Prijava

Kurd

Pitanjce, da li postoji tako nešto što je vernik (čovek koji veruje u Boga) a ne meša religiju u to?

Da, postoji. Deisti su (verovatno) najbolji primer.

Деисти, то вам је Џими.

ZycloN
Da, postoji. Deisti su (verovatno) najbolji primer.

Hvala Zyclon. Idem da proučim malo.

Da, postoji. Deisti su (verovatno) najbolji primer.

Јесте, имаш деисте, а имаш и Тадејисте. То су они што цитирају оца Тадеја на фејсбуку, а не мешају ни бога ни религију ни разум ни науку у то.

YouCantHandleTheTruћ
Da, postoji. Deisti su (verovatno) najbolji primer.
Јесте, имаш деисте, а имаш и Тадејисте. То су они што цитирају оца Тадеја на фејсбуку, а не мешају ни бога ни религију ни разум ни науку у то.

Skoro se nisam nasmejao ovako. :) Ima budala na sve strane, ili da ih bolje nazovemo fanaticima.

iako ZLO UJUTRU moram raditi nesto i trebam biti naspavan i skoncektisan do jaja,mene boli kurac,navario sam se u pola jedan i razmisljam o jebeno ovome
stvorio sam slike u glavi svega
bog je jako sirok pojam...bog nije samo nebesko bitje neko...
u najvecim slucajevima bog je bio ljudsko bice,najslicnije ljudskom bicu...zasto---pa valjda zato sto su ga izmislili LJUDI?
neki malo pametniji su verovali u neka nadbica koja nisu nista nalik coveku
neki zivotinje
neki drvaneki kamenje
neki gliste jebene
vremenom religije su evoluriale u komplikovanije od toga,gde su se dodavale jos svakakve munje
najpametniji u svakom plemenu lozio je ostale da je to tako kako je zbog toga i toga,morate raditi to i to da bi vam bilo ljubazno

Glavni baja u plemenu je jako mekana glavica

da bi vam bilo ljubazno

prepoznaje se nebeski rukopis

on je zapravo jedina nemekana glavica u toj prici lolo

@olanik

Pa onih deset Božjih zapovjesti kontam ima najviše veze sa samim tobom jer
- ne ubij, zapeta, zašto bi ubijao, pusti pičku nek živi i oslobodi sebe povremenog al teškog grickanja savjesti
- ne kradi, zapeta, to govori da ne trebaš biti siromašan jer biti siromašan znači biti bansje, znači spavati na kartonu u podrumu kontejnera, dalje
- ne laži, burz, laž je posao bezličnog, neiživljenjog, siromašnog

Ima još toga, naravno, ali sva ta pravila koja ti ''nameće'' ''tvoja'' ili ''tuđa'' ''religija'' ne bi valjalo shvatati u smislu te religije i opredjeljenja, shvatiš za sebe i bude ti, valjda, bolje, jer onda ne ubijaš, ne kradeš i ne lažeš. A ubijanje, laž i krađa su kurčić. Kurčina ne laže, ne krade nit ubija.

nije to nesto sto je religija izmislila,to je tako kako je jednostavno

iako ZLO UJUTRU moram raditi nesto i trebam biti naspavan i skoncektisan do jaja,mene boli kurac,navario sam se u pola jedan i razmisljam o jebeno ovome
stvorio sam slike u glavi svega
bog je jako sirok pojam...bog nije samo nebesko bitje neko...
u najvecim slucajevima bog je bio ljudsko bice,najslicnije ljudskom bicu...zasto---pa valjda zato sto su ga izmislili LJUDI?
neki malo pametniji su verovali u neka nadbica koja nisu nista nalik coveku
neki zivotinje
neki drvaneki kamenje
neki gliste jebene
vremenom religije su evoluriale u komplikovanije od toga,gde su se dodavale jos svakakve munje
najpametniji u svakom plemenu lozio je ostale da je to tako kako je zbog toga i toga,morate raditi to i to da bi vam bilo ljubazno

https://id34140.securedata.net/badappleretail.com/merchantmanager/images/uploads/8_bong_of_god_1.jpg

kako sam vrhunski to napisao,digo mi se

bog je ljudska svest, i svi smo mi bog koji pokusava da se razvije.
neki istocnjacki filozof

Loool olanik izdominirao mishlju

Bog je metafora koju možeš da upotrebiš maltene za sve: zakoni prirode, sile, energije, to nešto, ima nešto, nešto postoji ali ne znam šta, nisam pametan ali nešto sigurno postoji, ..možeš da nazoveš i sebe bogom ako si dobar u nekoj oblasti (pavljenje postera na vujakliji npr). Uglavnom, sve što je čoveku nepoznato naziva se bog.

Bog je pobednichka riblja chorba na chorbarijadi