Prijava

Jedu se govna, ko po obicaju!

Радјард Куплунг
Ja sam jeo patlidžan prvi put pre mesec dana, pa ono je pakao od gorčine, kako se to uopšte sprema, a da ti ne zapali sluzokožu

Evo, reko je i Bruce, valja ga malo posoliti da odstoji. Kratko.
A ume i da bude ne-gorak, zavisi valjda koliko je star ili ne-star.
Pržim ga opet, objašnjava patlidžan, brt

Rekli su o patlidžanu:

Većina ljudi sa kojim sam pričao nikad nije probalo posebno patlidžan. Svaki osmi građanin ne zna šta je to.

Jedna baba što prodaje da napravim burek jebeni spatlidžanom XAXa, kaže super je, jbg, to me mrzi

Sto bi jeo samo patlidzan? Sto se mene tice ok je jedina na kriske pa grilujes sa strane rostilja kao prilog malo patlidzana malo tikvica malo krilca uz neke vesalice i vratove i to samo posolis ili vegete metis a iseces na kriske jbg bude ok ali opet kazem kao prilog

Da li bi kupio patlidzan od nekoga ko.ga prodaje u hirurskim rukavicama? Nebih rekao

А нико не помиње поховани патлиџан? Баш укусно, е то вала можеш јести онако а не само као прилог.
И наравно да се посоли да одстоји јбт. па то је основна ствар. Исто ко да једеш наранџу неогуљену и чудиш се што ово неукусно овако

И мусака исто, један од основних састојака грчке мусаке је патлиџан

Sto bi jeo samo patlidzan? Sto se mene tice ok je jedina na kriske pa grilujes sa strane rostilja kao prilog malo patlidzana malo tikvica malo krilca uz neke vesalice i vratove i to samo posolis ili vegete metis a iseces na kriske jbg bude ok ali opet kazem kao prilog

Probaj sve isto to samo prelij maslinovim uljem i limunovim sokom, a bogami i onim sokom od pečenja što ostane u šerpi. Kako sam i rekao na početku posta.

Autobuse, pohovani je dobar ali to je mejnstrim :)

De da cedim limunove brate maksimum truda za rostilj je da mariniram meso inace ne bih ni pravio rostilj nego punio patke i termicki.obradjivao bifteke

Sranje je patlidzan u globalu kad pogledas ovako

Ja htela za večeru špagete, ali vidim da mi je cimerka pojela sos.
A dala sam 300 din.
Kako ubiti cimerku koja stalno krade hranu??

Sranje je patlidzan u globalu kad pogledas ovako

Brate, jesi ti gledao nekad Hellraiser filmove? Kako možeš znati da u nečemu uživaš maksimalno kad nisi upoznao maksimalni bol? Zato ti služe salata, prilozi i ljute feferone - da bi znao koliko je zapravo roštilj dar Gospodnji dušam našim napaćenim.

Srno, imaš li kuvanog paradajza ili svežeg?

Nemam trenutno. Kupiću sutra. Sad sam nervozna previše i ne mogu da jedem.

Ih bre, ja ne bi dozvolio da me pokoleba tako nešto - u prvu radnju i kupiš pola litre tomatina, zagreješ malo ulja, propržiš pešes čenova belog luka seckanog na listiće, dodaš malo brašna i propržiš, preko toga preliješ tomatino i ubaciš bosiljka, origana i takotih travčica i eto sosa veganskoga.

A onda zovneš cimerku poslužiš joj i kad pojede pola porcije kažeš: "Eto, a bilo bi deset puta ukusnije da mi ti nisi pojela sos".

Haaha e dobraa ti je ideja. Sledeći put ću tako i da uradim. Hvala na receptu, sviđa mi se. :)
Ako ne budem imala materijala onda ću cimerku da iskoristim za sos :D

Samo reci, ja mnogo volim da jedem pa sam naučio i da kuvam :)

I ja isto volim :) hvala još jednom.