Prijava

Ako izuzmemo par incidenata u poslednje (zbog mnogih stvari napeto) vreme, Beograd je retko bezbedan grad, u poređenju sa evropskim metropolama, iako će vam ovi sada pokušati prikazati totalnu drugačiju sliku u cilju lakšeg obračuna sa političkim neistomišljenicima. Jasno se to vidi kada se pronađene "fantomke" odjednom pretvore u dukseve sa kapuljačama, a zaplenjene majice sa natpisom "Putin" misteriozno nestaju, da im ruski ambasador ne bi skakao po leđima.
Sindikalci u Grčkoj bacaju molotovljeve koktele na policiju, crnci onomad spalili pola Francuske i nikom ništa! Pojeo vuk magarca.

Najsmešnije od svega kada Srbe nazivaju rasistima... pa to je totalna smejurija. Rasizam je usko vezan za kolonijalizam. Ne znam samo ko je u Srbiji toliki retard da se smatra višom rasom? Pa samo nas Turci jahali 500 leta... dosta je bilo "đe-đe".
Na našim stadionima je prisutan samo primitivizam.

Huligani u zatvor! Od onih što su drpali skupštinske slike (nikad procesuirani), pa do ovih koji su tukli strance (ako ih nije tukla BIA, ništa me ne bi čudilo)

Zalosna vijest.
Ali... ultra navijac ostaje ultra navijac, i ti isti navijaci Tuluza bi zeljeli da su zestoke baje poput Engleza, Grka, i da ne nabrajam... pa da i oni tako batinaju za famu slabije od sebe.
Drugo, da su popili batine u Mancesteru, ne bi se ni pricalo, samo bi se spomenuo okrsaj medju retardima.

E sad, da odbranim malo i Grobare :) Veceras sam slusao dnevnik na kojem je novinar rekao da nije u pitanju navijacka grupa koja je izvrsila akciju, vec "grupa srpskih nacionalista (R TM) koja vec odavno napada sve sto je strano u zemlji" (izvor : I Tele, i dalje se vrti).

Zakljucak 1 : Srbin je i dalje Baba Roga na zapadu, toliko je uprljan da mu nece pomoci ni izjave saucesca na FB nepoznatom Brisu. Kamo li smrtna kazna siledziji.
Zakljucak 2 : Huligani, samo tjerajte tako :)

1. Ne verujem da su likovi u kaficu u beogradu francuski huligani, vec navijaci. ustvari, siguran sam u to
2. Siguran sam da u Mancesteru, u centru grada, NIKADA, ali NIKADA, ne bi bili ni popreko pogledani, a kamoli prebijeni od mancesterovih navijaca, pogotovo nakon cele ove price u britaniji oko toga (na ostrvima sam, znam)
3. Ne krivi niko navijace partizana, vec huligane, koji u ime partizana vrse ovakve zlocine.

zakljucak 1: sta mislis zasto je uprljan. i jel mislis da kad je vec tako, ko ga jebe, aj da bijemo redom kad vec misle da to radimo.
zakljucak 2: dal si bre normalan?

Celt, sve si u pravu... ali ako je nešto bilo sramno, to je izjava čelnika Partizana nakon incidenta. Nešto u fazonu, kako se taj deo francuskih navijača odvojio od grupa... bla, bla...
Pa šta treba, od Segedina da ih policija prati i drži zajedno?
Smradovi jedni!

Celte, smiri zivce, jesam normalan :)
dalje, ne lupaj napamet stvari u koje si licno Ti ubjedjen.
Pokojnik je clan grupe "indijanci - indians" koja nije samo navijacka, ali ne zamjeram ti : gdje je Tuluz...
Engleski navijaci nisu toliko pasivni koliko ih opisujes, nemoj da se lazes.
Mogao sam drugi primjer, sustina bi bila ista.
Navijaci Tuluza po raznim forumima pripremaju docek Beogradjanima u decembru, koga da zrtvujemo, reci?!

Tacka koja me najvise zanimala u toj prici, tj srpski imidz, ti se cini toliko jasna da me zaprepascuje taj nivo naivnosti :)

Ja sve vreme imam utisak da je gomila ljudi poprilično licemerna u celoj ovoj priči. Kad je napisao Zyclon "jeste, trebalo je da pretuku stranca da bi nam došlo iz dupeta u glavu", u prvi mah sam pomislio kako je čovek sto posto u pravu, ali ne. Nije ljudima ništa došlo iz dupeta u glavu, znali su svi i pre ovoga da su huligani problem i da su u stanju da prebiju i ubiju, nego kad se ovo desilo, mnogima nije prva misao bila "jao, ubiše mladića ni krivog ni dužnog" već "jao, šta će sada svet da misli o nama?" Jutros na jutarnjem programu gostuje ministarka, prvo pitanje voditeljke je "Kako će ovo da utiče na imidž Srbije u svetu?" I tako će ova priča da traje par nedelja, a onda, ako neko pomene ime Bris Taton, pitaće ljudi "ko je to?" Zabole njih i za Tatona i za huligane.

Voleo bih da grešim, ali čini mi se, da se desilo da je ubijen neki Kinez ili Afrikanac ne bi se ni upola ovoliko pričalo o svemu. Evo, jutros sam saznao da su huligani pre neki dan prebili jednog Libijca tako što mi slučajno pao pogled na vest u novinama od pre par dana, od pet rečenica.

Da ne bude zabune, ja sam za najoštrije moguće mere.

A ja ću samo da se nakašljem, i zlokobno naškiljim jednim okom! ;)

Medicus, sta je tebi smesno?
Ja ne mogu da verujem da u ovoj temi vidis i jedan razlog da se nasmejes. Sram te bilo. Ali stvarno. Idi pa zlokobno skilji sa drugarima nacistima iz Obraza i 1389. Ne provociraj ljude ovde.

Sengenskaviza, ti zivis u francuskoj i duboko si upucen u navijacke grupe Tuluza. Daj ne pametuj i ne lupetaj.
Ne pravdaj stoku, jer ko god je pravda ne razlikuje se od njih ni po cemu.

Decko je umro. Kod konja se pale svece i redovi ljudi dolaze da iskazu postovanje prema preminulom momku i sramotu zbog dogadjaja.

To medjutim tom momku nista sada ne znaci.
Mislim da bi ova tema mogla da se polako zakljucava.

E sad mi je smešno!?
'Alo, prijatelju... Oćeš ćirilicom, kad latinicu ne umeš da čitaš?

Rekao sam da se nakašljavam, a ne nasmejavam!!!
A kašljem i škiljim na jedno oko, zbog onoga što je Tetka Drol rekla, jer je to u suštini ono što sam i ja pričao... Pročitao si majku mu:
''Predlažem da se država ponaša prema SVAKOME, ko je završio kao ovaj francuz, na taj način!
A bunim se jer sam svestan da od toga nema ništa, i krivo mi je zbog toga! Ljubomoran sam na francuza, jer sam ubeđen da on nije ništa bolji ni od mene, ni od tebe, ni od bilo koje žrtve tih manijaka.
A ponavljam da će se cela država, nešto kao uzbuniti, nedelju dana, pa će krenuti sve po starom...
Protiv toga se bunim!!! 'El jasnije!?''
Tebe treba da je sramota što si me uvredio! Očekujem iskreno izvinjenje, jer je očigledno da je tebi mesto sa tim ''nacistima'', čim napadaš poštene ljude bez razloga!

P.S. Kod Konja!? Mislio si kod spomenika Knezu Mihajlu?

Da, posto tako u Beogradu zovemo spomenik Knezu Mihajlu. A tako su ga zvali i nasi matorci...otkad ikad. Ali nevazno je to. Sto jel ti smeta nesto kod toga?

Pa ne, nego ste ti i viza jedine dve osobe koje ovde stavljaju smajli, pa me samo zanima sta vam je smesno? Ja ne vidim nista smesno.

Ja ne bih bio ljubomoran na francuza da sam na tvom mestu. Jer za razliku od njega, ti nisi glavna vest crne hronike ovih dana i ne pale tebi svece.
Daleko bilo.

Pisao ti cirilicom ili latinicom fakat nema svrhe da se trudis, jer ti i ja govorimo drugim jezikom.
A i ocigledno se smejemo razlicitim stvarima.

Zove se smajli... A kako se zove kad staviš :( ... Onda nije smajli? O_o
!?!?
Onaj smajli je u kontekstu rečenice... naškiljim okom... ;)
'El ti sad jasnije?

Ni ja ne vidim tu ništa smešno, neznam odakle ti ideja za to!?
Očekivao sam izvinjenje... ovako si me samo još više uvredio svojim pokušajima da izmanipulišeš tragičnom smrću tog francuza!

E... a sa druge strane... ako bih već trebao da mrem... bolje da umrem poznat (kao taj francuz), nego kao Ranko Panić... Sećate se Ranka Panića... Prebila ga milicija na mrtvo ime... Ma uostalom nije ni važno, što bi ga se bilo ko sećao!? Zar ne O_o?
Ja ne govorim, ja vičem... Od muke tj.
A još malo pa ću početi da se smejem na brašno... tj. ako se ovakva diskusija nastavi!
Jer... Nazivati spomenik Knezu Mihajlu, PRVI umetnički spomenik u modernoj Srbiji ''konjem''... možda jeste popularno... ali je u krajnju ruku nepristojno!
To što su ga ''naši matorci'' tako zvali, ne govori o njemu, već o njima!

Medikus, procitao sam ovaj post i stvarno vidim da nema poente diskutovati dalje sa tobom. Ne bih da navodim sta mislim o tebi, jer necu da se spustam na taj nivo.

Da , mi ga zovemo "Konj". Ne zovemo kneza Mihajla tako, vec konja na kojem doticni jase. 99,9 posto beogradjana ga tako naziva. Znaci svi smo mi nepristojni. Jedino si ti pristojan i tvoji drugari iz obraza i ostalih organizacija. Mi smo rasli na sljivi i nemamo pojma ko je taj tvoj Mihailo, a NASI MATORCI su primitivne dzukele, izdajnici i bagra koja je subverzivno uticala na nas. Sta ces, ne mogu svi da budu postovaoci ulice Ratka Mladica, sigurne kuce za Ratka Mladica, Voje Seselja i ostalih veliko-srba, kao sto Vi.
Mi smo samo omanja skupina dzukela, narkomana i protuva koji zele da putuju po svetu i drogiraju se po svetskim metropolama - savremenim vavilonskim prokletijama. Ti i tebi slicni , za razliku od nas, smatrate da nema potrebe za takvim stvarima, vas je metar sela amerika cela. A Ratko Mladic vam sadi zito, placa racune za struju i telefon i skoluje decu. Ziveo on vama jos 100 godina.

":(" je znak da je neko tuzan.

":)" je znak da se neko smeje.

";)" je znak da se neko smeje i namiguje pritom.

Citiracu jednog autora koji je rekao veliku istinu za vas takve:
"Molim Vas, nemojte više toliko voleti svoju zemlju! "

Da se ogradim... Sve od ovoga

''Da , mi ga zovemo "Konj". Ne zovemo kneza Mihajla tako, vec konja na kojem doticni jase. 99,9 posto beogradjana ga tako naziva. Znaci svi smo mi nepristojni. Jedino si ti pristojan i tvoji drugari iz obraza i ostalih organizacija. Mi smo rasli na sljivi i nemamo pojma ko je taj tvoj Mihailo, a NASI MATORCI su primitivne dzukele, izdajnici i bagra koja je subverzivno uticala na nas. Sta ces, ne mogu svi da budu postovaoci ulice Ratka Mladica, sigurne kuce za Ratka Mladica, Voje Seselja i ostalih veliko-srba, kao sto Vi.
Mi smo samo omanja skupina dzukela, narkomana i protuva koji zele da putuju po svetu i drogiraju se po svetskim metropolama - savremenim vavilonskim prokletijama. Ti i tebi slicni , za razliku od nas, smatrate da nema potrebe za takvim stvarima, vas je metar sela amerika cela. A Ratko Mladic vam sadi zito, placa racune za struju i telefon i skoluje decu. Ziveo on vama jos 100 godina. ''

je BUŠIDO rekao, i ja ne želim da imam APSOLUTNO ništa s tim... Te stoga ne SMEM da komentarišem.

@Bušido:
Ako su ovo tvoji najbolji argumenti za diskusiju... Na čast ti argumenti, ja se povlačim (kao moralni pobednik)!

A ako je :( znak da je neko tužan... zašto ga svrstavaju u Smajlije!?
Ja sam mislio da Smajli, znači Smešak... ili nešto slično!?
Ali, vidim da se ti ne slažeš sa mnom, pa bih te molio da mi u znak prijateljskog prestanka diskusije to obrazložiš, na sebi jedninstven način...

Ti i tebi slicne osobe ste vrsta ljudi kojima je uludo objasnjavati bilo sta. Trosis mi dragoceno vreme , koje mogu da iskoristim u razgovoru sa nekom inteligentnom i zanimljivom osobom. Tako da ti necu nista vise obrazloziti.

Moralni pobednice, uzivaj u svojim pobedama. Samo ne znam sa kim se takmicis, posto se ja svakako ne takmicim sa osobama ispod moje kategorije.

Prijatno.

@Bušido:
Hvala na prijatnom obrazoženju...
Uživao sam čitajući tvoje argumentovane postove... I drago mi je što sam imao priliku da sukobim mišljenje sa nekom inteleigentnom i zanimljivom osobom, poput tebe! :) (e ovo je Smeško!)

@Svi ostali koji čitaju ove gluposti:
Potrudiću se da osgovorim, na par pitanja, koje je moj prijatelj Bušido prevideo...
1.Na komentar Tetka Drol ''Voleo bih da grešim, ali čini mi se, da se desilo da je ubijen neki Kinez ili Afrikanac ne bi se ni upola ovoliko pričalo o svemu. Evo, jutros sam saznao da su huligani pre neki dan prebili jednog Libijca tako što mi slučajno pao pogled na vest u novinama od pre par dana, od pet rečenica.''

Sam se nakašljao ne bi li skrenuo pažnju na sebe, i svoje ranije postove, a zlokobno sam se naškiljio jednim okom ;) na one, koji su do pre samo nekoliko dana na sva usta pljuvali po hulihanima, a nikoga nema da prokomentariše ovu, krajnje interesantnu rečenicu!

2. Sa Bušidom se od ranije po ovom pitanju ne slažem, ne znam do duše zašto. Svoja viđenja, o ovoj temi sam izneo Celt-u, gore, na vrhu strane. Krajnje jednostavno, nadao sam se da svako može da razume... Verovatno mu nije dovoljno jasno. Ne znam, zađto nije hteo da pita da mu objasnim. Možda se i ne slaže sa mnom!

3. Što se Spomenika Mihajlu Obrenovću tiče. Ja znam da ljudi vole da ga nazivaju konj... Ali sam ubeđen da to nije ni malo ispravno...
Jer osnovna je jednačina da ako kažeš:
'čekam te kod Spomenika Knezu Mihajlu Obrenović' i
'čekam te kod konja'
Ko je u stvari konj! Spomenik je, ako se dobro sećam podignut Knezu, a ne konju...
Ma... nekim ljudima nema potrebe ni da objašnjavam! Znate o čemu se radi!

4. Smajlijima se nazivaju raznorazne crte, zarezi i tačke koje pokušavaju da dočaraju emocije. Nema smisla raspravljati o tome zašto je :( deo ''smajlija'' kada ne označava smeh... Po nekad, možda i nema tog smajlija koji bi opisao trenutnu emociju ili reakciju...

5. I kad smo već počeli da citiramo reči, drevnih mudraca.
Upotrebiću nešto što je najveći čovek, koga je Srbija ikada imala rekao.
A može se direktno povezati na ogorčenost ljudi u Srbiji, na trenutni, nemili događaj:
''Kome je do morala, nek' ide u crkvu...''

Hvala na pažnji. Prijatno veče!

Ajde vas dvojica tisina, i ne pravite se mnogo pametni. Ne ide vam.

Izvini Celt... ne znam koga sam uvredio. Čime? Kome šta ružno rekao? Osetio sam potrebu da stavim tačku (ili dve-tri), na raspravu, pre nego ode u pogrešnom smeru! Nadam se da nisam zakasnio.

=_=

Brate mili, dišeš li ti nesputano pored tvog ega?

Boca kiseonika mi je uvek na domak ruke (mazn'o letos iz skladišta u bolnici!)

:D (ironic)