Prijava

економској кризи. елем, ако си у толикој економској кризи, како јеботе градиш и зграду владе и све остало, укључујући и ову сад спорну градњу?

To se pravilo prije 2008. i prije krize.

Ja vjerujem da se tu oko tog Radišića muti i da tu uopšte nisu čista posla. Međutim, fora je u tome što se to isto odnosi i na većinu drugih privatnika koji grade. Samo što su Radišića otkrili, a neke druge možda nisu. Kod nas ko god nešto krupno radi, vrlo često mulja, i povezan je sa kriminalom.

Ali kad bismo sve što nije 100% čisto branili da se gradi, onda se ništa ovdje ne bi ni gradilo, maltene.

A to, ko god napravi, nije uopšte bitno ko će napraviti, ostaje gradu i kad oni odu. I tu će ljudi da žive i rade, a poneko i da plaća porez.

Ja uopšte nisam neki zadrti SNSD-ovac, glasao sam za njih 2006, a na prošlim izborima nisam ni glasao. Za ove sad u oktobru ne znam, ako izađem glasaću za SNSD, ali možda neću ni izaći. Ali ipak, više simpatišem SNSD od ostalih stranaka, zato što uprkos kriminalnom elementu, koji je prisutan u svim strankama, SNSD ima solidnu viziju i politiku. Oni su uspjeli još 1998. godine da smjene tada nacionalističku SDS. I to glavni argument tad im je bio borba protiv kriminala i korupcije. Uvijek su bili za ekonomski razvoj i okrenuti Evropi. Rade na razvoju bolje od SDS-a, imaju podršku najozbiljnije stranke u Srbiji, a to je još uvijek DS, i imaju lidera koji ima muda da se postavi čvrsto kad treba.

Oni su uspjeli još 1998. godine da smjene tada nacionalističku SDS.

чек мало, ти њих сад хвалиш јер нису националисти, а малоприје си говорио о несрпском становништву на протестима? ко кога овдје зајебава?

I to glavni argument tad im je bio borba protiv kriminala i korupcije.

па да. зато да би они могли дати сасвим ново значење тим двјема ријечима. њихова корупција и пропаганда! је обрнула круг толико да се чини као да

Rade na razvoju bolje od SDS-a

мхм. развијамо се аупичкуматерину.

елем, да, нема корупције. ни странацизма. ево само детаљчич, пошто видим да од дрвећа не видиш шуму:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/59531_1602927074346_6870556_n.jpg

ЕДИТ: ево ти још мало, да сазнаш понешто:
http://www.nasbrod.com/vocar-dodik-nije-u-sukobu-interesa.html

Podsjetimo da je Dodik ,pored toga što je bio nosilac dužnosti premijera RS, ujedno je bio i Predsjednik Kreditnog odbora skupštine akcionara Investiciono-razvojne banke Republike Srpske, koja je odobrila pomenuti kredit u iznosu od 3 miliona KM.

Takođe, u skladu sa Zakonom o investiciono-razvojnoj banci RS, Vlada RS je imala funkciju skupštine banke.

Premijer Dodik, kao prvi čovjek skupštine banke i kao predsjednik kreditnog odbora banke, iako nije bioprisutan na sjednici kada je kredit njegovom sinu odobren, prema Zakonu je bio obavezan članovima Kreditnog odbora objasniti razloge postojanja mogućeg sukoba interesa, što on nije učinio.

итд...

Uvijek su bili za ekonomski razvoj

да, сви остали политичари су за убијање привреде и економије. и сви који за њих гласају такође, желе да остану и без кућа и без хране, и да живе на улицама, јер је то толко кул. јебени хипстери.

imaju podršku najozbiljnije stranke u Srbiji, a to je DS

ЈОЈ!!

i imaju lidera koji ima muda da se postavi čvrsto kad treba.

кад треба? КАД? је ли ти мислиш СТВАРНО да додик нешто одлучује, кад је ријеч о тој некој ФИКТИВНОЈ одбрани РС? јеботе. спасио је и косово, да, заборавих. рек'о је ЈА НЕ ДАМ. јеботе.

него, ти мени не одговараш на конкретна питања, у вези са парком, него опет водиш предизборну кампљњу за доду.
плус, мени јовичићу, није нимало на част што мој премијер, а сада и предсједник, може у гостовањима на телевизијама и прес конференцијама рећи "не сери", "јеби се", "педер" и сличне увреде типа дебили итд.
ти то волиш, очито.

и ок, ако сам промашила вријеме градње зграде владе (јер, да, прије СЕКе смо сви живјели у благостању и могло је да се гради монументално здање), то не значи да сад може да се гради. ово. које не знамо шта је. и одакле се финансира (мсм, зна се, али ја нисам тип који шири непровјене и недоказане информације).

откривени су и други, и биће откривани. осим ако се сви не поклопимо по ушима и кажемо "ма, нека их, пусти".

а то да ће "остати граду бањалуци и послије" је све лијепо. дивна флоскула. али због неке ове или оне зграде од које ти НЕЋЕШ профитирати не треба ваљда допустити криминалцима да се богате на мој рачун.
(ако не знаш зашто је то мој рачун, онда... јебига)

и, искрено, искрено се надам да ни ове године нећеш изаћи на изборе. :)

Jova poštujem tvoje političke stavove. Gledano iz ugla makroekonomske politike uopšte nam nije važno hoće li se napraviti još jedan tržni centar pošto ih već imamo na hiljade. Trebalo bi pokušati nešto proizvesti i plasirati van teritorije BiH i tako popravljati spoljnotrgovinski bilans koji je sada u strašnom deficitu. Zasad nas još uvijek vade nepovratni transferi i doznake iz inostranstva, i nažalost krediti koje država neprestano uzima. Svaki normalan ekonomista bi se zgrozi na riječi ministra finansija: "Ako nam MMF ne odobri kredit ne trebamo se bojati pošto ćemo izvršiti emisiju HOV-a". Alo zemljače, šta će nam to? Jel ide za investicije? NE!!!!!!! Za šta onda ide? Ide za razne beneficije, plate, i socijalna davanja. Pored toga, u odnosu na veličinu države i broj stanovnika imamo enormno velik državni aparat. Mislim da živimo puno bolje nego što bismo smjeli, mislim da nijedna vlast nije imala muda da proba pokrenuti proizvodnju. Stalno su sklapani bilateralni i multilatralni sporazumi koji su išli na štetu naših proizvođača. Dakle, kada bi se sad napravio rez, bilo bi to izuzetno bolno pošto bi mnogo ljudi ostalo bez posla, ali bi imali šansu da se počnemo izvlačiti kroz godinu ili dvije. Ovako, polako padamo u ponor kao list sa drveta, polako ali sigurno. Bez obzira na sve, narod i radnici moraju podnijeti najveći teret izvlačenja iz krize.

да, подсјети ме сад главни да и ја ово додам:

поштујем и ја твоје политичке ставове, али ако си отворио тему да видиш ватафак је то са пициним парком само да би у звијезде ково снсд и оптуживао антирепубликосрпскоелементе за једну нормалну побуну грађана против уништавања не једне зелене површине, него против уништавања здравог разума и људског достојанства (и то врло несувисло да их оптужујеш, морам да признам), онда морам и ја да ти одговорим.

чек мало, ти њих сад хвалиш јер нису националисти, а малоприје си говорио о несрпском становништву на протестима? ко кога овдје зајебава?

Dodik nije ni sad nacionalista, a nije bio ni tad. U nacionalnom pogledu je isti, a SDS je bio izrazito nacionalisitčka stranka, a sad se više ne zna ni šta su. Ako ti spoljnu politiku SNSD-a smatraš nacionalizmom, OK, ali po meni to nije nacionalizam, već samo pokušaj zaštite srpskih interesa i Republike Srpske.

U redu, tajkuni se bogate na naš račun slažem se. I mi protiv toga treba da se borimo. Ali šta ti misliš, ako spriječiš Radišića da napravi zgradu, da li ćeš ti time spriječiti njegovo bogaćenje na naš račun? Vjerovatno nećeš, jer će on muljati na nekom drugom terenu, opet na naš račun, a neće donositi nikakvu korist gradu ni državi. Bolje da pravi zgrade po Banjaluci nego da krade na neki još gori način. To što se uloži u zgradu je dobra investicija, nezavisno od toga odakle potiču pare.

A što se tiče pokretanja proizvodnje, to je daleko lakše reći nego učiniti. Mi ne možemo iz čista mira imati konkurentne brendove na svjetskom, pa čak ni na regionalnom tržištu.

Krediti i strane investicije su dobra stvar, dok god mogu da doprinesu razvoju privrede u toj mjeri da će ta ista privreda omogućiti otplatu kredita, kad za to dođe vrijeme.

I bolje se zaduživati i napraviti jaku ekonomiju, nego bježati od dugova i pokušavati nešto postići od svojih vlastitih snaga koje su nikakve i za šta bi trebalo triput više vremena.

I mjere štednje su sumnjive. Ako nema potrošnje i privreda zamire. Ako ljudi neće da troše, kome će privreda prodati svoje proizvode, kad ljudi to neće da kupe?

Glavno je povećavati ukupan obim privrede nebitno kojim sredstvima. A kad privreda dovoljno ojača, neće biti problema da se krediti vrate.

Glavno je da se napravi povoljna ekonomska klima i da se privuku investitori, a ne trebamo biti mnogo probirljivi oko toga ko su ti investitori i kakvo je porijeklo njihovog kapitala.

убацих ово и у први пост, да знају људи, ако оће:
за више информација: http://www.parkjenas.net/
има и фб група од које је све кренуло, ии на којој се могу наћи све градске, републичке, државне, регионалне па и свјетске вијести о овоме: https://www.facebook.com/groups/park.je.nas/

____________________

Ako ti spoljnu politiku SNSD-a smatraš nacionalizmom,

гдје сам је ја то назвала? само сам скренула пажњу на недосљедност твојих изјава.

а ово...

Ali šta ti misliš, ako spriječiš Radišića da napravi zgradu, da li ćeš ti time spriječiti njegovo bogaćenje na naš račun? Vjerovatno nećeš, jer će on muljati na nekom drugom terenu, opet na naš račun, a neće donositi nikakvu korist gradu ni državi. Bolje da pravi zgrade po Banjaluci nego da krade na neki još gori način.

и ово:

ne trebamo biti mnogo probirljivi oko toga ko su ti investitori i kakvo je porijeklo njihovog kapitala.

---- то је тај тип изјава од којих пожелим да боље да ме нема.
не одговарам.

скрећеш са теме. колико год да си је ти отворио, држи се ње, а не политизирања и фантазмагорисања о томе како да опоравимо економију. празна прича, невезана за тему.
него, замисли сад да је чавић на власти (ал да је још у сдс-у, пошто ти то видим даје додатну мотивацију), па ми одговори на сва она питања која сам ти поставила у вези са парком, протестима и уопште небивањем овцом.

бтњ, ја знам да ја тебе нећу убиједити, јер ми је познат начин твог дискутовања на темама: и поред свих туђих аргумената, ти настављаш да говориш "али ја сам ипак за ово" или "против овога" :))

ал се надам да ће неки млађахни бањалучки форумаш видјети да није то све тако бајно као што нам представљају на волт дизни ртрс-у и у хелоу кити гласу српске.
и да што се деси испод шатора - остаје испод шатора. само се во поједе, а предизборна обећања брзо испаре.

Pa ako bi nevladine organizacije i opozicija, pa bio to i SNSD, koristili park na takav način da se bore protiv vlasti, jednako bih bio protiv protesta, a pogotovo zato što sam suštinski, za gradnju, razvoj, nove projekte, itd. Dakle, ako bi im to bio jedini argument protiv SDS-a ili Čavića, branio Čavića i SDS, iako nisam nikad bio njihov pristalica.

A to što kažeš kako u svjetskim medijima izvještavaju o parku, upitao bih te par stvari:

Šta misliš zašto Sarajevski i Hrvatski mediji tako vatreno govore o protestima i daju im veliku podršku. Otkad su to Sarajevu i Zagrebu mili i dragi interesi srpskog naroda? Otkad to oni nama misle dobro?

Zašto oni preuveličavaju broj demonstranata, kažu više hiljada, a ono jedva par stotina?

Zato što njima protesti odgovaraju, a odgovaraju im zato što ne vole da se RS gradi i razvija, a vole sve ono što može da doprinese političkoj nestabilnosti u RS, i što može da skenja Dodika, jer im ni on ne odgovara. A to što njima ne odgovara, to je samo dodatni plus za Dodika.

A ovi iz ostatka svijeta, tu pretpostavljam da je uključeno dosta onih starih Banjalučana, koji bi sad sve novopridošlice najrađe istjerali, a koji čak ni Srbe koji su prije rata živjeli u Banjaluci ne smatraju baš pravim banjalučanima. Ima dosta muslimanskih sajtova koji govore o Banjaluci kao muslimanskom gradu i o muslimanima kao pravim banjalučanima, a svi ostali su manje-više pridošlice koje "skrnave i kvare stari duh grada", jednako kao što i moderne zgrade remete stari koncept čaršije.

Dragi moj Jova taj manifest što si napisao ili kopirao iz Mjera za prevazilaženje posljedica svjetske ekonomske krize možeš nekom drugom da poturaš. Znaš i sam da to nije istina.

1. Ko kaže da moramo imati brendove? Jes ikad čuo za kooperacije? Podloška za maticu ne mora biti brend. Metalni profili ne moraju biti brend! Keks ako je dovoljno jeftin ne mora biti brend! Krmača ne mora biti brend! Dovolljno je da pijemo mlijeko koje proizvedemo, a da ga ne uvozimo. Dovoljno je da pijemo sok koji proizvedemo, a da ga ne uvozimo itd...

2. Krediti jesu dobri ako idu za dobra koja će dugoročno donijeti korist (zgrada vlade i 50 KM nezavršenog autoputa to neće napraviti)
3.

I bolje se zaduživati i napraviti jaku ekonomiju, nego bježati od dugova i pokušavati nešto postići od svojih vlastitih snaga koje su nikakve i za šta bi trebalo triput više vremena.

JES TI KRŠTEN? Zašto protvrječiš sam sebi? Par rečenica prije napišeš kako nemamo brendove, a sad kažeš da zaduživanje razvija ekonomju. Ček malo! Digneš kredit da isplatiš penzije i to razvija ekonomiju. Skini se u kupaći, zaveži kamen od kupusa za zglobove i trk u Vrbas!

4. O kakvoj ti potrošnji pričaš? Jel znaš ti šta je javna potrošnja?

5. Objasni mi molim te kako povećati obim privrede "nije bitno kojim sredstvima". Šta je po tebi privreda kod nas? Nemoj da se busaš kategorijam o kojima ne znaš dovoljno.

6. Povoljna ekonomska klima? Vidi, vidi! Imamo državu sa dva entiteta, jednim distriktom, nijedna opština nema iste namete, imamo najveće kamate u Evropi, imamo najgoru birokratiju u Evropi i zi pričaš o povoljnoj ekonomskoj klimi. Vrbas, trk!

da se upišem pa ću vas čitati kad popijem malo... inače ja podržavam svu gradnju, jebi ga samo ne ima posla za nas bauštelce.... da i mi omrsimo brkove...

Lako je biti kritičar, ali ajd da vidim vaše prijedloge?

I ajd da vidim šta bi to uradio neko drugi ko dođe na vlast?

Može se naravno, proizvoditi i bez brendova, ali to donosi tanak profit.

Ja nisam govorio o javnoj potrošnji, već o potrošnji uopšte, a i državna ili javna spada u to, pa čak i kad se koriste krediti za isplate plata, ili čega već, time se povećava novčana masa u ekonomiji, ti ljudi koji prime te plate, imaće veću kupovnu moć i moći će da kupe više proizvoda i usluga, između ostalog i domaćih. A ako ljudima na budžetu ne daš plate, oni nemaju od čega da troše, a kad ne troše i privreda usporava.

Slažem se sa tobom da treba kupovati domaće proizvode, ja sam to uvijek i radio kad god sam mogao.

Ali ne treba imati represivnu carinsku politiku. Bolje da ljudi kupe jeftiniji i bolji inostrani proizvod, a nekonkurentne firme i treba da propadnu, a oni što rade kako valja će opstati svakako. Trebamo se truditi da razvijamo one sektore u kojima možemo biti koliko-toliko konkurentni, a ne da štitimo one koji su neefikasni.

прво да ти кажем да ти је поглед на економски развој јебено опасан. у смислу катастрофалан. у смислу "како најлакше уништити једну државу".
нећу више о томе, нема потребе.

Pa ako bi nevladine organizacije i opozicija, pa bio to i SNSD, koristili park na takav način da se bore protiv vlasti, jednako bih bio protiv protesta, a pogotovo zato što sam suštinski, za gradnju, razvoj, nove projekte, itd. Dakle, ako bi im to bio jedini argument protiv SDS-a ili Čavića, branio Čavića i SDS

дакле, допустио би чавићу да се бави мултимилионским криминалом?
допустио би градским властима да игноришу административну процедуру на коју су обавезни да одговоре?
допустио би ланчано кршење закона?
допустио би да се заташкају све друге нелегалне радње само да би добио зграду?
(напомињем: ти и не знаш шта ћеш добити. стално на то заборављаш. и кажи ми, како напредује она градња на малом борчевом стадиону? м?)

и, напокон, од почетка би био сигуран да је то све против власти и само против власти, а да грађани немају право и не смију да ИКАД кажу да нешто конкретно не ваља и да траже да се то поправи?
опет заборављаш да власт то може и да поправи, ако хоће. и онда да јој сви скинемо капу, као што смећеш с ума да мени није важно је ли ми градоначелник зградољуб или ИксИпсилон ако се све ради по закону. и да ја од својих власти управо то и тражим.

и коначно, ти би увијек рекао: онима на власти се не смије никад ништа приговорити, ма какви да су? јер, ко је на власти смије и треба да ради ама баш све што хоће.
е па срећно.

и право да ти кажем, људи уопште нису били толико љути док их власт није пљунула у лице кад су тражили своја законом прописана права. е онда је постало озбиљно. тек онда се почео да буди тај антиесенесдеовски дух. само зато што су се попишали на оне који су их изабрали (или на оне који нису, али којима владају).

Šta misliš zašto Sarajevski i Hrvatski mediji tako vatreno govore o protestima i daju im veliku podršku.

већ на почетку рекох да је то нормално. као што и наши медији на сва звона ударају о сличним ситуацијама у федерацији. ти ко да си с крушке пао па не видиш да на томе и почива цијела наша политика: ОНИ ДРУГИ су лоши. ОНИ ДРУГИ оће да нам науде.
или, можда, ти мислиш да су се сви удружили да сруше доду? опа, амбициозно. камо среће, само то могу да кажем.

(и молим те, полу-колега будући, пиши ове присвојне придјеве малим словом, немо' нас брукаш ;)

A ovi iz ostatka svijeta, tu pretpostavljam da je uključeno dosta onih starih Banjalučana, koji bi sad sve novopridošlice najrađe istjerali, a koji čak ni Srbe koji su prije rata živjeli u Banjaluci ne smatraju baš pravim banjalučanima.

ово смрди на комплекс придошлице. плус на још штошта шовинистички. опет потежеш национално-вјерско питање, добро су те научили медији. јесте, муслимани из швецке руше додика тако што шаљу подршку парку тако што се усликају с поруком.

и да ишта знаш о окупљенима, видио би колико је ту рођених бањалучана а колико придошлица, и да њима то није важно. други је циљ.

али, наравно да је нама који јесмо бањалучани више стало до свог града. то би бар требало да буде аксиом.

искрено, ја се, онако конкретно, надам да ће све ово што се дешава сада за једну од посљедица имати спречавање бетонирања кастела. и још свакаква друга уништавања мог града.
али, да овог није било, то се не би могло наметнути ни као оваква слабашна помисао.

inače ja podržavam svu gradnju, jebi ga samo ne ima posla za nas bauštelce.... da i mi omrsimo brkove...

бури, кад стигнеш, види да нисам ни ја против градње пер се. као ни остали. питање је само КАКВЕ градње.
а да је ова спорна градња заталасала и покренула и друга питања - јесте. било је и вријеме. не милсим ту само на коначно и дефинитивно сурвавање снсд-а него на конкретне ствари које треба да се казне и искоријене.

и немој да ме неко сматра идеалистом који вјерује да ће његова власт све учинити за њега и бити дивна, красна и поштена. писала сам већ да је поента у начину јебаде која се сад ради. да је прећерало.

Lako je biti kritičar, ali ajd da vidim vaše prijedloge?

I ajd da vidim šta bi to uradio neko drugi ko dođe na vlast?

ајде не. пошто то није тема. него конкретна зајебанција око парка и осамнаестодневних протеста.
заебите претјерано офтопичење у виду партијских економских програма ил ћу да вас банујем, тебе првог, јовичићу :)

Kao prvo i ja sam rođen u Banjaluci, a i moji roditelji, tako da, pridošlica nisam. Ali bio sam na njihovim sajtovima i znam kakva je njihova "zelena" vizija Banjaluke (zelena u smislu muslimanska, a ne u smislu ekologije).

Što se tiče različitih ekonomskih vizija tu se i vrhunski ekonomisti međusobno ne slažu, ekonomija nije egzaktna nauka i treba imati i osjećaja, a ne samo razglabati teoriju. Na svu sreću, ni ja ni ti ne kreiramo ekonomnsku politiku države, jer sumnjam da bismo u tome bili uspješni.

Pogrešno si me shvatila da uvijek branim svaku vlast. To nije tačno. Ali me nervira kada se koriste neke periferne stvari u političke svrhe. Za sve vrijeme devedesetih sam bio za opoziciju, i dok je SDS bio na vlasti, bio sam za opoziciju, a i u Srbiji sam bio protiv Miloševića 90-ih.

Treba se naravno boriti protiv kriminala, ali nije to baš tako lako. Jedna Italija, ne može da riješi problem mafije, a to treba očekivati kod nas. Kriminal je samo jedan od elemenata u državi i ne može se lako gumicom izbrisati, a vlast koja bi se posvetila maksimalno borbi protiv kriminala, ne bi možda imala dovoljno energije za neke druge stvari. Zato ne treba biti idealista, ne treba biti isključiv, treba podržati izbalansiranu, mudru politiku, realističnu, pa čak i ako je ista neprincipjelna i prljava. Jer politika i jeste kurva.

Recimo da imaš 100 imaginarnih jedinica energije, moći. I svaka vlast može samo tih 100 da iskoristi. Ako bi iskoristila svih 100 jedinica na borbu protiv kriminala, eliminisala bi kriminal, ali bi sve ostalo u državi propalo.

Taj Dodik je sebe izjednačio sa državom čiji je predsednik. Čitam juče svež intervju sa njim, čovek je realno prsnut. Pominje neke vehabije u Sarajevu, dizanje vojske zbog Kosova, ili bar prigodnu vojnu vežbicu u blizini, zlu međunarodnu zajednicu, i naravno, najbolji sastav vlade u Srbiji zarad očuvanja srpskih interesa u regionu. Kako onda za neki park da bude čudno kada je dosledan svojoj vlastodržačkoj-ne puštam politici. Alo, ima li živih kod vas? Čovek transferiše već duže vreme u zavidnom kontiunitetu na svim poljima! Govori o tome kako se on OSEĆA loše u BiH, pa valjda prema tome kreira i politiku svoje zemlje. Verovatno se loše osećao i u tom parku. Umilostivite ga podanici, ne bi li mu se omaklo da se loše oseti na još nekom mestu!

marcipan
Taj Dodik je sebe izjednačio sa državom čiji je predsednik. Čitam juče svež intervju sa njim, čovek je realno prsnut. Pominje neke vehabije u Sarajevu, dizanje vojske zbog Kosova, ili bar prigodnu vojnu vežbicu u blizini, zlu međunarodnu zajednicu, i naravno, najbolji sastav vlade u Srbiji zarad očuvanja srpskih interesa u regionu. Kako onda za neki park da bude čudno kada je dosledan svojoj vlastodržačkoj-ne puštam politici. Alo, ima li živih kod vas? Čovek transferiše već duže vreme u zavidnom kontiunitetu na svim poljima! Govori o tome kako se on OSEĆA loše u BiH, pa valjda prema tome kreira i politiku svoje zemlje. Verovatno se loše osećao i u tom parku. Umilostivite ga podanici, ne bi li mu se omaklo da se loše oseti na još nekom mestu!

uaaaaaaa eldepeovciiii.... uaaaaa DODI CAR SRBA!!!! DAČIĆ MALI MILE!!!!

Tema jeste park, ali i sama kažeš da je park pokrenuo i druga pitanja, samim tim, priča o tim drugim pitanjima nije offtopic.

Na kraju, ja podržavam jedan aspekt sve ove sadašnje gungule oko parka. A to je građanski aktivizam, žučne rasprave, građansko političko djelovanje, i pokušaji da se zauzda bahatluk SNSD-a, na tvoje iznenađenje to podržavam.

Ali podržavam sam čin, akciju, a ne slažem se sa onim što stoji iza toga, niti priželjkujem da to eskalira i da nastane politička pometnja.

SNSD nije savršen i treba da se koriguje, ali ne bi volio da ovi protesti eskaliraju i da dovedu do političke nestabilnosti i da onda još veći debili dođu na vlast. I jadno mi je kako razne nevladine organizacije kupe bodove oko tih protesta, koji su po meni, naivni i idealistički, ali je kao što sam rekao pozitivno da se nešto dešava, ono što je negativno su moguće poslijedice tog dešavanja. Ako bi ostalo na ovome, to je OK.

Kao prvo i ja sam rođen u Banjaluci, a i moji roditelji, tako da, pridošlica nisam.

па рекох да ми смрди, не да јеси. јер, то је та флоскула за коју би се прије ухватио неко ко је заиста избјегао и јебига стварно и преживио силне страхоте, тако да можда и не можеш очекивати здрав разум од њега.

а то за зелене сајтове итд, не знам што ти смета. свако може да жели шта оће и има своје фантазије. ено знаш шта деретић прича о србима а хрвати да је исус кроат. зајеби то.

Pogrešno si me shvatila da uvijek branim svaku vlast. To nije tačno. Ali me nervira kada se koriste neke periferne stvari u političke svrhe.

немој да називаш крупан криминал У ОКВИРУ ВЛАСТИ (не заборави!!) периферним, па ћемо се још и сложити некако.
а питање криминала је увијек питање политике, тако да не видим зашто се владајућа странка не би позвала на одговорност. то што смо ми научени да само гутамо шта год да нам кажу или ураде, други је, и то велики проблем.

Kriminal je samo jedan od elemenata u državi i ne može se lako gumicom izbrisati

наравно. али се пред њим не требају ни затварати очи. и рећи, ај пусти то, важно да још увијек имамо хљеба у радњама. јер, једно доводи до другога, све је то повезано. ако сада имаш тај хљеб и наставиш да игноришеш криминал, сутра нећеш имати ни тог љеба. капираш?

treba podržati izbalansiranu, mudru politiku, realističnu, pa čak i ako je ista neprincipjelna i prljava

не, јер: 1. политика снсд-а није избалансирана, мудра и реалистична, и 2. не треба жмирити на непринципијелност (мислио си незаконитост?) и прљавштину, и 3. тешко да може да буде избалансирана и мудра као је незаконита и прљава.

Recimo da imaš 100 imaginarnih jedinica energije, moći. I svaka vlast može samo tih 100 da iskoristi. Ako bi iskoristila svih 100 jedinica na borbu protiv kriminala, eliminisala bi kriminal, ali bi sve ostalo u državi propalo.

тачно. али зашто да не искористим бар једну? или 10? 20? 30?
или сматраш да, док је ММФ-ових зајмова, криминал нам није ники проблем?
нажалост, и ја тако мислим, али из сасвим другачијег угла него ти... :)

МАРЦИПАНКА ОБЈАШЊАВА ВАН ГРАНИЦА СРПСКЕ!

uaaaaaaa eldepeovciiii.... uaaaaa DODI CAR SRBA!!!! DAČIĆ MALI MILE!!!!

hahah ludaku! :)
buri i ja ćemo da komuniciramo, a luli i jova. ko izgubi, ide u park na demonstracije! :)