Prijava

Лаушевић је, брате, отишао кући по пиштољ и вратио се у град.

Није се вратио да би узео пиштољ да би их убио, него се вратио да би имао заштиту и кад су их напали онда им је сипо олово у гузицу. Није дошао да се свети што му неко јебо матер.

Da se ne lažemo, najverovatnije bi ga onesposobio zauvek. Možda ga ne bi baš ubio jer mi u takvim situacijama retko pada na pamet da uzmem nož, više se pouzdam u kakav tvrđi, zgodan za držanje, predmet, ali bi ga najverovatnije unakazio od batina do nivoa trajne fizičke nesposobnosti za bilo šta osim pridržavanja kese za pišanje dok vadi ventil.

Doduše, ne bih se bunio ni za kakvu kaznu koju mi zakon odredi. Ponosno bi ga odrobijao, čista obraza.

Ма у праву сте, треба га ослободити, толико гована шета улицом, ал ћемо баш сад да затворимо овог лика... Систем је лицимур.

Što bi lopovi bili osioni i boleo ih kurac. Neka se zamisle kada ulaze u neku gajbu, da li će da živi izađu odatle.

Е ал то сам хтео да кажем и за Лаушевића, не знам да л' бих исто реаговао, ал га оправдавам.

http://www.senzacija.ba/Vijesti/REKETIRANI-FUDBALER-Vrelu-peglu-su-mi-lijepili-za-zadnjicu-/743.html

Овако нешто нпр? Не бих трпео, побио бих говна једно по једно и робијао бих колико треба.

A baš sam pričao prošle nedelje s prijateljem šta bi radio u takvoj situaciji. Ja sam mislio da je sasvim normalno da ako ti neko upadne na posed da imaš pravo da ga fizički izregulišeš a da za to ne odgovaraš, on mislio suprotno. Izgleda da je bio u pravu.
edit: potpisao peticiju (20552 za sada).

dace bog pa ce sudija malo da sudi po pravdi a ne po pravu... nadam se da umeju sudije malo i glavu da koriste.
Bez neke velike price da ga oslobode i toliko, nece bude prvi sudija koji ne sudi po zakonu. Ovaj ce bar pravicno a ne politicki.

Jedino je problem sto ga drze u pritvoru do sudjenja. Nema smisla bre, nije on nikakva opasnost sad (osim po sebe mozda, jebi ga, sjebe se psiha kad ubijes nekog)...
Daj mu tu jebenu ogrlicu ko ovim bogatasima, pa neka sedi kuci u picku materinu.

Ja sam mislio da je sasvim normalno da ako ti neko upadne na posed da imaš pravo da ga fizički izregulišeš a da za to ne odgovaraš, on mislio suprotno.

Побогу, па не постоји никаква ситуација да некога убијеш, а да си одмах ослобођен кривице.

Lik branio ženu i dete i ćao.

Ma naravno da treba da bude sudjenja, da bi se utvrdilo da ga je ubio u samoodbrani i da treba da ga puste.
Problem je sto se kod nas samoodbrana tesko dokazuje, i kao sto je vec receno, gomile ljudi su vec robijale jer su branile goli zivot. I ja bi ga ubila, da sam se nasla u toj situaciji, pogotovo sa decom. I robijala bi ako treba, ali sto moja deca da odrastaju bez majke jer je neki izbezumljeni narkic nasao da upadne bas u moj stan?
Nisu Teksasani ludi.
EDIT: Vidim da su masa ljudi u fazonu, bitna je licnost, ne treba mu progledati kroz prste.
Aman, treba osloboditi svakog ko je branio svoj zivot i porodicu bio general ili beskucnik.

Провалници ми нису драги, али овај лик мора да одговара за убиство. Макар му рођени тата поседовао Блиц и писао о њему, убица је и има да робија.
http://www.youtube.com/watch?v=VyuKEK7wmsw

Зашто баш МОРА да одговара? Ако га је овај лик напао држећи шрафцигер у руци и ако је дохватио нож и борили се по кухињи и ако се све то суд прихвати, зашто би одговарао?

Zato što se mora jasno precizirati dokle je samoodbrana, a odakle nije. Nemam ništa protiv da čovek bude oslobođen, na slobodi su mnogi koji ne zaslužuju sunca da vide, ali proces se mora održati.

Nije isto upasti svakom u kuću, kontam da bi se provalnik kod mene mnogo lakše izvukao nego kod, npr. Skočimiša ili nekog tako opasnog...

Lik treba da dobije rang heroja kao i onaj što je međeda ''izbrisao''.

Ако су испуњени услови за нужну одбрану, нема кривичног дела и ћао.

@Брус

Наравно да ће процес да се одржи. Циљ је да продискутујемо да ли би човек требало да лежи у затвору због тога што је урадио. Мени је веома чудно да на овом форуму видим како има људи који би га у затвор тек тако, док на темама типа "шта бисте радили да видите како туку вашег друга" сви би листом испребијали те насилнике на мртво име. Добро не сви, неки су то већ урадили.

Fora je sto SITNI dileri i lopovi uvek zaglave i najebu, kao i ovaj kukavac, obostrana je muka i razlozi koji su ga naveli da pljacka, al sto kaze Raven mogao je da bude drugaciji ishod pa da deca odrastaju bez jednog roditelja sto je neoprostivo u ovom slucaju. Nzm dal bi ga izbo, ili rekao evo ti prijatelju novca kolko imam "kod ase", telefona, zlata (koje ne nosim) i id u kurac. Ukoliko bi se ponovilo tad bi mi pregorela licna vrv..

ja rekoh svoje viđenje, ne smeta mi da bude oslobođen, ni malo

Шта ја знам. Мени значи, рецимо, ако ми се деси да убијем провалника, како ће ко да реагује на вукајлији. :)