Prijava

ugasio sam posle onog objašnjavanja kad se vozio busom i video da je on tačka i tačka u tački u tački wooow everything is made out of dots wooow

meni lik deluje kao krekhed haha, ne znam, probaću dalje da nastavim.
kod ovakvih dokumentaraca, nekad je teško razlikovati jako dobre šarlatane od ljudi koji su stvarno stručni
edit: ne znam zašto, al podseća me na tomija vizoa iz 'the room' lolo

делује иритантно лик, али погледај до краја :)
а ви остали немојте бити напорни, ако не планирате да погледате. досадног ли света.

Meni se ponekad učini da ovo ništa i ne postoji, mislim ne kao neki naučni zaključak na osnovu nečega što znam, već kao lični utisak. Samo pufff... i nema.

Радјард Куплунг

Ako je radijacija na forumu, nek mi odgovori kolko bi me koštalo da mi iseče sredinu plinske boce i zavari donji deo na gornji.

Ako će da trpi pritisak to ne mogu da ti zavarim, nemam dovoljno iskustva cenim da bi moj var pukao pri prvom punjenju boce.
Ako već hoćeš to da radiš koštaće te oko 500 dinara kod nekog bravara sa iskustvom, moraćeš da odšrafiš ventil, napuniš bocu vodom da budeš siguran da je SAV butan izašao, isprazni je iseci sredinu brusilicom gde već hoćeš, debljina zida plinske boce je 3mm. Trebaće ti oko desetak elektroda ako hoćeš da var bude kvalitetan i ako treba da izdrži pritisak, na kraju kad bude zavarena sipaj vodu unutra litar po litar i kad se napuni izračunaj koliko si sipo. Ako si sipao recimo 6 litara oduzmi 1 litar zbog pritiska, i nekom markerčinom napiši na boci 5 LITARA, kad puniš da se ne zajebeš i ostaneš bez ruke ili noge ne daj bože.

Mylyce izvini, doći ću na topik kasnije kad vidim o čemu se radi.

moraćeš da odšrafiš ventil, napuniš bocu vodom da budeš siguran da je SAV butan izašao, isprazni je

To sam odradio. Strah me ozbiljni hvata od plinskih boca.

Neće boca morati nikakav pritisak da trpi, ništa ne ide u nju, treba da mi služi kao kućište, ništa više. Veliko hvala na odgovoru.

Ontopik: to je Lobačevski objasnio pa su matematičarili drvili kurac sto godina da dokažu da je Lobačevski ruska pijandura. Nedavno su priznali da ne mogu da dokažu tu tvrdnju, ali su dokazali geometriju Lobačevskog. Seronje naduvane, kad god imaju problem dođu Rusi i reše im.

Oftopik: http://www.youtube.com/watch?v=taDehy1tHuA

ide u bukmark,odgledacu kasnije

Nas svemir je nastao ekplozijom koja se desila u u septilionitom delicu sekunde(ovo sam lupio ali otprilike je toliko) i sirio se velikom brzinom nekoliko sekundi...zatim je prestao da se siri i ostao iste velicine u narednih 5 milijardi godina...zatim je poceo da se siri pod uticajem tamne energije koja se pojavila u to vreme o kojoj ne znamo bas nista...sirice se jos nekoliko milijardi godina,a zatim ce krenuti da se suzava i nestace kako je i nastao...u delicu sekunde...kao balon koji se naduvava i pukne...pre velikog praska nisu postojali ni prostor ni vreme a pogotovo materija....sto se tice crnih rupa,one nastaju eksplozijom velike zvezde koja sadrzi ogromnu kolicinu energije(sunce nije dovoljno masivno da napravi crnu rupu),a zatim usisava prostor,gravitaciju,svetlost i materiju kreirajuci mini univerzum sa drugacijom vrstom prostora,vremena i materije...takodje nastane u delicu sekunde,takodje se siri prvih nekoliko sekundi i ostaje staticna sve dok ne usisa neku materiju ili manju crnu rupu...postaje sve veca sve dok ne postigne velicinu dovoljnu da formira disk od prasine i zvezda oko sebe...taj disk se zove galaksija...gravitacijom crnih rupa galaksije se privlace,sto znaci da sve galaksije rotiraju oko one koja ima najvecu crnu rupu u svom centru...e sad,nas svemir je crna rupa nastala eksplozijom nekog masovnog objekta,neke vrste zvezde u tom vecem svemiru,i nakon 5 milijardi godina poceo da usisava materiju iz tog svemira i da se siri...ta materija je ustvari crna energija i nas svemir je crna rupa u centru neke vrste galaksije tog veceg svemira...mislim da je taj svemir sestodimenzionalan,zbog toga sto su velikim praskom nastali prostor,vreme i paralelni svemiri(3,4 i 5 dimenzija)

u suncevom sistemu nasa planeta je sigurno ubedljivo najzanimljivija...postoje teorije da su pre oko 200 miliona godina postojali zivoti na Marsu i Veneri...Venera se nekada nalazili na mestu gde je Zemlja sada na toj udaljenosti od Sunca koja nam je i pruzila mogucnost da zivimo...Mars se i sada nalazi na pogodnoj udaljenosti,ali neka katastrofa se velika desila tamo pa je sjebala sve sto je postojalo...ostala je samo prasina...verovatno neki ogromni asteroid...ima i neka teorija da je i na Mesecu postojao zivot...satelit od Saturna,Evropa ima vodu u atmosferi...sto znaci da kada je blizu Saturnu ona je u tecnom stanju,a kada se udalji postane led...taj proces se neprestano ponavlja kako Evropa rotira oko Saturna...tu verovatno postoje ziva bica...Suncev sistem je prepun satelita,Jupiter samo ih ima 63 ja mislim...ali malo koji su interesantni...uglavnom gomila kamenja i peska...nista nisu zanimljiviji od asteroida recimo...Triton je interesantan,ima vulkane koji izbacuju led...moze se reci da nas Suncev sistem pored planete Zemlje naravno i navedenih planeta i satelita i nije nesto mnogo interesantan...ali o drugim sistemima i ne znamo skoro nista...neko je rekao na ovoj temi da je najbliza zvezda udaljena 2000 svetlosnih godina...pretera ga i to mnogo...Alfa Kentauri,najbliza zvezda je udaljenja 4 svetlosne godine i 3 svetlosna meseca...ali i to je malo je reci ogromno...posto se slabo zna o tim zvezdama,preci cu na galaksiju...Mlecni put je dom za 400 milijardi zvezda...Sunce ce ekplodirati i razneti ceo sistem svoj na prasinu za 6 milijardi godina...zamislite taj dogadjaj...e a to se desava svakog trenutka u galaksiji...dok popusis pljugu puno svetova dozivi svoj kraj...tako se ni mi necemo ni primetiti u ocima nekih drugih bica kad se to desi nama...ipak je to 400 milijardi zvezda...bas kao sto planete rotiraju oko zvezde i sateliti oko planeta,isti proces se desava i u galaksiji,pa i u svemiru,ali o temu kad predjem na to...samo te zvezde rotiraju oko crne rupe koja se nalazi u centru nase galaksije...ta crna rupa je ogromna i guta zvezde bez da se zagrcne...bas kao sto se kitovi hrane planktonima,tako se i ta crna rupa hrani zvezdama...ta crna rupa je centar mehanizma cele galaksije i u njoj ce vremenom zavrsiti sve sto se nalazi u Mlecnom putu....ta crna rupa i formira disk koji se zove galaksija...sta se nalazi unutar crne rupe,voleo bih da znam i ako neko zna o tome neka napise ovde...susedna galaksija Andromeda se nalazi 2 milione svetlosnih godina udaljena od Mlecnog puta...posto je veca i sa masovnijom crnom rupom ona nas privlaci ka sebi...a posto je i nasa crna rupa prilicno masovna i mi privlacimo tu galaksiju,ali dosta sporije...za 2 i po milijarde godina spojicemo se sa Andromedom...u tome je glavni mehanizam svemira...sve zavisi o masivnosti crne rupe...skupovi galaksija se zovu klasteri,a skupovi klastera superklasteri i tako dalje u nedogled sa skupovima...ono sto je glavno je da se u centru svakog skupa nalazi galaksija sa najmasivnijom crnom rupom i sve se rotira oko nje...negde se te crne rupe prepune i nastanu bele rupe...one funkcionisu na suprotan nacin,one izbacuju energiju,za raliku od crnih rupa koje je usisavaju...galaksija postoji 200 milijardi,a vecina imaju oko trilion zvezda...naucnici znaju za postojanje septilion zvezda...jos da neko kaze da ne postoji zivot van Zemlje...toliko o prostoru,sad prelazim na vreme i dimenzije...i prostor i vreme su poceli pre 14 milijardi godina velikim praskom...sirio se prvih nekoliko sekundi,zatim prestao da se siri i ostao u istoj velicini u narednih 7 milijardi godina...tada se pojavila tamna energija(postoji i tamna materija,ali to nema nikakve veze sa tamnom energijim,skroz druga prica) i pocela brzinom vecom od svetlosti da siri svemir...prognozira se da ce trajati to oko 190 milijardi godina i da ce svemir puci poput balona koji se naduvava tada...znaci mi smo jos bebe kada tako pogledas bez obrzira na starost od 14 000 000 000 godina...kada tako pogledas na prvi pogled izgleda kao da je prostor konacan...ali nije,prostor je beskonacan i postoje sve mogucnosti njega,bas kao i sve dimenzije...svemir se siri u sestoj dimenziji a to cu obajsniti kada stignem do toga...u 3d je uvek bio beskonacan...e sad deo koji toliko jebe u mozak toliko je ono pre big benga...moze se nazvati-ono i nikako drugacije...jel mozes zamisliti nesto sto nije prostor ili vreme...sve sto znamo i o cemu mozemo misliti je prostor...isto vazi i za vreme...a ono pre big benga nije ni prostor ni vreme...to je nesto sto nije ni prostor ni vreme sto znaci da ne treba silovati mozak u pokusaju da se shvati bar malo...ne vredi...kompletna priroda koju dozivljavamo i mozemo shvatiti je u celosti nastala velikim praskom...ali dimenzijama se moze objasniti taj proces kako ide...veliki prasak pa i mnogo dalje...kompletna teorija svega....zove se Teorija Struna i pomesana je sa jos jedom teorijom kojoj se imena ne secam i moze se naci dosta o njoj na netu....

0D-obicna tacka i nista vise
1D-linija,napred-nazad
2D-napred-nazad i levo-desno,dimenziju gore-dole dozivljavaju kao vreme
3D-tu smo,nas prostor
4D-vreme,tu dimenziju dozivljavamo da kazem u delicima i u pokusaju da dozivimo u celosti,mi dozivljavamo delic po delic...to je dimenzija,bas kao i sve druge,ali je mi dozivljavamo u delicima tj momentima...u cetvrtoj dimenziji 3D objekat posmatras iz jedne tacke...naprimer dok sedis za na stolici,ti vidis svih 6 strana kompjutera i napred i iza i levo i desno i gore i dole bez da napravis pomeranje...a posto smo mi u 3D,mi moramo napraviti 4D pomeranje da mi videli tako
5D-paralelni univerzumi,sve sto se nije desilo ovde desava se tamo...sve mogucnosti naseg svemira...na primer bacis loptu ka kosu,ovde pogodis,u jednom od paralelnih svemira promasis,u nekom se nisi ni rodio,u nekom je Hitler pobedio u ratu i tako beskonacno svih mogucnosti
6D-e tu se desio veliki prasak i tu se svemir siri i deli ,,prostor,, sa beskonacno velikih praskova,koji su izrodili nas svemir ali na beskonacno mnogo nacina...nesto kao paralelni big bengovi...u 6d postoji broj beskonacno beskonacnosti...paradox ,,Hilbertov hotel,, dokazuje da moze postojati taj broj...tu se desavaju big bengovi koji radjaju drugacije svemire
7D-svemiri koji su nastali na drugi nacin,ne eksplozijom nego drugacije....podrazumeva se,razliciti su dosta
8D-sve mogucnosti sedme dimenzije
9D-svemiri sa kompletno drugacijim osnovnim fizickim zakonima,bez zakona akcije i reakcije,a posto i tu postoji obo beskonacno besnonacnosti pored toga tu su i svemiri bez ikakvih zakona
10D-u ovoj dimenziji postoji sve,ono sto se moze i ne moze zamisliti,sve u najbukvalnijem smislu te reci....unutar najmanjih tacaka ove dimenzije tj struna nalaze sve sve nize dimenzije

najverovatnije ih ima beskonacno,ali deseta je poslednja dimenzija koja se moze pojmiti barem malo...sastav napisa jbt,ali ovo je najsazetije moguce da se o sveobuhvatno o tome pise,najfascinantnije mi je to posto postoji sve,onda su svi filmovi,crtani,snovi,itd negde stvarno odvijaju...

pozdrav

da ponovim moje davne postove sto se tice toga svega
tako sam shvatio

inace uvek se pojave jebeni neki spemeri,ispemujem im usta spermom,na ovakvim temama,misle da mogu biti zanimljiviji od ovakve teme pa pokusavaju biti saljivi a fejluju pretesko,kao kenjaju nesto protiv svega ovoga,nek mi oblize glavic svako ko je protiv ovakvih tema...razumem da nekoga ne interesuje naravno,ali da neko hejtuje sve ovo dokaz je da nema gram mozga i da mu smeta sve sto ima veze s mozgom

čemu poređenje lobačevskog s ovim likom, jedna je stvar bavljenje opskurnom populističkom pseudonaukom (i u najboljem slučaju, otkrivanjem tople vode), a drugo je biti revolucionaran matematičar. lobačevskog su itekako ozbiljno shvatili

Прегори ми мозак ко лицна кад размишљам о свемиру и тим срањима.

Punjač, odakle ti ovi opisi dimenzija? Ono malo što sam čitao o teoriji struna i "M" teoriji, uglavnom se zadovoljavalo da navede da po poslednjim proračunima ima 10-ak dimenzija (prvi račun je dao rezultat od, čini mi se, 23 dimenzije), ali bez pokušaja da se dimenzije 5.-10. opišu. Da ne kažem da je za teoriju struna važilo da niko ne može da je shvati (da je razume) obzirom da je čisto matematička teorija bez kontakta sa bilo čime što se intuitivno ili logički može shvatiti.

Ja imam objašnjenje za strukturu univerzuma, u tri slova.

BOG

http://www.youtube.com/watch?v=8Q_GQqUg6Ts advokado konkretno iz ovog klipa je veliki deo toga,iz jos nekih drugih teorija,a ima tu i malo necega sto sam ja dodavao sto ja mislim da je tako...

tako je bog je tvorac svega e sad sto ateisti seru to je vec za drugu temu

Ja imam objašnjenje za strukturu univerzuma, u tri slova.

BOG

Ja imam u još 6.

OJEVIĆ

Jebiga, znam da sam pička.

E, a gledao sam razne emisije i sve o ovome me inače zanima pa ću vam se pridružiti kasnije.

Nas svemir je nastao ekplozijom koja se desila u u septilionitom delicu sekunde(ovo sam lupio ali otprilike je toliko)

Велики прасак је трајао у готово физички немерљивом временском интервалу, претпоставља се да је трајао између 10 на -34 и 10 на -30 секунди.

u suncevom sistemu nasa planeta je sigurno ubedljivo najzanimljivija...postoje teorije da su pre oko 200 miliona godina postojali zivoti na Marsu i Veneri...Venera se nekada nalazili na mestu gde je Zemlja sada na toj udaljenosti od Sunca koja nam je i pruzila mogucnost da zivimo...Mars se i sada nalazi na pogodnoj udaljenosti,ali neka katastrofa se velika desila tamo pa je sjebala sve sto je postojalo...ostala je samo prasina...verovatno neki ogromni asteroid...ima i neka teorija da je i na Mesecu postojao zivot...satelit od Saturna,Evropa ima vodu u atmosferi...sto znaci da kada je blizu Saturnu ona je u tecnom stanju,a kada se udalji postane led...taj proces se neprestano ponavlja kako Evropa rotira oko Saturna...tu verovatno postoje ziva bica...

У, Сунце ти, кол'ко грешака!

Зeмљина орбита око Сунца се налази у тзв зони насељивости. Венера се налази тик изван тог појаса са унутрашње стране, а Марс се налази у зони насељивости, али на самој ивици тог појаса. Претпоставља се да је некад постојала цивилизација на Марсу, али да су је Марсовци сами уништили, а по неким причама десио се међупланетарни рат између Марса и Фетона. Последица тог рата је била изумирање живота на Марсу и претварање Фетона у појас астероида између Марса и Јупитера. Мада опет постоји прича да је Фетон смрвљен због превеликог утицаја гравитације Јупитера, али и Марса, да је због тога имао нестабилну орбиту па је почео да се "круни" и да је тако настао појас астероида.

И Европа није Сатурнов већ Јупитеров сателит. То је један од 4 највећа Јупитерова сателита, тј. чини Галилеов квартет месеца који је открио у 17. веку (Јо, Европа, Ганимед, Калисто)

najbliza zvezda udaljena 2000 svetlosnih godina...pretera ga i to mnogo...Alfa Kentauri,najbliza zvezda je udaljenja 4 svetlosne godine i 3 svetlosna meseca...

Најбржем свемирском броду којим располаже људска цивилизација је потребно 2000 година да стигне до система звезда Кентаур (Алфа и Бета Кентаур), а тај систем је удаљен око 4,3 светлосне године. Примера ради Војаџер 1 и Војаџер 2 су стигли негде на 15 милијарди километара од Сунца за ових четрдесетак година, а то је тек делић дужине једне светлосне године.

7D-svemiri koji su nastali na drugi nacin,ne eksplozijom nego drugacije....podrazumeva se,razliciti su dosta

То би требало да буду су универзуми који се састоје искључиво од плазме (није Плазма кекс јбг... Лолололо).

А зар по теорији струна требало би да има 11 диманзија, али без ове нулте?

Претпоставља се да хе бакад постојала цивилзација на Марсу, али да су је Марсовци сами уништили, а по неким причама десио се међупланетарни рат између Марса и Фетона. Последица тог рата је била изумирање живота на Марсу и претварање Фетона у појас астероида између Марса и Јупитера.

Zanimljiva teorija, koja sekta je propagira?

Valdemar vs Fender! Veliki prasak is cumming!