Prijava

A jeste Vucice,evo sad picim na Himalaje da dignem sator :D

A ovo nemanje kreveta, vecea je upravo ono sto je uzbudljivo. Ljudi su tako ziveli hiljadama godina, a onda smo postali savremeni i poceli da unistavamo svoje staniste.

Ја бих могао да кампујем, али један дан. Не бих могао да 10 дана кењам по шуми ко срндаћ, то ми је највећи проблем.

Brate ko je jos toliko extreman da kampuje 10 dana?
Ja kad god sam isao , bilo je 3-5 dana.

Oživljavam temu. Kampujem već 20 godina. Isprobao sam i sneg i spavanje napolju, u blatu, pesku na betonu, betonskom krovu, kod ljudi u stanu, kod sebe u dvoristu.
Trenutno pakujem najjeftiniji sator ikad, koji je dugacak samo 1.60, ali ima kilogram i stane u litar. Imam vrecu koja se pakuje u litar. Imam i jedan tecni sapun i cuturicu za vodu... od litre naravno.

Mi smo kampovali po 10-15 dana bez problema.Ispod satora seno pa duseci na naduvavanje pa preko toga 2 jorgana i imas bracni krever za 5 osoba. Sator neki sto poljaci pravili 1923 moze u njega svadba da se pravi ima prostorija za spavanje ,prostorija za boravak i kad odkopcas vrata i stavis na stubove dodje ko terasa sa nadstresnicom. Jednog kampovanja je kisa lila 2 dana a unutra sve suvo. Nuznik nije problem,napravio sam hoklicu sa rupom i nju poneses u sumu i milina jedna . Kupali smo se svaki dan. Nasapunjas se i samo se bucnes u jezero.Hleb se osusi pa se posle osvezi parom i bude mekan. Iskopa se frizider i pokrije se onom folijom za soferku pa sir,tunjevina,jaja,mast i ostale sitnice se ne kvare. Fenjri su jako dobra stvar.2 litre petroleja za 2 fenjera i baklju( baklja najvise jede) traje oko 10 dana.baterije izdaju. Najveci problem je nestanak cigreta i ako se neko razboli tako da obezbedite lekove za proliv,temperaturu i bolove obavezno kao i rakiju jer je ona nezamenljiva