Prijava

Може да се направи нешто што ће користити цео свет, само се треба сетити шта би то било занимљиво, а да још увек нема на нету. К'о овај Скечтој и онај... како се оно зове, пичка му материна.. меме генератор и тако те неке пиздарије... Фејс ин хол, на пример. На ту фору, ал' нешто ново што још нема, а сигурно би користио цео свет. Пада ми нешто на памет.. Је л' има на нету да се прави музика и онда тако к'о на Скечтоју добијеш линк од тога и поделиш са вукајлијашима? :Д

autori igrice su par leskovtcana, firma im se zove
Paprikari. Htedoh da riknem kad sam video
odjavnu špicu igrice...

oni su ladno nasi!! kad se setim kako im je bio dobar onaj DDD bilijar, a nisam imao pojma da su odavde...

PAREEE, PARE, PARE... :)

Znači, npr. ovako nešto. Sastanu se najbolji studenti sa ETF-a, udruže se sa vrhunskim grafičkim dizajnerima, naprave sajt u potpunosti na engleskom namjenjen zapadnjacima. Odrade to sve najbolje i najprofesionalnije što mogu.

Fali ti ono glavno, a to je IDEJA. To ne prave graficki dizajneri, a narocito ne studenti ETF-a. Ideja je glavna u svemu, a naravno ako zelis da to bude na vrhunskom nivou, onda moras angazovati profesionalce. Studenti ETF-a mogu da imaju svoje mesto, ali malo je uopste sajtova gde programeri igraju bitnu ulogu. Trenutno ne mogu da se setim nijednog.

Pa ne znam koja je to vrsta profesionalaca za ideje? Diplomirani ideolog? :)
Šalu na stranu, mislim da imati dobru ideju i nije toliko teško. Veći je problem što oni koji te ideje imaju, nemaju dovoljno vjere u vlastite ideje i nikad ni ne pokušaju da te ideje realizuju. Ili sami nisu u stanju. Recimo društvenjaci možda imaju bolje ideje, ali im ne pada na pamet da prave sajtove, a tehničari znaju da naprave sajt, a nemaju dobre ideje.

A ima i toga da bi vjerovatno 95% dobrih ideja propalo samo zato što pokretač nije imao sreće ili načina da sve realizuje kako treba.

e ja baš danas završila tu neku hidden object igricu koju je pravio paprikari, baš sam se iznenadila kada sam na kraju videla naša imena, a baš je super igrica! :)

internet, fejsbukovi, tviteri i ostala sranja su izmisljeni za dokone domacice!

americke dokone domacice kojih imas pun kurac...koje pritom imaju kintu iako su dokone domacice...

kao i robert ladlam, den braun, sidni seldon, koeljo i tako neki kvazi pisci bestselera.....

s obzirom da je dokona domacica bice koje ne postoji u srbiji, cim je domacica ima da pere, pegla, pusi i seta minimum dvoje dece od vrtica, doktora do treninga i baleta...

a sad ni to nije veliki problem, problem je sto mozak prosecnog srpskog muskarca, svejedno dal je intelektualac ili obican sljaker ic nije usmeren na dokone domacice...nisu mu ciljna grupa, za razliku od mozga prosecnog amera kome su domacice amaricke sve i svja...

i neko ko ce da mu spremi pitu i neko ko ce da mu da picke...

i zato je to osudjeno na propast...odma u startu..

Verovatno skrećem sa teme, ali kad bi neki entuzijasta otkrio jednostavan recept za home made doomsday device, i to objavio na Internetu, koliko bi ovaj svet potrajao, dva ili pet minuta?

zavisi koliko vremena treba se skupe svi sastojci i da se napravi taj home made...

poenta dumsdej divajsa je da njegovo postojanje upravo čini suprotno, prevenciju od dumsdeja, kao što je i opisano u mister streindžlavu.

Ali home made, od par sastojaka recimo iz kuhinje, smućkaš u određenoj srazmeri, i boooooom!!!! Svako da može da ga sačini.

kao što je i opisano u mister streindžlavu

Doktor Strejndžlavu misliš? Svejedno, film se završava nuklearnim ratom.

AL AKO NEMAM NA PRIMER BIBER U KUCI????

A TREBA MI?

MORA ODEM DA KUPIM!!!

Doktor Strejndžlavu misliš? Svejedno, film se završava nuklearnim ratom.

jeste, doktor. ali nije trebalo da se tako završi, da je Boga i sreće junačke.

Јовичићу кад је досадно, он отвори глупу тему.

Је л' има на нету да се прави музика и онда тако к'о на Скечтоју добијеш линк од тога и поделиш са вукајлијашима? :Д

http://eng.musicshake.com

Zašto je to, vjerovatno, osuđeno na propast? Moj intuitivan stav je da bi to propalo, ali ne mogu to sebi logički da objasnim zašto.

Iz prostog razloga sto je fejsbuk jedan od pionira na internetu kada su u pitanju sajtovi tog tipa i zato sto ima 525863 triliona korisnika uz mogucnost da se preko fejsa privezu na gotovo svaku aplikaciju na planeti. To je toliko popularna mreza, da ce je tesko bilo koja u vidnije vreme prestici. Cak i kada bi momci sa ETF-a bili u stanju da osmisle ne samo sajt toga tipa sa svim mogucnostima (koje i fb nudi), tesko bi se u Srbiji nasli dovoljno jaki uredjaji da odrzavaju server non-stop, narocito ako broj dostigne nekoliko miliona. Elem, cak i kada bi se sve to skupilo, potrebno je izreklamirati sajt, naterati milione ljudi sirom sveta da se opredele upravo za taj sajt (sta je to sto vec nemaju na fejsu), povezati sajt sa svakom aplikacijom na svetu i na kraju krajeva dati mnogo para u ulaganje. Fejsbuk barata milijardama, a u Srbiji cu skinuti kapu svakome ko sakupi deset soma evra za takav projekat.

Jovo, nemamo naš narod mentalitet da pravi nešto na duge staze. To ti je.

lemaja
e ja baš danas završila tu neku hidden object igricu koju je pravio paprikari, baš sam se iznenadila kada sam na kraju videla naša imena, a baš je super igrica! :)

Ja poskidala sve dijelove te sad čekaju da se sigramo :)

Lično poznajem lika koji je možda najviše "drao programiranje" u Banja Luci. Išao je i na matematičke olimpijade po svijetu, npr. u Singapur. Završio je Računarski fakultet u BG-u.

I šta je bilo sa njim?
Otišao je u Ameriku i sad radi u Fejsbuku.

Toroman?
I nije Banja Luci, vec Banjoj Luci.

Inace, etfbg nije kraljevski fakultet, ali nije ni los. Ovo sto lemaja napisa da se tamo uci zanat, a ne da se bude kreativan je klasicno proseravanje nekoga ko verovatno nije ni usao u zgradu TF, NHF. Daleko od toga da ce tamo da te nauce "sve sto ti treba da napravis fejzbuka", ali fakulteti i sluze da te nauce osnovama i da te ucine spremnim da primis novo znanje. Ono sto je problem jeste sto profesori ne love ucenike po hodnicima sa pricom "E, znas kakva strava knjiga je izasla, aj da te naucim sve sto tamo ima, pa cemo i neki rad da pisemo i neke projekte da radimo, jer ima milion stvari na koje se to moze primeniti". Ali opet, znam dosta njih koji su otisli kod tih profesora, rekli kako su zainteresovani za nesto i ti profesori su im svesrdno pomogli. Dakle, problem je ponajvise u nezainteresovanosti studenata, a i u bolu u preponama profesora da studente uvlace u takve stvari.
Ja sam siguran da bi nesto velicine gejbuka moglo da se zacne u Srbiji, ali ne i da tu ostane. Imamo mi dosta ljudi koji su i voljni i sposobni, ali nedovoljno. USA ima kintu i gomila strucnjake i studente na svojim univerzitetima, logicno je da je tamo najpovoljnija klima za razvoj tako necega.