Prijava

Dobro, ne baš fejsbuk, ali neki svjetski, ultra popularan sajt koji bi stvarao grdnu lovu.
Pitam se da li je to uopšte teoretski moguće.

Znači, npr. ovako nešto. Sastanu se najbolji studenti sa ETF-a, udruže se sa vrhunskim grafičkim dizajnerima, naprave sajt u potpunosti na engleskom namjenjen zapadnjacima. Odrade to sve najbolje i najprofesionalnije što mogu.

Zašto je to, vjerovatno, osuđeno na propast? Moj intuitivan stav je da bi to propalo, ali ne mogu to sebi logički da objasnim zašto.

Za sajt ne trebaju neka enormna ulaganja, barem ne na početku. Svako ko ima para može da kupi dobre servere i sl. Da zakupi domen, itd.

Pade mi na pamet ovo zbog one teme o instagramu. To je glupost, ali pravi velike pare. Zašto su sve te gluposti, made in USA?

Опаааааааааааа, напрадујеш, краћи си пост написо ал' опет ТУ ЛОНГ ДИДНТ РИД ОПААААААА

Ne bi uspelo jer bi u njega bio ugrađen kurta i murta koji bi ga usporili do besvesti.

Опаааааааааааа, напрадујеш, краћи си пост написо ал' опет ТУ ЛОНГ ДИДНТ РИД ОПААААААА

Too stupid, didn't understand.

bila onlajn igrica afterwind, igralo par nas odavde, napravio srbin neki valjda, ne znam dal je mlatilo pare, al je bilo popularno bas, vise ne igram pa ne znam.
tako da je moguce da napravis popularnu stvar i odavde, e sad, dal ces da zaradis....

Srpska firma NORDEUS je medju 10 najvecih partnera fejsbuka
http://www.nordeus.com/

Ma nisam ni mislio ja da pravim. Prvo mi to nije struka, a nemam ni nekih revolucionarnih ideja. I većinom oni koji počnu nešto da prave sa ciljem da zarade, propadnu.
Većina tih ultrajakih sajtova je nastala iz sprdnje,

Znači, mene ustvari interesuje postoje li granice u sajberspejsu?
Postoji li nešto u vezi sa tim hipotetičkim sajtom što bi spriječilo njegov uspijeh samo zato što je sajt iz Srbije?
Možda bi sajt počeo lijepo da se razvija, stiče popularnost, i neke novine napišu neki članak o sajtu, pomenu da je iz Srbije, i to sajtu odmah zapečati karijeru. Možete li da zamislite takav scenario?

Јесте, имамо тај топ илевен и афтервинд, оба игрице лоло.

tl;dr al' ću svejedno odgovoriti.

Može da se napravi fejsbuk vrlo lako.
Uđeš na www.facebook.com, popuniš ono sa desne strane i verifajuješ imejl adresu (moraš ostaviti pravu e-adresu) i poslije toga uđeš.
Kul je sajt. Možeš da staviš svoju sliku i muvaš pičke, ili još bolje staviš sliku neke pičke i zajebavaš ljude.

Srpska firma NORDEUS je medju 10 najvecih partnera fejsbuka
http://www.nordeus.com/

Svaka im čast, još nam takvih treba.

Svaka im čast, još nam takvih treba.

Šta će vam takvi narkomani kad imate Đovaka? Vidi onom gore kose kakve su. Bože me sačuvaj.

U svetu Hidden object igrica najjača i najbolje urađena je svojevremeno bila Mortimer Becket - prema njoj se sad postavljaju novi standardi, autori igrice su par leskovtcana, firma im se zove Paprikari. Htedoh da riknem kad sam video odjavnu špicu igrice...

Too stupid, didn't understand.

Јебига, потрудићу се да ти објасним. Видиш, иначе пишеш предуге постове па не читам до краја, сад си написао краћи пост али опет нисам прочитао. Ето. И немој се називати глупим, фуј је то.

Па докле Јовичићу, јебему сунце крваво?

U svetu Hidden object igrica najjača i najbolje urađena je svojevremeno bila Mortimer Becket - prema njoj se sad postavljaju novi standardi, autori igrice su par leskovtcana, firma im se zove Paprikari. Htedoh da riknem kad sam video odjavnu špicu igrice...

Етернал квест је направио Србин! :)

Braća Kroati napravili "Serious Sam" mega popularna igra, bila doduše. Ne znam sada.
Najveći problem je ideja, šta i kako. Pa, vidiš Jovičiću koliko je ovih socijalnih stranica po netu, a većina su dosta popularne. Što da ne, možda neke promjene i zanimljivosti uvesti. I važno na kraju da te ukenja, kao Cukenberga.

Брате, Гугл јебени га је испушио са својом друштвеном мрежом, која је, узгред, као концепт, далеко квалитетнија од Гејбука. Тако да, тешко да ће се нека д.м. фазон фејсбук/тњитер скорије пробити (што не значи да нема простора за д.мреже које су концентрисане око неких ствари типа музика (мајспејс опет јача), филм, или штагод).

Мајспејс је кренуо од почетка. Или треба да те лудо укења да направиш нови фејс или да те масони и илуминати и држава гурају :)

Јебига, потрудићу се да ти објасним. Видиш, иначе пишеш предуге постове па не читам до краја, сад си написао краћи пост али опет нисам прочитао. Ето. И немој се називати глупим, фуј је то.

Po analogiji na "too long, didn't read", jasno je da se "too stupid" odnosilo na ono što si napisao, a ne na mene. A zašto je "too stupid" - zato što mislite da ste face ako me zajebavate šta god da napišem, bilo kratko ili dugo. Jeste, pišem nekada zaista preduge postove, ali ne vrijeđam i ne napušavam druge ljude na forumu.

U Rusiji se npr. više koristi neki njihov e-kontakt nego Facebook