Prijava

Радим ових дана семинарске о старом Риму па сам мало кратак са литературом јер нема књиге која ми је потребна у граду.
Имам за тему Римско друштво средином 2 вијека П.Н.Е.
Ако неко зна и вољан је да помогне да ми пошаље сајт гдје бих мога наћи око 15ак страна о овоме, или пдф књиге па ћу конвертовати после.
Молим модераторе да пребаце тему гдје треба ако сам погријешио и ауторе да не спемују.
Хвала :)

http://www.roman-empire.net/society/society.html

Ево имаш ово за почетак, сад само чекам да се остала господа правници јаве па да кренемо да тролујемо римско право...

Јој немојте римско право, то ми брат бубао :)

Rimsko pravo najgore od svega, užas nad užasima i strahota najveća. Sva sreća, ja sad učim gradjansko i obligaciono, hvala svim svecima i čemu već. lolololo

I ja sad učim građansko i oblikaciono.

Pope , ako oćeš javi se na fejsu mogu o Rimljanima da ti kenjam četri sata :)

не треба, копираћу из ове књиге мајку ли му :Д

Prejbao je Maškin , imaš kol'ko oćeš , samo udri :)

Rimsko pravo najgore od svega, užas nad užasima i strahota najveća. Sva sreća, ja sad učim gradjansko i obligaciono, hvala svim svecima i čemu već. lolololo

A meni Rim baš bio super, i istorija uopšte, al ovo što ti sad učiš mi je užas :DDDD

Ma idi bre, kud upisah pravo, koji me djavo jeb'o ne znam ni sama. lololo
Ovo gradjansko mi bilo lako, obligacije kao malo teže, ali me zato rimsko ubilo. :D

obligacije kao malo teže

Koliko sam ja čuo, obligacije imaju 1000 strana i stravično su teške (mada gde ima nešto što ima 1000 strana da je lako). :D Koji dgra? :)

Нашао сам :) може лок :Д

Imaš i onu seriju Spartacus Blood and Sand, sve je rađeno po istinitom događaju!!

Pompej, debeli govnar

Ma idi bre, kud upisah pravo, koji me djavo jeb'o ne znam ni sama. lololo
Ovo gradjansko mi bilo lako, obligacije kao malo teže, ali me zato rimsko ubilo.

ma to je lako, mene sad jebe upravno... u odnsu sa tim Rim mi je mala maca, učila bi Rim 10 puta samo da ne moram učiti uravu :DDD

Ja padam to rimsko, prestala sam i da brojim! Sve ispite dadoh iz prve, ali ovo je zlo i naopako!!!!!!!!!
I imam za dva dana ispit btw, bas je cool ovo, pobegnem od knjige i dodjem ovde, i vidim ovo :D Ne da mi miraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa grrrrr -.-

Ako vam bude na ispitu pitanje ''Šta je to Batiatus'' - ''Batiatus je gospodar neke kuće'', a ako bude pitanje ''Šta je to lanista?'', treba da odgovorite ''Lanista je vlasnik gladiatora!''

HAHAHAHHAHAHAHA... kru vas jebo, pa o čemu vi... koja prava, koje pičke materine, pripomozite čoeku, ako morete, a ako ne možete što speRmujete?

Volela bih da su pitanja tako definisana, moj prof voli da vadi iz konteksta.
Tipa: Na koji nacin Batiatus moze postati pretor, ako je ziveo u prvom delu republike. :D

mislim da su čovjeku pomogli, sad je tema naša, pravnička :DD
ahhahahaa Petre upamtićemo :PPP
pseudo sestro ne daj se :DDD