јесте дно, али ја шетам своје унуке...

БТЊ, од две хиљаде шесте користим Бенку јер је био спонзор Реалу, и до дана данашњег шљака к'о лептир. Бенка цар!!!

Ја само Вербатим цепам, не знам за друге. Ал' нисам користио ЦД-ове и ДВД-ове за скидање ствари већ једно доста дуго, тако да шта скинем урбзо и бришем зарад места на компу. Треба да пробам са тим преносивим хардом, ако ишта да неке ствари сачувам на дуже време...

КУПИТЕ ПРЕНОСИВИ ХАРД

Е, то!
Ја узео Вестерн Диџитал од 500 гига, и супер ми.

Што се тиче дискова, увек Вербатим. Углавном нема проблема.
Никад РВ, бацање пара.

Verbatim, Maxell, Basf. da Basf - najbolje audio kasete ikad lololo

i da, šta koj kiton znači ono + ili - ?

Не'м појма.
Али знам да је за неке конзоле одређено на који ЦД сме да се нарезује. (Мислим на +/-)

Kingston removable disc ( 16GB ) najbolji disk

Што се тиче овога р и р-, мој ћале који се у све то много више разуме купује те, тако да контам да су бољи, а зашто, појма немам.

Са ових Р- не може да се брише уопште,а са ових са Р+ ваљда може једном, или тако нешто, мада разлика је у слојевима...

Што се мене тиче Вербатим је мајка СВИЈА МАЈАКА.

Принко је кака, мајке ми моје, кол'ко сам само података изгубио са њих, у пм... Десило ми се пар пута да рикну...

Максел... А што знам... Средња жалост, мада нисам имао проблема са њима никад.

Ево неки чланак, мене мука да читам јер морам да учим :)

http://www.myce.com/article/Why-DVDRW-is-superior-to-DVD-RW-203/

Сад ми је пало на памет да ми резач не ради већ годину и нешто. А ни не чита баш најбоље. Кога брига и зашто уопште ово пишем? Знам, саћу мало да будем духовит.

Овај користим већ годину дана, добро ме служи, али мислим да не може да извуче максималну даљину из мене:
http://www.kupindo.com/Disk-za-bacanje_slika_O_1211074.jpg

А за ову бебицу кад скупим паре, ето мени личног рекорда и бе норме за параолимпијаду!
http://fayettesportinggoods.com/oscommerce2/catalog/images/WOOD%20DISCUS%201K.jpg

Јесу ли ово Вербатимови?

Не, него кинеска варијација на тему, Вербацим.

Вербатим Блу реј Диск је кева! Има наранђасту боју, стане на њега шта оћеш. Двд је застарео. ЦД је... Шта је цд???