Prijava

Pokušaću da objasnim što je kraće moguće. Pošto nema 'leba u ovoj našoj tužnoj državi odlučio sam da radim kao freelancer na oDesk.com. I juče dobijem posao da prevedem neki plakat, završim posao, čovek mi plati i pita jesam zainteresovan za dodatni lagani keš. E sad, on nešto muti s konkursom za najbolje cipele ili tako nešto i trebaju mu glasovi da osvoji prvo mesto. Dobro, ne njemu već nekoj njegovoj prijateljici/švalerki/sestri od tetke. Juče sam nakupio par glasova, čovek mi lepo plati pola dolara po glasu. I ja se setim dobrog naroda Vukajlije i kako bi oni meni mogli lagano pomoći sa još stotinjak glasova. Sve što treba da uradite je da odete na sledeće linkove:
1. https://www.thunderclap.it/projects/8464-vote-for-amber-aur-le-shoes?locale=en
i podržite kampanju sa facebook-a, twittera ili tumblr-a
2. http://vogue.muuse.com/#!vote/357-amber-ambrose-aur%C3%A8le-verstegen
ovde samo date svoj glas

2 minuta posla za svakog od vas a meni bi puno značilo. Hvala.

I zamolio bih vas bez spama, trolovanja, koga boli kurac, pravde za smetove na izlazu iz Zrenjanina i slično.

Podrzo preko fejsbuksi. Doduse sa nekog ''laznog'' profila.
Aj ako te ne mrzi objasni malo kako se zaradjuju pare na tom sajtu, nismo ni mi gadljivi :)

Uvek podrška za frilensere koji ne čekaju da im država ili viša sila ili keva i ćale nađu posao

Prika, nemoj da vučeš pare sa oDeska preko svog računa u domaćoj banci. Ufatiće te. Banka kurva prijavi da si dobio lovu iz inostranstva. Ona čuvena Dinkićeva borba da se pomogne IT sektoru da legalizuje svoje poslovanje.

Jednom sam i ja frilenser bio, imao dragu i topli dom

Za početak se registruješ, popuniš profil što više možeš, uradiš par testova vezanih za ono što znaš da radiš. Npr. ako si dobar u photoshop-u, uradiš test vezan za photoshop, ako dobro znaš neki programski jezik uradiš test vezan za taj jezik. To je lako, dosta je teže dobiti posao, ali ako si uporan i ne odustaješ možeš dobro zaraditi. Ima milion vrsta poslova, mada su najbolje plaćeni oni vezani za programiranje: wordpress, php, mysql i slično. Mada dobro zarađuju ljudi i u Illustratoru, autoCAD-u. Evo jedan link gde je sve objašnjeno daleko bolje nego što ja to mogu: http://blog.iva-is.me/2013/12/17/kako-se-prijaviti-za-posao-i-dobiti-ga/
tu je konkretno pisano u elance.com ali princip je isti. Elance je možda bolji sajt i na njemu se može više zaraditi samo što moraš imati veće znanje iz oblasti za koju konkurišeš. I naravno konkurencija je zajebana.

Prika, nemoj da vučeš pare sa oDeska preko svog računa u domaćoj banci. Ufatiće te. Banka kurva prijavi da si dobio lovu iz inostranstva. Ona čuvena Dinkićeva borba da se pomogne IT sektoru da legalizuje svoje poslovanje.

Znaš ti kolike provizije uzimaju banke, to nije normalno. Pare se prebacuju preko skrilla.

Hvala svima koji su glasali. 'Ajde da skupimo još koji glas :)

Registrovao tnjiter da bi glasao. Koji sam humanista.

glasao! ulazimo u parlament ladno!

I ja sam sa FB. Da bar neko ima asne od mog nolajferisanja :)

Kako se ljudi menjaju i evoluiraju s godinama. Pre svega pola godine bih te za ovakvo reklamiranje banovao barem 30 dana, a danas te još i podržavam...

Omekšali smo jebi ga.

Ма нек узме човек кинту, гласао.

Glas'o, nek' je sa srećom, Semjuele;)

Glas'o, nek' je sa srećom, Semjuele;)

CIGANLUK TEŠKI!
Neka glasaju tvoji ukućani. Moj internet nećeš trošiti!!!1