Prijava

Poštovane Vukajlijašice i Vukajlijaši,

obzirom da sam na temi za diskusije o parodija kupu predložio održavanje takmičenja u drogoškim defkama (vidi "korisni linkovi i citati" radi boljeg shvatanja tog termina) i da je ideja dobila podršku od strane Dekya i Agilnog, odlučio sam se otvoriti ovu temu kako bi vidjeli da li ima zainteresovanih za održavanje istog.

Naime, drogoška defka u suštini nije defka. Ovakve definicije ne definišu nikakav (kvazi)izraz već im je jedini cilj da zvuče... drogoški.

Na ovaj potez sam se odlučio prvenstveno iz razloga što sam primjetio da na četu veliki broj autora konstantno priča kako ne piše za poene i ne želi popularnost a opet izvaljuje mnogo dobre fore (iako je mnogo više onih krajnje bezveznih). Da ne dodajem kako se na četu okuplja dobar dio Vukajlijaša koji se puca džointom u venu.

E sad, ja sam zamislio turnir na taj način da ja ili neko od supervizora istog (Agilni se ponudio za tu funkciju), dajemo naslov defke i takmičari "definišu" na što drogoškiji način zadati termin i pritom gledaju da se "defka" završava sa rečenicom iz naslova.

Npr.

Dim nas laže

Miris metabolizma,
Krcka pred prstima,
Plamen se bliži,
Dim nas laže.

Naravno, defke ne bi morale biti isključivo u stihu.

Što se tiče broja takmičara, tu još nije ništa odlučeno. Razmišljaću o tome kad vidim kolika je zainteresovanost, mada bih bio zadovoljan ukoliko bi se i 8 (staje uz zid) ljudi prijavilo. (mogli bi i neku varijantu sa 12 ljudi pa najbolja trojica iz 3 kostura se takmiče za prva tri mjesta)

Što se tiče nagrađivanja najbolje plasiranih... Pa šta znam. Ja mislim da je većina drogoša na Vukajliji po sopstvenim riječima nezainteresovana za svoj plasman na rang listi i da bi u ovome sudjelovala čisto iz zabave ali ne treba isključiti mogućnost da će neko na kraju i biti nagrađen.

Korisni linkovi i citati:

Mali ker - autor ollanik
Teletabisi - autor ollanik
Brate... - autor ollanik
Prozor u svet - autor Trošarinac

ja
u svemir ulazim
nebulama opčinjen
psi
tišina
biljke iz zemlje

autor trajni

(neki banovani lik koji je došao na sat vremena i objasnio neke stvari)

Note: ovaj post će vjerovatno biti mijenjan kasnije jer mi sad puca gloova.

PRAVILA:

Svaki takmičarski par dobija temu koju treba da definiše na što drogoškiji način.
Pri pisanju definicije, jedino pravilo jeste to da se ista mora završavati rečenicom, odnosno riječju iz naslova.
Broj riječi u definiciji nije ograničen ali je poželjno da ne pišete neke eseje.

Takmičenje startuje sa 16 igrača i igra se po turnirskom sistemu.

Za slučaj da milicija bude pregledala ovu temu, nemojte da pričate da ste koristili neke psihoaktivne supstance pri pisanju.

EDIT 1: Na početku ili kraju defke treba ulinkovati ovu temu na ovakav način DMT kako bi se defke mogle razlikovati od ostalih.

EDIT 2: Po objavljivanju takmičarskih definicija, pošaljite mi u PVT link ka istim. Hvala.

Parovi:

http://challonge.com/DrogosMasterTurnir

ne pucam se, al nikad nije kasno...
upiši me... :)

Aj pošto sam iz drogoše zemlje Jamajke, može.

Ja bi ti se prijavio, no o drozi ne znam ništa.

Ovo što kaže Dilan.

Jašanje konjića šarenog!
EDIT: konjčo ovo je u ime prijave!

Nije potrebno veliko znanje o drozi. Bio bi čak fazon da neki anti-drogoš pobijedi drogoša u ovakvom turniru.
Pogledajte "korisni linkovi i citati." Vježbate malo neki umobolni haiku i možda i ispadne dobro ;)

Naime, drogoška defka u suštini nije defka. Ovakve definicije ne definišu nikakav (kvazi)izraz već im je jedini cilj da zvuče... drogoški.

Како оцјењивати нешто кад на задати појам аутор може да ти напише било шта. Онда то не треба да буде такмичење, отворите тему гдје ће се објављивати такви постови, ја мислим да би и аутори били задовољни, ти би имао мање посла и не би морао да лупаш главу и измишљаш топлу воду како ће ти изгледати такмичење. Ово је све добронамјерно, пријатељски, ништа лично, заиста.

E dobro onda, upiši mi slobodno pa nabijajte gol razliku na meni.
EDIT: Ukoliko dođe neku čru narkoman, a ne bude imalo mjesta za njega, meći ga umjesto mene.

Како оцјењивати нешто кад на задати појам аутор може да ти напише било шта.

Ono što ostavi bolji utisak na tebe ;)

Онда то не треба да буде такмичење, отворите тему гдје ће се објављивати такви постови

Zato što na ovaj način opet možemo viđeti one hardkor andergraund autore koji sada pišu samo na četu i forumu, u akciji ;)

ollanik
prijava!

Mislim da imamo pobjednika turnira...

Ne primajte se, Pazl troluje.

Ништа, са срећом онда у организацији, да испадне баш онако како си замислио. :)

Ne primajte se, Pazl troluje.

Čitaj od ovog posta do kraja stranice pa provjeri.

могао бих да пробам... пиши - Ђенка.

Zahvaljujem Mitke ;)

eno vidiš, ollanik drogoš se prijavio a ništa nije napisao 2 godine. Ipak bi ovakav turnir imao dobrih strana...