Prijava

"Krik" Edvarda Munka prodat na aukciji za 120 miliona. Preostale 3 su u muzejima, tako da je ova jedina koja je do sad bila u privatnom vlasništvu. Oboren je rekord za jedno delo kad se radi o aukcijama(apsolutni rekord drži Sezan sa 250 miliona dolara).

Dakle, da li je to normalno ili je samo kurčenje? Zabole li vas na šta ko troši pare ili se već faćate za digitron da izračunate koliko bi žgadije u Africi bilo naranjeno tim parama?

Opljackase ovaj narod...

Naravno da nije normalno, i svaki lik koji kaže da je to zbog umetnosti, može da mi ga popuši. Dati tolike pare, pa ne znam koliko da ih imaš, je čist idiotluk, kakva god slika bila i koja god poruka iste bila. Ne računam koliko bi se žgadije u Africi nahranilo pomoću tih istih para, ali mi nije svejedno kad vidim neki takav idiotluk.

Postoji teorija da su to naše patriote kupile i poslale Vojvodi u kazamat da ne poklekne pred dušmanima.

Naravno da nije normalno, isto kao i transferi fudbalera u druge klubove.
Debilizam koji je nastao od poznatog pitanja: "šta pokloniti onome ko ima sve?".

Taj je kupio tu sliku jer ne zna sta ce sa parama, isto ko oni arapi sto su kupili Mancester Siti.

Mora se uzeti u obzir da to većinom kupuju investitori, koji su 99% sigurno kolika će vrednost te slike biti za nekoliko godina. Retko ko to kupuje da bi okačio na zid i gledao.

Mada, meni opet nije jasan taj sistem vrednovanja. Al' ajde, neka im, neka se igraju.

Poremećen sistem vrijednosti.
Bolest koja hara svijetom u poslednjih deset a vladaće u narednih 100 godina.

oće neko Dražin portert u ulju 75x50 od neznanog umetnika? cena..aj, početna neka bude 3000 evra, ne mogu manje,ipak je to čiča.

cena..aj, početna neka bude 3000 evra, ne mogu manje,ipak je to čiča.

Nudim 15 miliona evra.

Prodato Mingu, bez razmišljanja!
ako me zajebeš...lele!

JEBE MI SE za vase liftinge, stajlinge...
MUKA mi je od vas i vasih dijeta, bekstejdzeva...KENJA MI SE od vasih slika..

Mora se uzeti u obzir da to većinom kupuju investitori, koji su 99% sigurno kolika će vrednost te slike biti za nekoliko godina. Retko ko to kupuje da bi okačio na zid i gledao.

Nema nekog smisla da raste cena slike, ako neko ne planira da je kači na zid, jer onda nema potražnje.

Mislim da je ovo sasvim okej. Podržavam.

Mene me zanima samo ovo, je l' će porodica tog Munka da vidi neki kurac od tih para? Jer kome je on to zaveštao? Ako je muzeju, muzej ne bi trebalo da ima prava da ga proda u privatno vlasništvo, a ako je deci svojoj onda je okej.

Средином децембра 2006. године стручна комисија је званично објавила да је Мунково најпознатије дело „Крик“, неповратно оштећено док се налазило у поседу крадљиваца који су га предуго изложили штетном дејству влаге.

A šta ćemo sa ovim? Možda će slika sama da se raspadne za par godina, pa su je zato sad na brzinu prodali?

Cek cek cek, je l' to ona slika gde je lik zaboravio da iskljuci peglu?

Ako je to decje lelemudanje sa vodenim bojama prodato za 120 miliona dolara,, ja odoh u umetnike. Treba mi samo par "intelektualaca" koji ce na moje nejasne oblike i kretenske boje reci da sam ja u stvari neshvaceni umetnik i da te nedefinisanisanosti predstavljaju moju dusevnu teznju ka savrsenstvu i miru u svetu.
Oce li ko od vas da me podrzi?

Boli me uvo, meni niko ne govori šta da radim sa svojim parama, pa mi je svejedno da li će i za koje pare neko da kupi Munka ili Sezana ili osušeno mudo Džona Lenona.

Gazimudo, obrati se u BG kod par "intelektualaca", umeju ljudi ekstra da pričaju o tuđim delima. Moja ti je preporuka ipak da slikaš male formate i prodaješ na kilo dizajnerima enterijera - zbirno je veča kinta.

Slika kao slika, ko ima love daje, ko nema ćuti. Poznat je slučaj jednog našeg slikara koji je u jednom američkom gradu napravio izložbu i stavio realne cene na dela - niko nije kupio jer je glupo kupovati jeftino. Na sledećoj izložbi je lupio "bezobrazno visoke cene" i sve prodao... Sve je to počelo još sa rimskom dekadencijom i kofama za povraćanje hrane tokom lukulskih gozbi...

Не видим чему фрка. Заменили папир за папир.

Ako je to decje lelemudanje sa vodenim bojama prodato za 120 miliona dolara,, ja odoh u umetnike. Treba mi samo par "intelektualaca" koji ce na moje nejasne oblike i kretenske boje reci da sam ja u stvari neshvaceni umetnik i da te nedefinisanisanosti predstavljaju moju dusevnu teznju ka savrsenstvu i miru u svetu.
Oce li ko od vas da me podrzi?

Fazon:
-Šta to znači?
-SVE!

Mene me zanima samo ovo, je l' će porodica tog Munka da vidi neki kurac od tih para? Jer kome je on to zaveštao? Ako je muzeju, muzej ne bi trebalo da ima prava da ga proda u privatno vlasništvo, a ako je deci svojoj onda je okej.

+1