Prijava

Stoka koja ne može biti u pravu, ljudi koje stoka bira koji ne mogu biti u pravu, a opet, ta stoka i nema preveliki izbor, glasaju reda radi, da bi bili uzorni gradjani.
Praznom retorikom, ništa se ne postiže, a dići nacionalnu svijest je gotovo nemoguće, jer ljudi se nekako zadovolje, barem ogromna većina, kada izadje na pivo i proradi taj ventil slobode govora, napuše kurcem sve političare i takvo nešto postaje dnevna, sedmična rutina. Ali nikada se ništa ne radi po tom pitanju.

Tačno tako. Oni svi misle da je to za naše dobro.
Dok se ne digne neki ustanak i budu kroz prozor videli kako gori pola Beograda, ovi papiri neće ni doći do njihovih očiju, sve će to pokusni kunići negde skloniti i pobrisati da se slučajno ne vidi.

Чекајте и ви мислите да ће нешто да се постигне овим? Па погледајте како Дачић штити Мркоњића и Обрадовића, па зар мислите да ће допустити смену Славице Ђукић - Дејановић? Проблем је што не постоји вођа који ће повући обичне људе без посла, раднике у индустрији, пољопривреднике који ће тракторима, камионима и аутобусима кренути за Београд. Радници у индустрији имају више синдиката, пољопривредници нису јединствени. Крену људи да се буне, дође неко од политичара, поткупи вођу неког синдиката и он обустави њихов протест уз причу да ће одређени министар размотрити њихове захтеве. И опет све исто. Нама највише протестују лекари и професори који први живе од буџета и који су први најкорумпиранији.

Е, знате шта сам тек скоро сазнао. Код нас је ваљда још 2002. године укинут закон о петицијама (не знам како се тачно зове). Петиција, народна иницијатива и рефендум код нас НЕ ПОСТОЈЕ као правно средство. Грађани ове државе немају могућност да утичу на рад оних које су изабрали. Не можеш да ставиш забрану на неки закон који су донели, а на штету је државе, не можеш да смениш чак ни оно најбахатије говедо са своје функције, не можеш да предложиш било какву промену. Швајцарци су, на пример, на овај начин онемогућили директоре банака да сами себи подижу плате у небеса, ограничили стоку колико-толико.

Шта да се ради по том питању? Наравно, да покренемо петицију на оном сајту...

Nije to ukinuto, u Ustavu iz 2006. ima referendum, narodna inicijativa i sve to. Nego su ljudi stoka koja trpi sve zakone i izdrkavanja vlasti.

U jes' mi ovo retardirano, ovo dizanje i pičke materine. Dijete je bilo bolesno, i čak i da su joj presadili srce ko zna koliko bi dugo zivjelo. Ne znam čemu sad ova halabuka i što je tačno vlada toliki šupak ispala, msm baš u ovom slučaju konkretno. Ima toliko mnogo zdrave djece koja umiru od gladi, na njih se ne obraća ovolika pažnja. Ne znam, ali meni se više srce stegne kad gledam onu djecu po pičkama materinama koja žive u šupama, pardon preživljavaju u šupama.

А постоји ли закон? Џаба што пише у Уставу, ако законом није дефинисано како тачно функционише.

Naravno da postoji zakon, pa nismo neko amazonsko pleme.

Океј, испао сам глуп. Неки лик је на Фејсбуку нашироко излагао зашто је закон неопходан, просто не могу да верујем да је све то писао, а закон постоји... Али ипак сам глуп што нисам проверио.

Brate, jesmo mi banana država, ma koja banana... POTEJTO država, ali da ne postoji institut referenduma... to je već previše.

Dijete je bilo bolesno, i čak i da su joj presadili srce ko zna koliko bi dugo zivjelo.

Мала је могла да буде оперисана још пре 6 година, тад су биле много веће шансе, јер је била у бољем стању. Вероватно би могла да води нормалан и прилично дуг живот. И питај бога колико је још такве деце...

Много ми је глупа тема.

Pa jebi ga kad nisi dao detalje, nego tras link i aj da nekome jebemo majku.

Ма и да сам дао.

Ja lično malo šta imam da kažem u vezi cele ove situacije. Nikad nisam pročitao Zakon o zdravstvenoj zaštiti, a i da jesam ništa mi ne bi značilo, pošto nisam u stanju da kritički procenjujem bilo koji zakon. Zanima me samo što onda nije ranije kritikovan u javnosti ako stvarno ne valja? Pošto taj zakon ne postoji od juče.

Па вероватно зато што се ретко ко разуме у законе. То што си ти написао, могу да кажем и ја за себе, нити сам прочитао, нити сам у стању да га критички проценим. Тако да је то досад било неко појединачно гуђање, док овај случај није дошао у жижу јавности. И завршио се како се завршио.

Сећам се овога, нпр. http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2013&mm=04&nav_id=706647 То је било одмах након што су скупљене паре.

Леле, ја прочитао онај кретенски блог и замал ме није стрефио шлог. Од када лудацима дају приступ интернету? Онај ``човек`` је болестан. Имао је времена да дрка по тастатури и сере по свакоме, уместо да је одрадио неки посао и послао паре следећем пацијенту на чекању? То су све лицимури, педери, ДЕМОНИ! Све то треба на њиву!

Desi, Granjka, matoree! Sta se radi?
Ne kapiram bas sta ovaj lik hoce. Ne Granjka, ovaj iz prvog posta...

Koji transfer od teksta.