Prijava

Ne znam gde su žene predstavljene kao neke visoke intelektualke koje čitaju Hamleta...

Ма хоћу да кажем да жене кад су представљене како читају, рецимо не Хамлета, ал ајде, поезију... оне читају то без задње намере, ето, као, интересује их, па читају. А мушкарац је представљен као особа која чита поезију:
а) ако хоће да продаје жваке рибама и смува их на карту образованости и сензибилитета
б) ако је штребер и занесењак (онда има цвикере са великом диоптријом и мувао би рибу, али не зна како)
в) ако је геј

Ја нигде у модерним медијима нисам се срео са сликом иберменша који барата пером исто тако добро као секиром, и свира клавир исто тако добро као што пуца из митраљеза. Или је то пропало са истребљењем француског, аустријског и руског племства?

u medijima su svi stalno nasmejani i niko nije masan

Мушко дружење – Спорт и навијање – Телевизија – Потрага за парењем – Аутомобили – Алкохол.

Валдемаре, нешто размишљам..па ово је истина. Јеси ли се некад скупио са друштвом, да пустите концерт класичне музике и пијуцкате лимунаду, ја нисам..нити познајем неког ко то ради.

Мислим, мало су искарикирали то у рекламама, то се слажем..али раде они истраживања, вероватно се највећи део мушке популације проналази у такмвим рекламама и они то форсирају.

Рецимо, мене је одушевила она реклама за Хајникен..оно кад показују нови стан а онај лик има целу собу као фрижидер :)

I sitkome, pogotovo.

+1234567890

Ako si govno i sisurda od čoveka, nebitno muško ili žensko, jebaću ti kevu triput gore no što si ti meni. Eto, toliko o kako postupati sa govedima.

Ovo je nešto najravnopravnije što sam pročitala. Bravo.

Рецимо, мене је одушевила она реклама за Хајникен..оно кад показују нови стан а онај лик има целу собу као фрижидер :)

To ona on celu sobu piva, a žena cipeka? Bacim peglu svaki put kad vidim. :P

Е та, видиш..ту се циља на мушкарце и мислим да су успели у томе :)

Мада, кад смо код тога сад нешто размишљам..мени су бре све рекламе намењене женама глупе. Колико идиотизама има у рекламама за шминке, шампоне, улошке и те ствари..све вам ударају на его..као бићете најлепше уз ово, он ће бити ваш уз ово. Све на исти глупи калуп и нема ни једна духовита.

Валдемаре, нешто размишљам..па ово је истина. Јеси ли се некад скупио са друштвом, да пустите концерт класичне музике и пијуцкате лимунаду, ја нисам..нити познајем неког ко то ради.

Pa ne baš sasvim, ja se recimo skupim sa društvom, nalijemo se piva, odrapimo neku agresivu od muzike, ali retko ko priča o fudbalu, pričamo tako o finim stvarima, književnost, poezija, filozofija, naravno politika i ideologija, i ogovaramo one koji nisu prisutni :) Nego, nije mi jasno zašto se prave reklame samo za najveću većinu ljudi? Što ne prave reklame za univerzitetske profesore, i puštaju ih u terminima kad znaju da su ti profesori oko ekrana?
Nego sećam se onog sitkoma Frejžer, baš me je uveseljavao neko vreme, jedino tu sam mogao da prepoznam neke svoje tripove, mada je naravno i to treš.

Skroz se slažem sa Thilmom i u tim reklamama nezaobilazna fejl sinhronizacija...

nazovite me paranoikom ili kako god,al mislim da je jasno da mediji hoce od nas nesto da naprave,ne znam tacno sta,al hoce da svi budemo isti i onakvi kakvi ono hoce...

Ne znam, ja bih pre rekla da su žene predstavljene kao kupoholičarke koje ispijaju kafe, tračare, brinu o fizičkom izgledu i opterećene su momcima. To je neki moj utisak...

nazovite me paranoikom ili kako god,al mislim da je jasno da mediji hoce od nas nesto da naprave,ne znam tacno sta,al hoce da svi budemo isti i onakvi kakvi ono hoce...

Nisi paranoik, ovo se desava.

Nego, nije mi jasno zašto se prave reklame samo za najveću većinu ljudi? Što ne prave reklame za univerzitetske profesore, i puštaju ih u terminima kad znaju da su ti profesori oko ekrana?

зато што ће професори да купе максимално 100-200 пива месечно, док ће масни шљакери и остали плебс толико попити само док чекају да виде шта је урадио го ахед иглс петком увече.

зато што ће професори да купе максимално 100-200 пива месечно, док ће масни шљакери и остали плебс толико попити само док чекају да виде шта је урадио го ахед иглс петком увече.

Oko toga koliko profesori piju postoji mnogo zabluda. Ali ajde, nek i malo piju - reklamni termin na TV-u u kome se prikazuju emisije za profesore veoma je jeftin, jer je neposećen od strane većine ostalih. Tako da bi mogla i neka alkoholna reklama i za profesore da se napravi, a ne da idu razne pomade.

Nisi paranoik, ovo se desava.

nekad se bas jasno vidi koliko se ono na teveu ocrtava na ljude u rl...pogotovo zene...ko da ih programiraju taj neki rad

Punjac

nazovite me paranoikom ili kako god,al mislim da je jasno da mediji hoce od nas nesto da naprave,ne znam tacno sta,al hoce da svi budemo isti i onakvi kakvi ono hoce...

Пази, нас комерцијалу фирма води на неке едукације, тренингде и те форе..да што боље прејебемо људе да купе наше производе.

Једном нам је предавање држао лик који је посредовао кад је Нестле улазио у неко ново тржиште, лик је геније.

Елем, запањио сам се докле идеу истраживања, колико улазе у психологију потрошача, до којих ситница јеботе..типа, кад мушкарац стоји испред рафа, одакле му креће поглед и где се наставља.
Тако да све они знају, врло, врло добро. Потрошачи су врло предвидиви, сви робују навикама, лако је манипулисати. Иако ти мислиш да одлучујеш о некој куповини, веруј ми да си несвесно већ усмерен шта да купиш.

валдемаре, нико не каже да професори мало пију, чак се за многе прича и да шљокају на испитима, овако у кабинетима и да не причам. али заиста никад нисам чуо да неки професор пије толико пива(а контам да говоримо о пиву пошто је оно убедљиво најрекламиранији алкохол), обично виски или неку другу жестину. рекламе за виски су ретке, а и чини ми се да нису тако баналне као рекламе за јелен пиво и остале пивске, тако да не знам шта очекујеш

Pa u stvari više ništa ne očekujem, nije priča na temi krenula u pravcu u kojem sam hteo :)

A u kom si hteo pravcu da krene? Prvi post je više konstatacija, koje je tvoje pitanje za razmišljanje? :)

Ne znam, ja bih pre rekla da su žene predstavljene kao kupoholičarke koje ispijaju kafe, tračare, brinu o fizičkom izgledu i opterećene su momcima. To je neki moj utisak...

:insert sex and the city picture here:
Ženske reklame su baš odvratne na svoj način. Reče lepo Tilmo, nemaju humora i više su izveštačene od simuliranja Danija Alveša.

зато што ће професори да купе максимално 100-200 пива месечно, док ће масни шљакери и остали плебс толико попити само док чекају да виде шта је урадио го ахед иглс петком увече.

Pa pre će profesor imati veću kupovnu moć jer ima posao od regular-Džoa iz mocarta što vozi medu taksi i čeka fiks na Genćelbrigi.

A u kom si hteo pravcu da krene? Prvi post je više konstatacija, koje je tvoje pitanje za razmišljanje? :)

Pitanje: zašto se muškarcima pripisuje grubost i primitivnost, a ženama nežnost, suptilnost i sofisticiranost, zašto žena može biti poetska duša bez izruge, a muškarac ne može, uprkos činjenici da je devet desetina poetskih i štatijaznam umetničkih čarolija upravo muška ruka zdelala? To mi nije jasno.