Prijava

Šta na kraju odlučuje o finalnom izboru: +/- odnos na tekst ili neki drugi kriterijum?

Чавез, па одабери сам. Погледај који ти стихови најбоље пашу, ја сам оставио да крај делује као у песми Црвене Јабуке "Ако, ако одеш ти" (то ми прво паде на памет), дакле на крају само вокал и гитара. Тако бих ја оставио крај крај песме.

Tibor Váci
fender je zachetnik shtreberskog ex ju roka podgrupa ruska knjizhevnost

Јашта!

Evo, ja sam ovako sastavio, sad, fora je što bih ubacio još toliko jer stvarno ima kvalitetnog pisanija ovde i dosta toga mi se sviđa, ali zajebaćemo doom metal bendove sa pesmom od 39 minuta.

Tako da, evo, prva verzija koju sam sastavio, da ima priču, logiku, pa da bude mešavina ranog Bore po psovkama na mestu, Štulića po toj nekoj fabuli, pajdomana Mladenovića ćemo da implementujemo tako što ću jednu strofu da otpevam kao on iz razonode hipsterske, Balaša poetičara i romantičara i Neleta po tome što smo napravili pesmu-priču, haha, asam se isr'o.

Uglavnom:

Radili su sklekove,
ja sam pio lekove,
i voleo Puškina.

Kao juče sećam se,
jedne male iz petog be.

Gajio sam nadu,
al ode za kanadu,
i tamo se udade.

-----

U dokonim noćima,
Sa sklopljenim očima.

Jebem li joj majku,
kažeš si u bradu,
i počešeš mudove.
--------------

Bolela me glava,
motala se trava,
nizale se uvrede.

Sklopim oči vidim je,
a godine proletele.
---------------

Ispala je džukela,
U Kanadi uspela,
Jebeš Onjegina.

A mene ko jebe,
Ponavljača iz petog ce.
-------------
Htedoh i ja preko bare,
al' nemah za to pare.
O, sirotinjo, prokleta!
----------------
Nekom daš Kanadu,
Nekom uzmeš nadu,
Oj živote, jebi se!

Čekam da reforme,
I moj život dohvate.
---------------

Radio sam belo,
sodom presečeno,
preš'o na Jesenjina.
-------------------

Moj život i emocije,
Žrtve geografije.

Samo nekad naveče,
Sećanje me povuče,
O, jebem te, Kvebeče.

Opet ce ovo da bude cenim 6-7 min. Pogotovo ako se nastavi ova fora sa ponavljanjem :)

Ako ocete da sacekate do naredne nedelje, mogu da odsviram gitaru. Ako ne trebace drugi dobrovoljac. Jedino mozemo ako ocete negde u beogradu da se nadjemo tamo oko narednog vikenda ako imate instrumente i mesto gde da se snima, pa uzivo, zanimljivije je...

ja ću poneti sendviče

koe vukajlijašice (ili vukajlijaši, što da ne)
će budu grupi cave?

može i takmičenje za najpodatniju da se izvede
pa da se ondak naš ad hoc bend prozove

STRIC ČAVA I PODATNA CAVA

STRIC ČAVA I PODATNA CAVA

+ i *

Previše nepotrebne vulgarnosti.
Znoje mi se pluća kad takvo nešto vidim.

2/10 ne bih slušao više od 2 puta...

Psovka je najčistija forma emocije.

Ovo nije vulgarnost, psovke su tačno stavljene gde treba i gde ni jedna druga reč u našem jeziku ne bi mogla bolje da opiše datu emociju.

zvuči kao pijani bajaga u duetu s kerberom
+++

Psovka je najčistija forma emocije.

So edgy...

Za nijansu previše jebanja u pesmi.

šta se drugo moglo očekivati
jer

zbir jebanja u poeziji i životu pesnika je konstanta

Ma da se razumijemo nije ovo ono Pazl hejtuje čisto jer nema što pametnije da radi, al ovo nema ni stilski, a bogami ni tematski kontinuitet... Da ne pričam da neke strofe zvuče kao haiku i da nema refrena iako niti je rok opera niti storytelling rep a bassline na početku baš ukazuje da će biti jedna klasična pjesma sa 2 puta po 3 ovakve strofe pa onda refren (ako mi je ostala dobro u glavi, muka me da slušam opet).

Kapiram da je 2005. godina da se snimi ovo što ste predložili da bi bilo hit među osnovcima i mlađim srednjoškolcima... u sekciji "smiješni klipovi" na zadnjoj strani "Sveta".

Ma da se razumijemo nije ovo ono Pazl hejtuje čisto jer nema što pametnije da radi,

Kad ono.

Buraz, no one cares realno, ako ti se ne sviđa, jebiga, okej, ne sviđa ti se. Umesto što kenjkaš, onda lepo daj konstruktivan predlog šta bi promenio da bude bolje, pa ako se nama nesrećnicima svidi, promenićemo /dodaćemo / oduzećemo.

Al' nemoj srat' u prazno.

Meni je meh pesma, ali je u pravu da previše puta ima ,,jebeno'' ili ,,jebem'', malo zvuči isforsirano.

Crka mi net dok sam sla poruku, pa ti evo print ovoga što sam krenuo da ti napišem
http://i.imgur.com/DogyEei.png
http://i.imgur.com/h6estBr.png
http://i.imgur.com/TQgy5zn.png
http://i.imgur.com/uwnZzCB.png

EDIT: Inače nikad mi nije bila jasna (a niti će biti vjerovatno) oduševljenost psovanjem Bore Čorbe... Uvijek mi je to djelovalo previše usiljeno i kamiondžijski, a vala ni muzika Riblje Čorbe mi nikad nije bila privlačna.

U životu sam se možda dvaput složio sa Pazlfoksom. Ovo je drugi put.
Mislim da treba pesmu da uradite da neko ko je čuje kaže "ahaa, tako je išla ona pesma sa stadiona, jebote jedva je nađoh, super je", a ne deluje mi da su oni psovali tamo.
Što, patetika je najbolji izbor u ovoj pesmi, psovke su baš usiljene i kaljaju pesmu, čak i najsitnija psovka.

Jebeš Onjegina.

A mene ko jebe,

U dva reda dva puta ,,jebe''. Nije THCF pesma.