Prijava

o cemu ti pricas kakvo prodavanje pecurki,jesi ti lud(imas pvt pogledaj),ne bavim se ja s tim,pomesao si me s nekim

Nego, Rizli, šta je bilo sa onih pet kila C4, tri kalašnjikova, iljadu ipo metaka, s pancirima, detonatorima i onim belim robljem prostitutkama? Javi ovde na forumu, pozz.

hajde da se nadjemo 20.07.2014. u 17:07 casova kod ulaza na kalemegdasku tvrdjavu da pusimo dva grama marihuane

Pa to je danas, za manje od tri sata... Ne mogu da stignem, a i znaš da je marihuana nelegalna i da je to prvi stepenik na lestvici propadanja.

u pet sati cu biti na kalemgdanu oko spomenika u bijeloj majici sa aplikacijom i teksas sortcu. Mozda budem sa torbicom ili kacketom. Eto pa ko me vidi nek se javi, imacu marihuane pa se nadjemo. vase je da uzmete pivo. pozzz

Nego, Rizli, šta je bilo sa onih pet kila C4, tri kalašnjikova, iljadu ipo metaka, s pancirima, detonatorima i onim belim robljem prostitutkama? Javi ovde na forumu, pozz.

оружање отишло за украјину, а молдавке су распоређене по италији и шпанији тренутно.

шаљи печурке и уплатницу

позз

Više liči na hamburger u koji je stavljena petarda.

Pile je u pitanju, Dare. Šumsko pile ili vrbovača.

Šumska kurčina, jeble vas gljive, ŠAMPINJOJ ZAKON, NETREBA JESTI TE OSTALE!

ronjenje+pecurke
mislim da bi to preobjasnilo

ŠAMPINJOJ ZAKON

Jeste, al šumski i poljski, a ne ovo gajeno sranje sa ne znam kakvim veštačkim đubrivima u sebi.

ja bi obozavao da jedem pecurke te neke cudne i na rostilju

ne znam koje su to pecurke, crne su i kad se ispeku na rostilju budu onako dobro slane i bolje od bilo kog mesa, osim mozda od jagnjetine....al ukus je prejebeno dobar

bukovace, sitake, nemam pojma koje su, ne razlikujem nijednu rasu pecurki

valdemare daj neki recept za pecurke al da budu slane i zacinjene, ne volim nista bljutavo. i da mogu da ih kupim na pijaci

kod bridzisove keve na tezgi

valdemare daj neki recept za pecurke al da budu slane i zacinjene, ne volim nista bljutavo. i da mogu da ih kupim na pijaci

Mislim da u NS na pijaci možeš u ovo doba godine možeš da kupiš lisičarke (u BG bar možeš...). Narandžaste, male, u obliku trube, imaju miris sličan kajsiji. Mogu da se stavljaju sušene u razna jela i da se prave neki sosovi olala, ali ja volim da izdinstam luk, crni, i dosta belog (ako voliš beli, bar pet-šest čenova na pola kila gljiva), onda ubaciš ne baš sitno seckane lisičarke, soli koliko voliš, i mešaš tako do kraja. Možeš dodavati i belog vina, da se i gljive dinstaju u tome. Gotovo je za jedno pola sata, kad sva voda ispari.

lisičarke može jesti bez pripreme.

daj nemojte pricati o pecurkama za jelo i to lolo

mislim o strejt pecurkama