Prijava

Јавна је тајна да у просвети има највише психијатријских случајева. Ово је тема на којој можете описивати разне поремећаје ваших разредни, учитеља, па и професора на факултету.

Шта је професор математике у средњој ако не иде свакодневно у кафану? И ја бих ишао, поделиш пар опомена ако не знају нацртати функцију и ајд на дупли вињак у Рујну зору.

Urbana legenda (kanda potvrđena od par geneacija pre mene) veli da je moj profa mate prvo predavao informatiku i delio nule kao ocene, te su ga stoga prebacili na matu, gde su se molili da dobiju keca (umesto nule jelte). Koliko je to tačno ne znam, ja nikada nisam dobio nulu, imao sam kod njega kečeve(dvojke, ali mogu da potvrdim da je lik psiho 100%. Manje bis se usrao da me UDBA ispituje, pogled i mimika tog čoveka nedvosmisleno pokazuju da ova legenda i nije daleko od stvarnosti.

Moj profesor fizike iz srednje, Planinko. S jedne strane car, ali uglavnom kreten.
Elem, Planinko je izlazio u grad na ista mesta gde i mi, ponekad cak i sa svojim ucenicima. U svakom slucaju, bio je alkoholicar, nepredvidiv i davao je keceve po nahodjenju. Da ne pominjem sto je prozivao po datumima, i to nekim cudnim kombinacijama, nikad nisi bio siguran.
Jednom je seo u prvu klupu sa 2 lika, sa kojima je cesto u gradu pio, i 40 minuta ih gnjavio nekom pricom kako je "gnjavio neku kurvu". 5 minuta pred kraj casa, kaze im "U, cekaj, daj da dam kog keca da se smirim", sedne za svoju stolicu, prozove upravo njih dvojicu i zavali im po keca. Zatvori dnevnik, sedne ponovo kod njih i kaze im "I tako ti ja sinoc gnjavim tu kurvu..."

Profesor fizike iz srednje. Nacrta jabuku na tabli i kaže da je pojedeš. Nacrta liniju na tabli i kaže da je preskočiš. Stane pored tebe i kaže "obiđi oko magarca". Na tabli piše desnom, u svesci levom rukom. Ni muva se ne čuje kod njega. Strog, ruši kao lud, a na popravnom padne samo onaj što se nije udostojio da dođe.

Мој професор хемије :)
Мрзио ме ко Турчина. 4 кеца за један ми час дао. Причао како његова баба чувала чича Дражу, како је убијао у рату, радио склекове на сред часа, доносио ракију да покаже крајни продукт десстилације и тако :)

Моја наставница биологије је копала је носину и бацала слинурине по нама, знала је понекад и момачки да прдне. Имао сам трауме због тога. Френки, дечко, зашто си ми украо аватар? лоло

Нас је учитељица тјерала да носимо суккње ако нисмо били добри. Траума :(

Eh ti profesori fizike...oduvek sam se pitao ima li normalnih.

Наставника историје у основној питамо да л је јачи од наставника немачког, а овај ни лево ни десно:
-Ког? Оног сасушеног? Да га зговнам.

Френки, дечко, зашто си ми украо аватар? лоло

Хтео сам ја то тебе да питам децхко. Али мислим да сам ја први, поз! лоло

Srednja škola, matematičar na zameni. Mlađan profa, imo je friz kao maskota Sveckog prvenstva u fudbalu Francuska 98 (onaj petao), ošišan sa strane na nulu, a gore podugačka kosa zalizana unazad. Nos ki kljun. Karirana šulja, upasana u buvljak Emporio lone. Nego, ja sam uvek kuburio s matom, tako da je on došao ko poručen. Meni je dao peticu samo zato što sam njegovu rečenicu " Nas i Rusa..." dopunio sa već dobro poznatim "trista milijona". Nakon toga delio je petice šakom i kapom. Prvi (i jedini) put sam imao peticu na polugodištu. Elem, voleli smo i pjevali sa našim profom Ćetnićke pjesme, dok ga nisu jednog dana odveli zli ljudi. Sledećeg polugodišta se vratio onaj raspadnuti leš od babe i poništio naše ocene sa polugodižta.

Хтео сам ја то тебе да питам децхко. Али мислим да сам ја први, поз! лоло

Грешиш дечко. Ја први. поз! лоло

По правилу наставници техничког су алкоси а професори физике су лудаци. Нас је у средњој професор физике терао да демонстрирамо идеалан гас, а ко закасни на час, морао је да пева "Око Ниша киша, а у Нишу суво" пред целим одељењем. И професорке српског знају да буду интересантне, оне су скоро увек залуване.

Онда не пише џаба Хустлер на мајици.

Ја сам код професора техничког научио играти каунтер :)
ХВАЛА МУ!

Ја не знам одакле да кренем. Цело школовање ме пратили неки случајеви...

Учитељица је стално оговарала свекрву и имала је паролу: Ваше је да преписујете а моје да вас хватам.

Наставник енглеског у основној се правио да не зна српски.

Наставница француског је чачкала уши дршком од наочара.

Наставник математике је увек смрдео на џибру, а ја сам седела у првој клупи. :(

Наставница биологије је мазала кармин на косу кад јој израсте израстак да јој се слаже са руменилом.

Професор хемије је на првом часу средње школе дигао три девојке и рекао им "Пашћете на поравни" , те три су и пале. Иначе он је све причао у римама и обраћао нам се са "Црко дабогда!". Урбана легенда каже да је сопственог сина оборио на поправни и на годину. 2/3 часа је увек користио да пљује по политичарима или да нам прича како се тукао у самопослузи.

Разредна у средњој је била баш умоболна. Знала је да се унесе у фацу са питањем "Да ли ме волиш?!" Њене промене распложења не могу да опишем, оне су једноставно неописиве.

Sećam se kad sam ja išao u osnovnu školu u nekoj teškoj zapizdini gde zimi pet kilometara prtiš sneg do nje. Učitelj bio strog i teške ruke, a mora i da bude kad istovremeno drži časove za sva četiri razreda. Sa izgrednicima razračunavao se efikasno, dobrim delom svojih 120 kila stane ti na nogu da ne možeš da begaš pa ti lupa šamare dok se ne opametiš... ili postane evidentno da ti se vrat razglobio.

Posle kad sam otišao u neke toplije i emancipovanije krajeve bio je sećam se jedan što je predavao likovno. Naširoko poznat pod nadimkom Picopevac a kao pevac otprilike i visok, a vazda ulickan i doteran. Bio ga je glas da tokom svoje karijere nema koleginice koju nije podučio kako je Goja slikao 'Golu Maju', o čemu je često voleo da raspreda... u detalje. Svijetli primjer: "Jeste videli deco onu novu bilogičarku Natašu kakvu sisu ima? Eee, a tek da znate što ga frula profi, OPAAA". U tom uzrastu ovo ostavlja tragove za čitav život.

U srednjoj sam imao mnogo gotivnog profesora matematike, posle je prolupao i postao narodni poslanik. Nažalost ne predaje više jer su mu rekli da mora da batali školu ako oće u skupštinu.

Profesor fizike u 7 razredu, 22 godine, ćale ga dovodio u školu... Nema šta mu nismo radili. Gađali ga mokrim sunđerom u vuglu, grudvama, sakrivali dnevnik on zovne direktorku mi ga dotle vratimo, sve stolice iz učionice poslagali na vrata, zaključali učionicu i sakralji ključ i tako to.... Dolazili mu roditelji u školu da se žale da smo previše nemirni na časovima. Na polugodištu došli njegovi roditelji nakon što je plačući otišao do direktorke, taj dan je dao otkaz. E da zaboravih da spomenem da mu je jedan lik seo na glavu, ima negde snimak toga.... lololo