Prijava

rusi su naša braća

''Da je brat dobar i Bog bi imao brata.'' govorila je moja baba.

Pičevi su naša braća
Ili Pici

Pa šta ako je Sarkozi nizak? Barem nije plitak. Znaš koji je još Francuz bio nizak? Napoleon, jedan od najromantičnijih likova novije istorije svijeta.

Pa šta ako je Sarkozi nizak? Barem nije plitak. Znaš koji je još Francuz bio nizak? Napoleon, jedan od najromantičnijih likova novije istorije svijeta.

Koji je taj Napoleon, onaj mali što se proglasio za cara i pokušao da osvoji celu Evropu, i za desetak godina uspeo da pokrene niz ratova u kojima je ubijeno oko 5-6 miliona ljudi, a popio po pičci u Rusiji, jedva uspeo živ da se vrati sa bednim ostacima vojske?

Ne zvuči naročito romantično. Romantičan je Raspućin. Kad Napoleona staviš u kontekst 20. veka, dobijaš Hitlera koji je govorio francuski i nije mrzeo Jevreje.
Ovo Rusi ulaze u Pariz 1814. :)
http://learnlearn.net/Europa2/res/Default/ESS_PasteBitmap004246.png

E onda Politikin zabavnik laže, pošto dok sam ga čitao nisu mogla proć 2 broja a da ne pomenu Napoleona sa neprikrivenim oduševljenjem.
Kakav crni Raspućin i romantičnost... Alister Krouli carske Rusije. Izbezumljen psihopatski pogled. Ubili su ga tek iz 4-5 pokušaja istog dana. To što je jebao caricu svaka čast, ali ga to ne čini romantikom koliko li i Berluskonija zavodnikom.

onda Politikin zabavnik laže, pošto dok sam ga čitao nisu mogla proć 2 broja a da ne pomenu Napoleona sa neprikrivenim oduševljenjem.

Jbg, ideološki obojen Politikin zabavnik... Generacije su se palile, kao, on, nosilac naprednih ideja. Kakvih naprednih ideja, kad je iskoristio njihovu Revoluciju da se nametne za cara (eeeeej!) i krenuo da zavodi pravdu, red i zakon po Evropi i Rusiji, gde ga niko nije prizivao. Napoleon je bio megaloman, milioni ljudi su stradali zbog njega, sjebao je Francusku vo vjeki vjekov (kao značajnu vojnu i političku silu), a i koji je kurac tražio u Moskvi, to je samo Hitleru i njemu poznato. Čini mi se, logika svake modernije velesile: sjebi Rusiju, i onda si gospodar.

Kakav crni Raspućin i romantičnost... Alister Krouli carske Rusije.

To, romantika, mistika, magija...

Ne mislim da izjava tipa "Rusi su govna" ima više smisla od izjave "Francuzi su govna" ili "Amerikanci su govna". Ali ajd, neki put takvim generalizacijama više o sebi otkrivaš kad o drugom pričaš.

Koji je taj Napoleon, onaj mali što se proglasio za cara i pokušao da osvoji celu Evropu, i za desetak godina uspeo da pokrene niz ratova u kojima je ubijeno oko 5-6 miliona ljudi, a popio po pičci u Rusiji, jedva uspeo živ da se vrati sa bednim ostacima vojske?

Da, isti onaj koji je uveo Francuski građanski zakonik i od Francuske uspeo da stvori državu koju bi revolucija koja se otegla dotukla do kraja. Da ne pričamo o svim ostalim stvarima koje je uradio. Što se svi hvatate samo za ratove?

Naša najveća braća su KINEZI!!! Živela majka KINA! Kao i Južno Amerikanci!

Da, isti onaj koji je uveo Francuski građanski zakonik

Ovo!
Da nije bilo francuskog građanskog zakonika karta evrope bi bila skroz drugačija i jedan duži period bi se živjelo po zastarjelom i nacionalistički objenom njemačkom ili ruskom pravu nakon što bi Napoleon pao.

Dade mi Junior ideju da crtam ove poland balove. Ne volim ruse al zanimljiva je tema za žvrljanje:

http://i.imgur.com/kRcubGa.png

Pičevi su naša braća
Ili Pici

HAHAHA

Ako se Rusi braća, zašto onda ne izruče Mirjanu i Marka Miloševića koje srpsko brtsko pravosuđe potražuje? A brte?