Prijava

Nisam mislio toliko radikalno, više sam mislio u smislu: pomozi babi da pređe ulicu, daj neki dinar u humanitarne svrhe, a da to ne razglasiš na sva zvona, pomozi mladom kolegi pripravniku, ohrabri nekoga na početku privatnog biznisa, baci neku šalu da se svi odvale od smijeha u prepunoj pošti i sl.

Eh, sumnjam da ćeš pokrenuti lavinu lepim vaspitanjem i skromnošću, dobroćudnošu i duhovitošću...

Валдемаре, увек се нађе паметњаковић да вади из контекста и да каже да је генерализовање, сере ми се од таквих као што је овај асистент.

Ma ne znam, dotična Rajna mi je predavala još u srednjoj školi, pa na fakultetu, između njenih reči upućenim studentima i njenog ponašanja prema istima zjapi ogromna rupa hipokrizije. Zato ne mogu da je uzmem za ozbiljno. Ima tu još profesora koji drže ovakve i onakve bukvice i dižu pehar u slavu (svoje) erudicije, obrazovanosti, integriteta, a prema studentima se ponašaju kao prema crvima koji imaju izuzetnu sreću da gamižu oko njihovih stopala. Nek priča šta hoće, ovde-onde je u pravu, nadobudnost je ono što me nervira. Inače, ovo je bio motivacioni govor dostojan jebenog Nika Vujičića :)

Kamo dalje rođače?
Da ga jebem - ne znam. Štulić tužio Plato i Jugoton. Možda se popne na Ravnu goru.
Kamo dalje?
Ne znam & jebi se sa teškim pitanjima ujutro ;Š
https://www.youtube.com/watch?v=d90TH5RGtPY

Ova mi tema deluje ozbiljnija, pa ću ovde odgovoriti. Elem, drago mi je što nisu svi stojećim ovacijama prihvatili ovaj, u najmanju ruku, sumnjiv pamflet.

Dakle, pročitao sam tekst pošto sam se ulogovao na fb i video veliki broj ljudi kako sa oduševljenjem prihvataju ono što je cenjena profesorka napisala. Ja se u velikoj meri ne slažem sa ovim. U redu, ima tačnih stvari, ali ovaj mi je tekst nekako u duhu Strajine kultne defke: latentno DSS-ovski i pritajeno desničarski. Iako zaista postoje njuške koje brukaju menadžement kao disciplinu i marketing, ona se ovde direktno popišala u lice hiljadama ljudi koji studiraju ozbiljno ili se bave tim poslom. Tačno je da je naše obrazovanje na niskim granama od profesora do studenata, ali ne može sve trpati u isti koš. Lično veoma cenim sve prosvetne radnike i mislim da njihov rad nije cenjen i adekvatno plaćen, ali ne smeš tako pljuvati neke koji sasvim slučajno studiraju npr. smer marketing na BU jer se neka random drolja predstavlja kao PR menadžer sponzoruškog kluba u Beogradu.

I druga stvar koja mi je neverovatno upala u fokus je pozivanje na "borbu protiv sponzoruša i ostale gamadi". Mislim, ako ikad dođem do te diplome fakulteta, poslednje što ću imati u planu je borba protiv stanijizma i ostalih sranje. Neka ih, ako one misle da je tako dobro, nemam s tim problema. Ja neću dozvoliti da takve stvari ulaze u moj fokus i meni lično nikakva šteta neće biti napravljena.

Sve u svemu, mislim da žena očekuje previše donkihotizma od svojih studenata, a to je ništa više od trošenja energije na nebitne i donekle maligne stvari. Neka oni uče buduće generacije i neka im parametar uspeha bude to koliko su svoje učenike naučili. Toliko od mene za Dnevnik.

I druga stvar koja mi je neverovatno upala u fokus je pozivanje na "borbu protiv sponzoruša i ostale gamadi". Mislim, ako ikad dođem do te diplome fakulteta, poslednje što ću imati u planu je borba protiv stanijizma i ostalih sranje. Neka ih, ako one misle da je tako dobro, nemam s tim problema.

Прове, зар не мислиш да ће бити поражавајућа чињеница да ти, сад хипотетички говорим, не знам те баш најбоље, кад завршиш факултет и почнеш да живиш од своје скромне плате, нећеш моћи да зарадиш годинама колико те старлете за појављивање у неком од ријалити програма за мјесец дана. Зар ти неће бити поражавајуће кад будеш имао своју дјецу, трудио се око њих да постану поштени људи, кад те једног дана пресјече питање: "Тата, а што ја да се трудим толико око школе кад једног дана могу бити фудбалер/пјевачица?"

Мислим да ипак треба почети борбу против таквих ствари и да је управу жена кад ставља акценат на то. Новац и слава по сваку цијену не смију бити моралне вриједности којима треба да тежимо, него да се боримо против тога.

Objedinite teme, da ne zatrpavamo navijačka prepucavanja.

Zašto bi me to poražavalo?! I u mojoj sredini ima lovatora s milionima evra (MILIONIMA, da!) koji nemaju ni srednju školu i iskoristili su momente 90-tih i digli ogromne pare. Pošto postoje, Mitke, neki individualni standardi koje svako treba razviji, mislim da kod svakog normalnog čoveka postoje i odbrambeni mehanizmi da ga takve stvari i ne sputavaju. Mada, ako ćemo realno, takvi trendovi postoje i u drugim državama. I u SAD školovani ljudi ostaju bez posla, a razne Stanije i ostali kurci dižu ogromne pare. Ako do sad nisi navikao na to da je svet surovo mesto, onda se definitivno trebaš navići.

Sve u svemu, mislim da žena očekuje previše donkihotizma od svojih studenata, a to je ništa više od trošenja energije na nebitne i maligne stvari.

To ima dublje značenje koje nije većina shvatila. Ona je mislila prvenstveno na zadržavanje pažnje mladih na nešto bitnije u životu, jer kada učenicima pažnja popusti onda niko nije kriv nego profesor koji tu pažnju na svoj predmet i na moralni smisao života nije uspeo da održi.
Mislila je na edukaciju mladih i pripremanje mladih za život. Ko će ako neće profesor ili nastavnik.

Vučice, ako tim mladim ljudima starlete i prodavci magle okupiraju pažnju, onda zaista mislim da se njima nema šta reći. Nije ona to pričala deci od 10 godina, već zrelim i punoletnim ljudima.

Стварно је тешко заузети јак став о овом говору уколико нема увида у њену личност. Мада има брљотина, снобовских глупости, не може ни да се каже да је жена лупила и остала жива. Предаваћете први предмет у школи, бизнисмени су зло, певаљке зло, ово оно. Питање је колико је то буквално мислила. С једне стране, овакви људи нису никакво зло ако свој посао поштено и савесно раде. Са друге стране, никако не могу да докучим на који начин би тај део мого да имплицира да је битно само поштено радити свој посао, а небитно да ли је неко професор или није. Кажем ово јер сам се у средњној наслушао краћих, али ништа мање ватренијих излагања оваквог типа од људи који су имали најмање права да таква излагања осмисле и реализују, па 'ајд сад...

Кажем ово јер сам се у средњној наслушао краћих, али ништа мање ватренијих излагања

E, to! Zašto je ovaj govor važan? Zašto je ovaj vijest? A što govor mog nastavnika tehičkog nije?

Nije ona to pričala deci od 10 godina, već zrelim i punoletnim ljudima.

Tačno. A koga sam ja navodila u svom postu kome je govorila ako ne tim zrelim ljudima koji će da postanu profesori. Pročitaj ponovo.

Aman, V21, valjda su ti ljudi naučili nešto za 4 godine studiranja? Nisu valjda studenti bagra koja samo uči ono što piše u knjigama koje su obavezna literatura? Jadna nam je budućnost ako je socijalna inteligencija na tom nivou da svaku društvenu anomaliju moraš pojedinačno okarakterisati kao lošu.

Po mom sudu bi npr. bilo kontraproduktivno da se Stanije i ostali reality show programi zabrane. Verujem u liberalizam samo dok nečija sloboda DIREKTNO ne ugrožava onog drugog. I najrazvijenija društva imaju svoje programe tog tipa, pa nešto ne vidim da se cela država diže na noge i plaši se za svoj narod. Ko hoće da gleda, neka gleda. Moj stav o tome je negativan, ali apsolutno ne želim trošiti energiju na to da se vrši represija. Imam utisak da vi sad svi želite da prosečan srpski čovek gledao dokumentarni program. Generalno, boli ga tuki za tim. Daj mu 'leba i igara. Ako on misli da mu je bolje da gleda sponzoruše, neka gleda. Kupio je televizor, uveo kablovsku i neka apsolutno njegov izbor bude šta će se u njegovoj dnevnoj sobi gledati.

kad vas čitam ovako, drago mi što nikad nisam upisala fakultet...

Aman, V21, valjda su ti ljudi naučili nešto za 4 godine studiranja?

Nisu svi a i neće svi, i većina bi odustala i izgubila volju u učenju đaka kada postanu profesori ili bi neki došli do te funkcije preko veze a da džabalebari na časovima koji drži.

Nisu valjda studenti bagra koja samo uči ono što piše u knjigama koje su obavezna literatura?

50-50 a od drugih 50 su ljudi koji vole svoj posao i koji će da ga rade kako treba a ostatak mamine i tatine dušice koje će da bar dvadeset procenata njih koji vole profesorsko zanimanje gurnuti pod tepih i zauzeti njihovo mesto.
Da li ti još nešto nije jasno?

ajde bre šta jedete govna

Ništa nisi propustila kosmo.

I ovdje o onoj smor profesorici i jebenim biznismenima-starletama?

DOKLE KRUVASJEBONASUŠNI?

Vučice, potpuno perverzno tumačiš temu. Kakve sad mamite i tatine dušice, jbte?
Elem, valjalo bi stati, jer ako Fender ovo vidi najebaćemo od postova koji govore kako se današnje devojke lože na matore i debele bogataše, a kako niko ne gleda obrazovanu mladu gospodu.