Prijava

Kao što samo ime teme kaže. Sastavite svoju listu. Ja bih mogao da pravim TOP 100, ovako ne. Samo želim da čujem vaše mišljenje.

Za mene najlepša balada..ima ih još...ali..:)))

http://www.youtube.com/watch?v=CS51sdSbr_A

1. Забрањено Пушење - Балада о Пишоњи и Жуги
2. Азра - Ужас је моја фурка
3. Партибрејкерс - Месечева кћи
4. Азра - Тко то тамо пјева
5. Болеро - Сама и Сећања

ал јбг, ко што си реко, мого би да направим ТОП 100, овако је безвезе :)

Ljudi... tema nije dovoljno određena... Šta je zapravo "Ex-yu rock"?
Jel treba da ubrajamo novi val, punk, rockabili, šta?
...ako kažemo samo rock, već vam gomila stvari koje ste nabrajali odpada...
Sem toga, prvo mesto drži "Par godina za nas" od EKV-a, pa možete vi da mislite šta hoćete, ova se tema može zvati samo "From the second place"... :P

''Par godina za nas" od EKV-a''
Њаааах...

Елем, мало је топ 5.

Дивље јагоде - Дивље јагоде (са првог албум, значи НЕ Тифина верзија), Морисон (иако је мазнуто од Цепелина), Аутостоп, Коњи итд.
Смак - Блуз у парку, Ел Домо, Плава песма итд.
Рибља чорба - Цео први албум. И други. Било шта одатле. И добар део трећег.
Кербер - Мезимац, Само ти, а и многе друге антологијске ствари
Забрањено пушење - може Балада о Пишоњи и Жуги. Или Лутка са насловне стране. Или Стража поред Призрена.
Партибрејкерс - може Месечева кћи
Атомско склониште - Паклени возачи, Џони
ЕКВ - Сав мој бол, Поред мене
Генерација 5 - Много тога, јбг... :)
Азра - Грација, Ако знаш било што, Марина, А шта да радим
Галија - Децимен

и понешто од Горди, Мама Рок, Леби и Сол и јебем лига, ко ће се сетити... :)

Partibrejkers-Zemljotres
Smak-Biska 2
Bijelo Dugme-Bitanga i Princeza
Smak-Sumadjiski bluz
Azra-Mito bekrijo

@piro
Rok je muzički pravac (žanr), ovo što si naveo su podžanrovi. Ali, u pravu si što se tiče nedovoljne određenosti teme. Ograničićemo se na "Novi val".

edit: "Par godina za nas", jes' da je dobra pesma, ali s obzirom da je to ispitivanje vršio b92 - ne priznajem. Prema nekim drugim izvorima, najbolja domaća pesma dvadesetog veka je "Pogledaj dom svoj, anđele"

и ово што су навели D-MAN AC-DC и Џими ми је скроз ОК...а ово у вези ''Пар година за нас'' се слажем са NMF...

E,ja mislim da ne biste tupili,da svako okači,po jedan spot iz perioda koji se dogovorimo,posle 100,spotova NMF,da sračuna listu:)

bane6722 супер идаја :)

ma da,kačite odavde u nastavku po jedan spot:)))

Slažem se, ali samo naš novi talas. Teraj ;)

NMF
Ja govorim o svom mišljenju a ne o b92 anketi ili šta već.
Pogledaj dom svoj anđele je precenjena... I sama Čorba ima bolje pesme od te. Dva dianra drže, Kad hodaš, ma većinu koje im je radio Bajaga.
PS: Novi val i post punk su krenuli od punk-a, a ne možeš da tvrdiš da je punk samo pod žanr rock-a, jer isto tako možemo tvrditi da je sve samo pod žanr jazz-a.

Evo vam jedna mnoogo dobra pesma za koju je, mislim malo ljudi čulo.
http://www.youtube.com/watch?v=HZdmraoRj_E
Zastave su jedan od najboljih albuma ikada izašli u Jugosalviji. Bend je Paraf.

''ma većinu koje im je radio Bajaga.''

Неееееееееееееее... Бајага је највећи промашај Рибље чорбе. Не знам за који курац је тамо свирао, кад није ни знао да свира. На прва два албума му је у студију све деонице свирао Рајко.

Просечан аутор. Прогласили га за некаквог рокера. Не можеш да будеш рокер, а да те воле маме и тетке!

И пише бесмислене и глупе текстове. ''На небу је писало Б52'' - Б52 у Другом светском рату. Хоће то! :)

1. riblja čorba - tamna je noć
.
.
.
.
2. riblja čorba - pogledaj dom svoj anđele
3. generacija 5 - ti samo budi dovoljno daleko
4. prljavo kazalište - uzalud vam trud svirači
5. riblja čorba - ostani đubre do kraja

@ piro

Rok je zaseban muzicki pravac, nastao pod uticajem dzeza i bluza.

Pank je samo skracenica, pun naziv je pank-rok, to valjda znas.Mozda se pank razvio do te mere da moze da bude samostalan muzicki pravac, ali u osnovi je PODZANR ROKA.