Prijava

Nepušači su većina. Čak i u Srbiji. Čak i među muškom omladinom u Srbiji. Pa ipak, nekako su u društvu najglasniji pušači i nametnuli su svoj sistem vrijednosti čak i nepušačima.

Tako ovdje u definicijama, a i u tekstovima na Tarzaniji, čini se da vlada stav da "svako normalan puši, pljuga, purnja", da je to nešto sasvim normalno, čak i podrazumijevano stanje stvari - a ako ne pušiš, s tobom nisu baš čista posla, jer svako normalno kršteno čeljade puši. Nepušači su nekakvi izrodi, još malo kao - vegetarijanci. I što je najgore, više od pola od onih koji pišu tekstove i definicije u kojima je prisutan takav stav vjerovatno su i sami - NEPUŠAČI. Ali eto, zbog nečega vole da pišu sa takvim "momačkim, zajebanim" stavom kojim se glorifikuje purnjanje. Time nanose štetu onima koji to čitaju, jer se time pušenje predstavlja kao nešto normalno i kul, i popularizuje, i stvara se lažna slika kako svi puše, iako čak i u najpušačkijim kategorijama stanovništva taj broj je ispod 50%. I tako se odgajaju novi pušači i podstiče zarada trovačkih industrija duvana.

Čemu to?

Пушачи су страствени у вези пушења.
Непушачи нису страствени у вези свог не пушења(?). лоло
Мсм да је то у питању.

Ja pušim 1/4 veka ali mi sama ideja da zapališ neku suvu biljku i taj dim od nje uvlačiš u sebe i duvaš oko sebe deluje krajnje debilno. Pojma nemam kom je to Indijancu prvo palo na pamet, al je glupo do bola.

Ako prestanem da pušim, prestaću zato jer smrdi i deluje glupavo.

то јово мајсторе, сто посто ће неко почети да пурња јер је видо дефку на вукајлији. коа смејурија.

Pojma nemam kom je to Indijancu prvo palo na pamet, al je glupo do bola.

Хе, хе, игра речима, хе.

То је зато што се пушачи третирају као заштићена врста. До скора су могли да пуше било где. Онда је уведен овај нови закон по коме је било "Нигде на јавном месту у затвореном простору" и то је шљакало две недеље, а онда су додали део у коме стоји "Ако имате налепницу на зиду, могу да пуше иако је затворен простор а јавно је место". Држава им омогућава да се курче, тако што мисле да су посебни јер се закони криве због њих...

pa normalno, jer su pusaci isplativiji. da im se ne isplati lagano bi mogli da zbarane sve, al s obzirom da im je to jedan od znacajnih izvora prihoda pusaci su i dalje zasticena vrsta. kad nadju izvorista nafte, mozda i ukinu pusenje.

Po naslovu sam znao da je Jovičić...

Pravi Srbin ne pije, ne drogira se, ne puši, ne koristi ružne reči i hrani se zdravo. Pa koji ćeš kurac onda u kafani? Idi u planinu, vukovi ne puše u zatvorenom prostoru.

Fora je u tome što se plasira stav da je duvan esencijalni dio pravog domaćinskog i kafanskog života baš kao i alkohol, ali on to nije.

Jedino kod indijanaca postoje lule mira, i to je to.

Za duvan nisu vezani nikakvi kulturni običaji.

Ne nazdravlja se cigarom, ne puši se cigara za dušu, ne pričešćuje se cigarom, itd. Niko se ne "napuši" kad mu se rodi sin. Niko se ne "napuši" za novu godinu (bar ne duvanom, jer se istim nemoguće "napušiti")... itd.

Ljudi koji ne puše stavljaju se u istu ravan s onima koji ne piju, ne jedu masno, ne psuju, i uopšte pretjerani su čistunci i smorovi.

A zaboravlja se da ima pravih srpskih domaćina koji vole popit, vole zagalamit, vole ljuto i masno, ali jednostavno NE PUŠE. I takvih je više nego onih što puše.

Je l' mi pušači ne treba da živimo?
Pa i mi imamo dušu, majku mu!
Kome smeta dim, ko ga jebe, nek se skloni.

ne puši se cigara za dušu

U mom kraju se pale cigarete na grobu pušača kad god odeš da ga "posetiš".

A zaboravlja se da ima pravih srpskih domaćina koji vole popit, vole zagalamit, vole ljuto i masno, ali jednostavno NE PUŠE. I takvih je više nego onih što puše.

Po mom iskustvu nije ih više, ali dozvoljavam prostor za ličnu grešku. Međutim, da li to dozvoljava prostor za raspravu? U mojoj kući se ne puši. Čak ni za slavu. Imam ustakljenu terasu i svi koji ne mogu da izdrže bez duvana izađu na terasu, sednu u udobne stolice i zadovolje svoju potrebu za duvanom. Ja im ne pravim problem oko toga niti ih prozivam kao antihriste. Meni lično je mnogo gori "pravi srpski domaćin" koji za sv. Nikolu iznese prase na trpezu da ugosti rodbinu i prijatelje, a takvih je mnogo.

Ko vam brani, nemam ništa protiv pušača, jedino me nervira što se ostalima nameće pušenje kao da bez toga nisi "čoek čoekom".

stvarno bi bilo dobro da ima restorana i kafića samo za nepušače. tako bi svi našli svoje mjesto.

Kome smeta dim, ko ga jebe, nek se skloni.

Чу ја да се склоним, шо ја да се склоним, теби треба дрооогаа ти си никотински зависник, не ја!

ЕДИТ

stvarno bi bilo dobro da ima restorana i kafića samo za nepušače. tako bi svi našli svoje mjesto.

Би курац, изађеш са 10 људи, 5 пушача 5 непушача, увек ће да победе ови дрогаши! лололо

A zaboravlja se da ima pravih srpskih domaćina koji vole popit, vole zagalamit, vole ljuto i masno, ali jednostavno NE PUŠE. I takvih je više nego onih što puše.

Taj sam, ne znam da li sam jedini čovek na vascelom dunjaluku koji nikad cigare nije stavio u usta. Najverovatnije zbog razloga što sam kao dete spavao u dnevnom boravku (nisam bio fensi da imam svoju sobu) tako da me je skoro svako jutro zagušivao i budio dim roditelja i deda i babe kad ujutro zakande Moravom, Vekom i Drinom, pa sam često išao po doktorima da se lečim od bronhitisa. Možda, i zbog ovog razloga koji je Kurd naveo. Teško mi je stvarno objasniti pušačima koliko neobjašnjivo (ne znam reč koju da stavim ovde) izleda slika čoveka u 21. veku koji gura u usta komad papira sa osušenom travuljagom, zapali to, i tako to uvlači sebi u pluća. Radio sam na branju duvana jedno vreme, to kad se presuje ugaca se blatnjavim čizmama, a da ne govorimo o tretiranju hemikalijama dok je duvan na njivi i u daljoj obradi. A nije rektost da ljudi koji se bave prskanjem poljoprivrednih kultura dobiju neku račinu i ostale bolesti jer su te hemikalije veoma agresivne, mada se malo i zna, a još manje priča o tome.

Jedino što stvarno ne mogu shvatiti i prihvatiti je ta aksiomatska manijakalna zaluđenost pušača, baš koju je Jovičić spomenuto, kojom bezobrazno ubeđuju, i usmrđuju i truju drugi svet. Moja rođena majka pola svoje penzije sjebe na cigare, a nema baš veliku penziju. Tako da možda i nema bratu da kupi školski probor, sendvič ili kartu za autobus (sva sreća pa ja tu uskočim) ali za cigare mora biti da jebe rak raka, taman i da nema za lekove koje pije. Ali kad joj nešto spomeneš za cigare, bolje da joj opsuješ sve ostalo, iskolači oči kao da je đavo zaposeo. I tako sa svakim pušačem odreda, jebote, uvrede se ljudi.

U mom kraju se pale cigarete na grobu pušača kad god odeš da ga "posetiš".

To da, ali to je samo na grobu pušača. A i to nije neki baš stari običaj, nego eto više uteha rodbini u fazonu "toliko je volio da puši, neka mu malo i na onom svijetu nek zapali".

A ovo za prase i sv. Nikolu se u potpunosti slažem. Ako neće da ispoštuje posnu slavu, ne treba ni da je slavi, to bi bilo mnogo poštenije.

Добро, треба признати да су и ови што не пуше нормални људи. Можда би и они требало да организују неку параду за њихову душу.

Ma zajebavam se. Više cenim one koji ne puše, nego nas pušače.
Što se tiče ovih kafića, kod nas je to podeljeno i stvarno se dim ne oseća u nepušačkom delu, ali postoji sl. problem.
Grupa od 5 ljudi krene na kafu, a samo 1 je pušač i oni će da sednu sa njim u pušački prostor. Tako da i vi nama nepušenjem nanosite štetu jer nam ne dozvoljavate da se u željenoj količini davimo u dimu. :D

Ko vam brani, nemam ništa protiv pušača, jedino me nervira što se ostalima nameće pušenje kao da bez toga nisi "čoek čoekom".

To jednostavno izgleda sa tvoje strane, jer ti se negde u psihi čini da propuštaš nešto jer ne možeš kao neki keršme da izbacuješ dim i šmekerski gledaš kroz njega i tu su i ostale neke fore vezane za purnjače tipa "ajmo napolje da ispušimo", "imaš mala upaljač, šmek šmek", "joj al mi sjeda cigara posle pljeskavice"...

Evo ja sam pre neki dan bio kod nekih drugarica u stanu i jedini sam ja pušač, osećo sam se ko pogan u odnosu na njih 10toro. Otišo sam do prodavnice da kupim pivo al to mi je bio izgovor da zapalim naoplju jer mi je bilo seljački da ja zapalim i usmrdim im sobu..

Grupa od 5 ljudi krene na kafu, a samo 1 je pušač i oni će da sednu sa njim u pušački prostor.

Ni dok sam pušio intenzivno nisam pravio problem - u grupi u kojoj samo jedna osoba kaže da joj smeta duvan ja ne palim cigaretu jer više cenim druženje sa čovekom nego bilo koji porok. Ako mu smeta neka vrsta hrane onda ko ga jebe, na ispuštam priliku za dobru klopu samo zbog jednog prijatelja :)

Ja bi volio da sam Filip Moris pa da mi puše.

šala mala, hehe.