Prijava

Реч је о шљивовици. Где сте пробали најбољу изувачу?
Да ли печете ракију?
Неки рецепт који се преноси генерацијски у породици или сте чули за њега.

Svi u familiji mi piju rakiju i velika vecina je pece.Najbolju sljivovicu sam probo u caletovom selu. Ja licno preferiram kruskovacu, moj ujak pece najbolju krusku na svetu.

Hm. Probao sam kruskovacu, dobra je.
Probao sam i od banane. Kako ja zovem MAJMUNOVACA.
Neki lik iz sela dobio sleper banana za neki dug, i ispekao rakije da se useres.
SLATKOOOO ali niko ne odustaje,

Шљивовица јебе.

Bruka. Mada i od dunje ne manjka.

Ваљда ме вуче тај неки осјећај за завичај, па тако и за шљивовицом. Пошто код нас нема домаћина који иза своје куће нема воћњак са око 200 садница. Минимално. Па свако љето жђедом печем ракију, сунце је гријало. Десет казана ономад, ко зец.

Uf. Ma daa. Ubija. A kad se izvuce iz bureta iz hladnog podruma, joj

U Vlasen'ci, kod Zvonke Bajagića zvanog 'Duga puška', pijo istoimenu rakiju od 'šljive muške'. Nema bolje rakije, odgovorno tvrdim.

Dobre su i one što Vukoje iz Trebinja peče, auleptejebo!

Имам ја ортака збрда па ми он доно неке раџе свиселца, то је тамо као неки републичкосрпски калемегдан. Урокали смо се ко шиптари, сноштра. Изашла ми нанос, опуштено.

ja i drug teli da pečemo majmunovaču al nemamo pare i nemamo banane.

Čačanska šljivovica i iz tog kraja su najbolje rakije od šljive, to je provereno. Samo treba pronaći kvalitetnu od kvalitetnog gorštaka.

Crvenjača stara 25 godina tj koliko i ja, otvoreno bure onomad kad se sestra udala. 10 godina u Hrastovom buretu i posle pretočena u staklo, kad je sipaš rasteže se kao ZEJITIN. Neprocenljivo. Ali bukvalno. Nema lepšeg pića kaki viski kake pičke materine...

Ma da. Sto starija - bolja.
Pio sam i medovacu, nije losa. Ali iz manastira, brukaaa.

Углавном дуња или кајсија, слабо са шљивом...

Сипајте ми литар егзитоваче, па нек иде живот.

Људи, каквог сам ја ђубрета пио у прошли петак, невјероватно. Џибра. Најљепшу сам пио пре две године, не знам како, ал' била ми је у шпајзу однекле, лијепа времена. Ракија ми је омиљено пиће, кајсијевача или шљивовица, то најчешће пијем кад изађем. И рум којекуде.

Pazi. Ja volim rum. Ali rum rum :) Ako me razumes. Ne ova komercijalna govna od ruma :)
Uf u Novom Sadu sam jeo sladoled od ruma.
Brukaaaa. Napijes se ko iz picke.