Prijava

Ja nepodnosim cigare, još nisam ni probao, a svi u društvu puše i u kući. Kako kad, ne smeta mi dim uvek, al kad smeta onda jebu nos i oči.

Meša, dobra ti ta fora, sad znam kako ću zajebavat pušače, samo im kažem "pušite Filipu Morisu" :)))

stvarno sam kreten što pušim, eo već 12 godina. ne znam ni sam čemu sve to. beše kul u početku, neobjašnjivo kul.
o majkeimga, cigare mi sad koštaju 160 kinte, ej bre!

Ja sam bio pušač dvajespet godina, nikad ispod dve pakle dnevno, prestao sam da pušim i tek onda video kakva sam egoistična svinja bio svih tih godina i koliko sam maltretirao one koji ne puše i kako sam im zagadjivao životni prostor.

Ali ovo "pušite Filipu Morisu" je duboko istinito i u bukvalnom i u prenesenom smislu.

pušio sam i gosin Morisu, ali onom plavom jedno vreme heheh

Ma nekad sam znao da zapalim samo da uvlačim dim svoje cigare, jer čitava kafana puši. Kad je izašao zakon o toj zabrani pušenja, ja se ponadao da će moći da se izađe u neki kafić, a da ne smrdiš kao tvor pri povratku iz grada, ali ništa od toga. Nervira me pušenje u zatvorenim prostorijama i bezobrazluk ljudi koji se uvrijede kad im kažeš da ne puše. Evo, u mene cimer sad počeo da puši i kad mu kažem da izađe napolje i ispuši cigaru, on me pošalje u pičku materinu.
EDIT:

Meni lično je mnogo gori "pravi srpski domaćin" koji za sv. Nikolu iznese prase na trpezu da ugosti rodbinu i prijatelje, a takvih je mnogo.

Slave su paganski običaji, ljudi su ih slavili prije nego što su primili hrišćanstvo, tako da ako neko hoće da jede krmetinu kad mi dođe na Nikoljdan, neka jede, prijatno mu i da mi dođe dogodine.

ovo što veverica spomenu je super stvar, to gdje su odvojeni pušači i nepušači. toga u banjaluci recimo nema ili još nisam našao. kod mene kući niko ne puši i meni je problem ako idem u neku kafanu ili nešto slično, posebno preko zime jer tada ne možeš da jsediš u bašti nego unutra gdje dim uguši. koncentracija dima je tolika da i ko je pušač ne mora pare trošiti na cigare nego samo sjedne unutra i inhalira dim drugih pušača :-)

pušim skoro tri godine intenzivno,a dotle sam pućkao povremeno, vikend vorior kombinacija. Smatram to kao zajebanu naviku, i ne baš jednostavnu za iskoreniti. U par navrata sam hteo da batalim, i to se svede na par dana, i onda kao ajd ko ga jebe da zapalim jednu... Stvarno smo budale što pušimo, i još kad se nađemo u stanu nepušača pa mu prigovaramo što ne da da se zapali. Tako smo nas par pušača gledali Ligu Šampiona kod druga nepušača, i džedžili na prozoru ko ludaci pola utakmice, ko fol neki kurac ne možemo da izdržimo sat i po bez pljuge. Moj deda je pušio 40 godina pa batalio, bataliću i ja jedared majku mu jebem

Ima li neko da je prestao da puši? Je l' još izbacujete šlajmare?

Slave su paganski običaji, ljudi su ih slavili prije nego što su primili hrišćanstvo, tako da ako neko hoće da jede krmetinu kad mi dođe na Nikoljdan, neka jede, prijatno mu i da mi dođe dogodine.

Kad ti dođe na Vida ili Peruna neka jede krmetinu, ako ti je došao na Nikoljdan onda poštuj post.

sada kada je sve poskupjelo, i cigare i ostalo, kada je kućni budžet sve manji, najbolje bi bilo štediti na cigarama. ne samo da se uštedi novac koji se može upotrijebiti za nešto što ti stvarno treba nego i čuvaš svoje zdravlje i nećeš kasnije cijelu svoju penziju davati na liječenje posljedica pušenja.

Ja sam neki tip vikend pusaca, obicno Dunhill kad pijemo ili smo u kaficu. I ne smeta mi.

Све је то лепо што ви расправљате, али зашто неко не би поделио искуства са нама, како је прошао кроз процес одвикавања. Ја сам активни пушач од 2007. дојадило ми је већ одавно, не осећам се добро, а настављам да пушим само зато што не могу да престанем.

Ајд сад неко ко је успешно баталио да исприча како му је било и чега човек треба да се пази да не би посустао.

Fizički je mnogo lakše ostaviti cigare. To traje nekih 2,3 dana i nikotina nema u organizmu kao ni fizičke zavisnosti.
Problem je u psihi čoveka koja ga može naterati i da posle godinu dana da zapali.

nećeš kasnije cijelu svoju penziju davati na liječenje posljedica pušenja.

Nećeš, uz malo sreće svi riknemo pre penzije :)

Ima li neko da je prestao da puši?

Ja. Ne šlajmarim, čudo jedno. Duvanila sam jake cigare, po paklu, paklu i po. One lajt su mi bile sprdnja, a najvolijela sam "Goloaz" , "Žitan" dugi "Pal Mal" i "Rotmans" onaj tamno plavi.
Al' i dalje mi bale idu kad zakriziram, onda bežim bilo gde, samo da ne mislim i ne osetim dim, inače bih otela cigaretu!

Ovako kako sunshine reče - ostavljao sam duvan nekoliko puta na periode od godinu do tri godine. Do te mere da i zaboravim da sam ikad pušio. A onda jedno jutro skuvam kafu, ustanem i odem u prodavnicu po cigarete.

Fizički je kerov kurac ostaviti duvan, psihički ti nedostaje nešto među prstima, gledaš šta si zaboravio da staviš u džep, pretresaš džepove da nađeš nešto, a ne znaš šta, stalno si gladan/žedan, jede ti se slatko/gorko/ljuto/kiselo... jedno vreme sam nosio češnjeve belog luka u džepovima i jeo u kafani uz pivo, a drugom prilikom sam vkao lizalice.

Jedini meni poznat način da čovek zauvek ostavi duvan je rak pluća.

a najvolijela sam "Goloaz" , "Žitan" dugi "Pal Mal" i "Rotmans" onaj tamno plavi.

Овде сам већ кренуо да замишљам како ти се цакле очи, мењаш облик и галопираш по месечини у потрази за само једном пљугаром.