Prijava

Ne Peki, tamo stavljaju meso u burek, a ovde soju :)

Idi, i ne osvrci se.

Какав ли је бурек у њемачкој... Мора да је најквалитетнији! И траје три генерације ко голф.

Остаде ми пост на другој страни.

BIŽI !!!
Biži koliko te noge nose! Biži pre no što nam zatvore granice i progase za karantin!

Čim završim faks, ja palim odavde, pa ću da vam pošaljem razglednicu, a ona će da kasni 20ak godina, jer toliko smo u zaostatku...

a retko ko ode i dobro se snađe se vrati posle....jebiga, kad ti uleti 2000evra svaki mesec, za posao jednako težak kao i što bi ga ovde radio za 200-300 evra, koi je lud da se vrati...dočeka i penziju tamo...još dve takve plate...normalno ostane i neki evro da uštediš. Ovde dve godine treba da skupljaš da odeš na normalno letovanje...a šta li tek dolazi kad stignu deca...
ne znam..nema meni lepše nigde nego svojoj kući, ali...

Nikad neću da zapalim, u to sam siguran. Kasnije ću da obrazložim.

ima li šta lepše nego da se vratiš u selo i opičiš kovanu ogradu od 4 metra u vis???

jebiga, kad ti uleti 2000evra svaki mesec, za posao jednako težak kao i što bi ga ovde radio za 200-300 evra

Jeste ali napolju je veći standard nego ovde, veći su troškovi, na primer hleb u Tel Avivu je čini mi se 400 dinara kad preračunaš.

Idi enemi ukurac ahahahahha
Slažem se sa Pezosom gasterbajteri su pravi Srbi!!!!

koi ćeš kurac u tel aviv....gde god sam bio napolju hrana ili iste cene ko kod nas ili i jeftinije. đe je logika?
jedino što su skupi stanovi, ali svejedno možeš lakše preživeti nego ovde i sa jednom platom, a da ne pričam ako ti i žena radi, onda je mnogo bezbolnije nego ovde kad dvoje imaju ukupno 50-60 000, a imaju dvoje dece i još su poctanari

Gastarbajteri su najveća govna, pogotovo ovi što su završili o trošku države pa sad dođu kući i kukaju kako je tamo teško. Luksuziraju se tamo, a ovamo nama tu nešto. Jedu mekdonaldse i neke rakove štatijaznam pored domaće sarme što je stara baka na ognjištu motala drhavom rukom dok je dunja na ormaru mirisala. Ne treba napustiti zemlju, mnogo toga me veže za tu neku priču. Važno je biti svoj. Biće bolje. Od plate se može živeti lepo, a i društvene vrednosti su sasvim O.K. Štrebere isto ne volim, naročito mi cvikeraši idu na kurac što čukaju kompjutere a ne znaju da oprave veš mašinu ni uvedu struju u kuću, jebli oni svoju školu. Pičke jedne, učili školu u najboljim godinama, ja bio zajeban lola, imao lepo istapirane loknice k'o deky_aod. Ja pametan, kupio diplomu privatnog faksa na vreme, snašao se, radim u opštini, član sam stranke još se neki posao odradi sa strane. Kakve knjige i tu učenja, treba biti snalažljiv. Ne treba dići ruke, nego svako koliko može da pridonese Majčici. Nema odliva mozgova, to je pogrešno protumačena statistika, rođak mi prič'o, on svašta zna - pametan k'o država, neke škole završio za geometra. U Beogradu! Kad založim kazanče kraj kuće, izvadim sliku krsne slave, skrušeno skinem kapu, ruka mi stara zadrhti, u oku suza, muška najteža, ali krijem dok mi dušu šibaju vetrovi sudbine... pa me neka milina me obuzme, srce kuca u dlakavim grudima, ali ne dam da to iko vidi. Jok, tada namignem komšinici, surdunkem rakiju od 70 gradi, volim taj osećaj da budem jebač u svom selu, lokalni baja. Najveći mi čeif da se uzajimam sa komšijama za svinjokolju i krećem u krugu rođaka. Konfort zoun rekli bi "oni tamo". Mrzim sve strance, oni piju koktele i ne tuku pedere. Muškarčina sam, i pored toga što sam živeo na grbači roditelja do četvrte decenije i što sam vezan za mamicinu keceljicu i toplu supicu. Ali to je normalno, o tome niko ne priča. Napravio sam svadbu za 450 duša, sam finansirao, četiri kamere snimale! Izvadio pištolj na muziku kad su krenuli Šotu da sviraju. Znate već priču o njoj. Neki dan sam baš gledao snimak, ja stavio kravatu na glavu hahahaha jesam mađija. Sin mi rastura matematiku, jaka trojka, a ne uči on to, jok - nego mozak! Dajem mu rakije, biće zajeban lola k'o i ja to se odmah vidi xexe. Ženu sam turio u kujnu, bojim se da će naći nekog drugog, ali to nikad ne bih priznao. Iz istog razloga joj i ne dam da radi. Uvek imam pištolj da ubijem i nju i sebe, možda ću izaći posle i u Blicu. Danas gledam ponovo reprizu Maratonaca, hahaha koje mađije on njemu Pantelija ukusan hahaha.... A tek što mi Đoković ide na kurac, mlati samo reketom i ništa ne radi, a porez u Monako... Ovaj post sam naravno napisao ćirilicom. SRBIJA!

Jeste ali napolju je veći standard nego ovde, veći su troškovi, na primer hleb u Tel Avivu je čini mi se 400 dinara kad preračunaš.

Зато и једу месо, јер кошта као код нас, а стандард као кад би месо код нас коштало 50 динара кило.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/409674/Imam-tri-diplome-a-cistim-g-u-Londonu-Spanac-postao-simbol-izgubljene-generacije
а нисмо ни ми најгори, многи мисле да је све сјајно и бајно чим пређеш границу.
ако оћеш да имаш највећи дворац у неком селу крај неготина, ти иди у неке немачке и ради шта стигнеш. све зависи од циљева.

Sestra mi živi u Tel Aviv radi u nekoj turističkoj agenciji, sredila mi je jeftinu kartu i otišao sam kod nje nekih 3 nedelje, hleb sam dao kao primer, generalno sama hrana je tamo skuplja, a o kirijama i uopšte ceni stanova necu da govorim.

al kad se kaže da ideš preko, valjda se podrazumeva na zapad, a ne u vizantiju da ideš

pa jeste, sve zavisi od ciljeva...ko misli da će da ode preko i da ga odma čeka posao dobro plaćen, i da će da se vrati pun ko brod, taj će verovatno posle 4 meseca da se vrati kući 20 kila mršaviji jer nije imo šta da jede

dbsk, znaš li kakva je situacija u španijama?

Лукшо, роде, јесам се слатко исмијао на ово што си написао. Ко те не зна, свашта би помислио. :)