Prijava

Повод је говор Професорке Филолошког факултета апсолвентима.
Овде има људи из разних сфера, занима ме ваше мишљење, да ли се борити или се препустити матици, евентуално запалити преко? Да ли је наше друштво способно да се мења и поврати макар основне моралне норме? Имамо ли снаге и стрпљења?
Лично мислим да све иде из породице, одмах затим долази просвета. Почисти ђубар у својој авлији, а онда, изађи и бори се, на сваком месту и у сваком тренутку. Дно смо дотакли давно, како даље?

Са једне стране кул је говорчић, има смисла донекле али иде у крајност, мада подржавам овакве људе и цео тај социјално одговоран трип и широко размишљање. Са друге стране ово ми помало личи на ону говнурду коју је Тијанић изасрао не сећам се када, има 4, 5, 6 месеци сигурно ЈЕР је ово као и оно идеализовање нечега. А нисмо више мали да мислимо да је све црно бело.

Prekasno je sad za Srbiju. Ko poslednji izadje neka ugasi svetlo lolo

Sve u svemu ovaj nadobudni govor se svodi na to da treba da gledaš sve druge ljude koji nisu profesori kao na nižu vrstu... Ko o kome Beogradjani o tajkunima... zavist nas ubija svako svakog gleda da uništi, ne piše se nama ni sa takvim profesorima dobro, goveda smo, nema nama budućnosti u ovoj zemlji...

Па добро, говор је био намењен струци, капирам да је случајно изашао у јавност. Не мислим да је имао за циљ да ниподаштава остале професије. Али зар не мислите да је време да интелектуална елита, ако је има, дигне глас, изађе из мишијих рупа?
Океј, паметни су ћутали, будале причале, фукара се обогатила, што каже Андрић. Тачка. Подвучена црта.
Докле?

Ma radnička klasa i seljaci treba da jebu mater svima... komunistička revolucija i to u celom svetu, jebeš ovaj nečovečni sistem...

Лично мислим да све иде из породице, одмах затим долази просвета.

Слажем се. На пракси сам слушао недељу дана петаке у једној београдској ОШ и онда им одржао час. У питању је школа са одличним наставницама, које воде часове како треба да се воде и обрађују књижевна дела на прави начин. Ви нисте свесни колико су та деца дивна и паметна, и шта је све излазило из њихових уста. Много боље него просечно одељење у Србији, а упознат сам и са сеоским и градским одељењем. Е сад, то је једна од најбољих основних школа у Београду, са родитељима који подстичу своју децу да уче и не окривљују наставника за лошу оцену. Док је неко генерално стање сасвим другачије. Превише родитеља сматра читање књига трошењем времена и преносе то на децу, како црно усвајање вредности и учење правилном размишљању, одгледај филм, све исто ко у књизи. Још кад се на то дода превелики број наставника који отаљавају свој посао, који га обављају на скроз погрешан начин, већина деце не добије ништа од онога што би требало да буде најважнији предмет у њиховом школовању. У гимназији ми је три године предавала једна баба која је криминално лоше обављала свој посао. То не може да се назове радом. У нормалнијем друштву би попила отказ. Две младе професорке су, свака за по једно полугодиште, учиниле више него ова за 3 године.

Нисам сигуран да ли ће нове генерације професора променити много ствари. Добро нас уче, али се плашим да многи неће примењивати научено. За неке знам, сигуран сам, ма убеђен да само чекају да се увале у професорску столицу и да чешу пичку. Ипак, верујем да ће однос добрих и лоших професора бар мало променити, да ће колико-толико расти број добрих, а лоших опадати. Али далеко од тога да је све до професора, читаво друштво превише толерише, па чак и подстиче разне негативне појаве. Тако да углавном песимистички гледам на неки духовни и социјални напредак, мада ми се понекад јави оптимизам.

Ma radnička klasa i seljaci treba da jebu mater svima... komunistička revolucija i to u celom svetu, jebeš ovaj nečovečni sistem...

Реално, наш сељак је убијан од '45. и он не постоји, ако га и има, у ропцу је. Радник? Ма дај, можда роб за 20-30К динара који не сме да прдне да не би попио отказ. А синдикати су тек посебна багра која дува у исту тикву са тајкунима за кило прагњетине.
Зато мислим да нам је једина шанса та ''елита'', назовите како хоћете, у симбиози са здравом домаћинском логиком и базом о грађанској свести из куће, без тога ништа.

Оптимизам дође кад крене бујица, дешавало се и пре, само је погрешно каналисана та позитивна енергија. Јебем ти жено мајку :)

Sve u svemu ovaj nadobudni govor se svodi na to da treba da gledaš sve druge ljude koji nisu profesori kao na nižu vrstu...

мајкети? то је једина поука коју си успео да извучеш? благо теби са том главом

Znam da je nerelano u ovom trenutku ali revolucija je jedino rešenje. Kad ne ide milom mora silom... Profesori to jest ta intelektualna elita neće protiv sistema već ga u najboljem slučaju prepravljaju iznutra to je jako spor proces jer retki su ljudi koji bar malo razmišljaju za druge... Sistem je kriv što su ljudi takvi kakvi jesu i mora da se menja ovko ili onako...

Докле?

Не мирише на промене, Миле... Мислим да је друштво у дубоком муљу, године и године учмалости су учиниле своје, сви чекамо да ''неко'' дође и извуче нас, уместо да сами засучемо рукаве и очистимо говна.

Прво, и не деле сви моје мишљење, тј. много више је оних којима одговара тренутно стање. Јбг, много шљама се накотило, много деце није изведено на прави пут, родитељи су или остали ментално у деведесетима или су од јутра до сутра на шљаци док им децу васпитавају улице, пинк лоботомија, ријалити програми и друштвене мреже, ''великосрпска'' пропаганда која је иучинила да се свака помисао на промене доводи у везу са ЕУ, признавањем Косова, издавањем српства и остала срања... Мука ми је од тога

Мислим да ова земља само може дубље, никако назад. И ја сам гомно знам

"мајкети? то је једина поука коју си успео да извучеш? благо теби са том главом"
Nije jedina ali je najupečatljivija i slep vidi šta se dešava sa nama... ne treba nam PROFESORKA da nam sve to kaže...

Svi znaju sve, a niko ne radi ništa. Najveća ljudska dostignuća su počela prvim korakom, ili učini neki dobar gest, možda će se nekome dopasti pa će pokušati isto i tako pokrenuti lavinu.

Не мирише на промене, Миле... Мислим да је друштво у дубоком муљу, године и године учмалости су учиниле своје, сви чекамо да ''неко'' дође и извуче нас, уместо да сами засучемо рукаве и очистимо говна.

Прво, и не деле сви моје мишљење, тј. много више је оних којима одговара тренутно стање. Јбг, много шљама се накотило, много деце није изведено на прави пут, родитељи су или остали ментално у деведесетима или су од јутра до сутра на шљаци док им децу васпитавају улице, пинк лоботомија, ријалити програми и друштвене мреже, ''великосрпска'' пропаганда која је иучинила да се свака помисао на промене доводи у везу са ЕУ, признавањем Косова, издавањем српства и остала срања... Мука ми је од тога

Управо си маестрално описао тренутно стање у друштву и не мислим да си у мањини.

Валдемаре, увек се нађе паметњаковић да вади из контекста и да каже да је генерализовање, сере ми се од таквих као што је овај асистент.

Najveća ljudska dostignuća su počela prvim korakom, ili učini neki dobar gest, možda će se nekome dopasti pa će pokušati isto i tako pokrenuti lavinu.

Први корак био би да се неко спали на Тргу републике, као онај Бузузи у Тунису. Е, ал неће нико, сваком мила своја гузица. Не, не, Срби, не ради се тако...

Први корак био би да се неко спали на Тргу републике, као онај Бузузи у Тунису

Nisam mislio toliko radikalno, više sam mislio u smislu: pomozi babi da pređe ulicu, daj neki dinar u humanitarne svrhe, a da to ne razglasiš na sva zvona, pomozi mladom kolegi pripravniku, ohrabri nekoga na početku privatnog biznisa, baci neku šalu da se svi odvale od smijeha u prepunoj pošti i sl.

Vratimo se vjeri i tjelovježbi.

Kad to uradimo sve će doći na svoje.

Veoma ispravan put ka boljitku.

Dok sam citao govor, u glavi mi se stvorila slika iz Alana Forda, kako vrhovni zapovednik smetlara metlom proizvodi Superhika u cin djubretara...
Komunjare su zapocele sa negativnom selekcijom, a svako sledeci je usavrsio i tako imamo ovo sto je danas. U stvari kad bolje razmislim, to je poceo jos Milos Obrenovic.
I kad se nadje neko dobronameran i pametan da kaze ili uradi nesto, ceka spremna horda omalovazivaca da ga zapisaju ili sjebu.
Zato u se i u svoje kljuse, gledaj svoja posla i vodi svoju politiku, i ne pokusavaj da ovde ispravljas krive drine samo ces ispasti majmun. Imali smo sansu petog oktobra, propustili smo je, i nova ce naici ko zna kad i da li ce neko od nas to docekati.