Prijava

то је срање. пише на њикипедији? па пише и на тараби пичка, па нико не јебе. минус.
одох ја да пождерем једну гибаницу са месом!!


Аргументи, детзхк0, аргументи.

Pravda za sirnicu, koju su braca preko Drine prekrstila u burek sa sirom...JEDAN JE BUREK OOOOO OO

ТО ЈЕ СИРНИЦА, ТО ЈЕ КРОМПИРУША ТО ЈЕ ЗЕЉАНИЦА ПРЕКОДРИНЦИ ДЕЦХКО !

Kvrguša, drobara, pita sa rižom, pita sa kupusom, pita sa jabukama...

Börek verovatno potiče iz turske kuhinje. Börek je turska reč za ovo slojevito jelo od testa, ali takođe i za ostala jela od testa. ТАТIC
CITAT U Turskoj su böreği ("vodeni burek") je više testastog tipa, obično sa feta sirom. Kürt böreği ("kurdski burek") je burek bez punjenja, a često se jede sa posutim šećerom u prahu na vrhu.

U Albaniji, ovo jelo se naziva "byrek Shqiptar me perime" (albanska pita sa povrćem)

U Grčkoj, bureki ili burekaki je malo pecivo koje se pravi od lisnatog testa.

Burekas (Izrael) se pravi od kiselog testa koje je napunjeno različitim nadevima. Među popularnijim nadevima su sir, pire krompir, spanać, plavi patlidžan, pica i pečurke.

Brik je tuniski burek koji se sastoji od jajeta u trougaonom pecivu sa seckanim lukom i peršunom.

Сине, то ти је бурек са сиром.

Постоји језичка тежња у Хрватској да се користи реч бурек само за јело са сиром. У Србији, увек се мора рећи бурек + надев (са месом, на пример).

Видите шта нам ради ваша глупост децхко!

Ja ne znam uopšte ćemu toliko priče o bureku. Ja ga i ne volim toliko. Pored ovoliko ostalih, zapostavljenih pita. Ako mi se jede meso, uzeću šniclu, neću ga tražiti u tijestu. PRAVDA ZA OSTALE PITE!!

Ja ne znam uopšte ćemu toliko priče o bureku.

Није ствар у буреку, нег што сте босанци.
Фурате неке бугарске фазоне. Тако је и у Бугарској бурек само са месом, а бурек са сиром зову баница. Босанци и Бугари против остатка света.

У српске градове босанско јело је уведено преко избеглица из грађанског рата током 1990их и оно се често назива сарајевска пита или босанска пита

Лолололо, шта се бусате у груди кад сте питари лолололо

Џими јбт ако је исто зашто је различита цена, ако хоћу да купим бурек треба ми скоро марка више. АКО СУ СВЕ ТО ИСТЕ ПИТЕ ЗАШТО ДИСКРИМИНИШУ КРОМПИРУШУ ИЛИ СИРНИЦУ !?

Џими јбт ако је исто зашто је различита цена, ако хоћу да купим бурек треба ми скоро марка више. АКО СУ СВЕ ТО ИСТЕ ПИТЕ ЗАШТО ДИСКРИМИНИШУ КРОМПИРУШУ ИЛИ СИРНИЦУ !?

Није исто. Састојци имају различиту цену.
Нисам скоро куповао бурек с месом, ал' мислим да је овде чак и иста цена.

Али што је баш толико битно људи је ли бурек с месом или само бурек?
Је л укуснији ако га наручиш са бурек?

Džimi, prva rečenica mog prvog posta.
I još nešto, burek pica je najveća izdaja u istoriji pita. Jebali im žabari mamu komercijalnu!

бурек с месом

Тачно се најежим :)

Које црно месо ко зна шта је оно :) има једна зајебанција oткад је газда Ибро отворио бурегџиницу мачке ниђе нема :)
Бурек је скоро дупло скупљи но обичне пите. Ја волим кад ми кева направи бурек са домаћим месом, барем знам шта једем :)

Али што је баш толико битно људи је ли бурек с месом или само бурек?
Је л укуснији ако га наручиш са бурек?

Питање језика- данас бурек, сутра тисућа, прексутра републикосрпска националност.

Tisuća i jeste nša riječ. Hiljadu je neko naš kasnije uveo.
EDIT: Možda Sveti Sava.

Tisuća i jeste nša riječ

Tисућа је старословнеска реч и имају је сви сем нас :)