Prijava

Gde je početak ove mrlje? Gde je kraj? Da li je bitno? Sve je to jedna ista tinta. Postoji ogroman prostor između atoma, fakat je da su odvojeni jedni od drugih, ali taj prostor ih povezuje u veće konstrukcije i kako skala raste dobija se solidno stanje npr nekog tamo dijamanta - zato što ga MI tako gledamo. Vi niste ni svesni da samim svojim postojanjem trenutno dodirujete i sunce i mesec i najudaljenije delove galaksije, isto važi i za vanzemaljce. Nisu vanzemaljci stranci, samo smo ih mi tako klasifikovali jer su jelte van Zemlje.

To je tačno u suštini, da je sve isprepletano i povezano.

Волео бих да дођу неки антропоморфни ванземаљци, сценарио типа, наша планета рикнула ми ишли варп погоном ал нам нестало горива и дошли само до вас, немамо где даље, саћемо да се настанимо овде на Земљи. Шта кажеш нећете да дате земљу? Крене јебачина, ал нису они нешто много технички напреднији ал довољно да нас јебу уз добру тактику. И има их типа 5 милијарди на том броду. И као цео свет се уједини да их бије али има и оних који стану на њихову страну, као ми на пример да нам помогну да вратимо Косово, Крајину, Македонију, Црну Гору, Босну и Бугарску, а Хрвате да истребимо.
И да можемо да се паримо. Па кад кола крену низбрдо да их издамо, палимо њихове насеобине и силујемо им женке.

E sad vidim da je to mnogo razumniji način merenja starosti od ovog mog lupetanja koje verovatno ne može imati primenu u ovom slučaju merenja starosti zemlje iako isto služi za merenje starosti

Solidno računanje, s tim što može tu biti rupa jbg, ko može da garantuje da je to udaljavanje uvek bilo linearno (ili koji već izraz pristaje ovde, gasim se lagano, ne mogu da smišljam)

E dobro nije uletelo deset ljudi dok ja napišem post za apofisa haha

Odo da raširim veš pa ćemo onda o širenju univerzuma

A jbg, to se nama čini kao nešto mnogo zajebano, a onaj batica antički Grk izmerio površinu Zemlje u metar pomoću štapa i kanapa. Najgenijalnije ideje, najjednostavnije.

https://www.youtube.com/watch?v=G8cbIWMv0rI

edit

Najgenijalnije ideje, najjednostavnije.

Nadam se da Che-Vu nije u blizini.

Što bi reko Alan Watts (loše ću citirati jako): "Prestani da juriš univerzum i neće nikuda bežati".
Otprilike ovako nekako ja zamišljam naš pokušaj razumevanja širenja kosmosa, ponašamo se kao pas koji juri svoj rep ili još bolje da budem ezoteričniji zmija koja jede sama sebe.

Ouroboros čuveni.

Polako Triforce, ljudi dolaze ka sebi i u sebe, i shvataju da nije potrebno nigde ići da bi se spoznale suštinske stvari. To je prvi Kant provalio, hah. Sećam se toga kada sam čitao Sidartu, Hese se isto razume u te stvari.

imam tetovazu ouroborosa na kljucnoj kosti

Ako razumem o čemu pričaš trifors druže to nije širenje kosmosa nego tek sad dolazi putem svetlosti ta informacija do nas

Tripozna ona stvar da su mnoge zvezde koje mi sada vidimo odavno mrtve. Tipa ta svetlost koja dolazi do našeg vidnog polja potiče odavno, dok se dopuže do nas, zvezda ode.

Kad smo kod zvezda video sam zvezdu padalicu pre neko vece, ispusio sam buksnu pre toga i onako glupo sam gledao u nebo 5-6 sekundi nakon sto je nestala jer nisam znao sta tacno da pozelim

Pa to informacija se prenosi putem svetlosti, zato se čini da univerzum raste stalno, a u stvari je to kao u principu da lampa osvetljava mrak malo po malo

Generalno što se toga protoka informacija tiče nisam pametan, npr da si se kojim slučajem vratio vremenskom mašinom u prošlost samo stotinak godina unazad i ispričao ljudima kako u tvom vremenu postoji bezbroj nevidljivih talasa (wifi, radio, telenorpozvanikorisniktrenutnonijedostupan itd) koji prolaze kroz solidne zidine i odašilju signale u prijemnike - rekli bi da si lud. S obzirom da svetlost dopire sa svih strana kosmosa, vrlo je moguće da se ona decentralizovala iz jedne jedine tačke i sada se takoreći troši ili hladi što bi takođe moglo da argumentuje i širenje univerzuma i celu tu priču. E sad ono što ja smatram kao logično je to da nema centralne tačke iz koje je svetlost mogla nastati jer svetlost uvek putuje, uvek se širi i nekako je nezamislivo da je mogla biti kontaminirana u nečemu i takoreći bez ikakve akcije, mrdanja i bilo čega. Uhvati paralelu između svetlosti i mraka: Mrak je taj koji je neaktivan, mrtav, ali definiše svetlost samim tim što ona prodire u mrak. Zato smatram da je oblik galaksije u totalnom skladu sa sobom - zvezda - mrak - crna rupa - zvezda - mrak - kometa - planeta itd.
Sve na svetu se sastoji iz pozitivne i negativne - vibracija i on off on off on off. Sve prati nekakav obrazac u kakvoj god veličini tj. skali da se pojavljuje, zato je otprilike struktura atoma slična strukturi sunčevog sistema, koji je opet sličan strukturi galaksije itd. u nedogled.
Ono što smatram da bi stvarno trebali da ispitujemo jer je mnogo lakše od traženja odgovora na nebu jeste naš um. Naš um je veliki koliko i sam svet jer je u stanju da ga obuhvati. Poput bare koja nenamerno upija oblake i ptice koji prolaze.

Kashof ne znam dal si skontao sa prethodne strane, ja verujem da je svemir beskonačan i da nema početak i kraj te samim tim i ne može da se širi

Aha nisam video to sori druže

Evo da izvučem iz konteksta

Ja inace mislim, da je nas univerzum onako spontano nastao ni iz cega i odmah postao samosvestan. Zamislite vi njega, siri se u crnilu, nema pojma zasto, nema pojma gde. Sad on pokusava da odgovori na ta pitanja, i sta ce, gde ce, seti se da 7 milijardi glavica bolje misle nego jedna glavudza. Tako univerzum zeli da odgovori na ta pitanja, kroz nas, mi smo delici njega. A ima ono pravilo da malo uvek ima odlike velikog.

Dakle, univerzum upravo gleda u sebe a ne vani. Uklapa se ovo u tvoju priču, jer ako je logično da univerzum iznutra kroz nas ispituje sebe, tako ćemo i mi ispitujući naš um videti njega. Zatvori se krug.

Odlično pamćenje i moć zapažanja imaš Apofise, da sam se setio i sam bih ranije ovo citirao

Mnogo se promašujete.. što je najgore, u suštini promašujete.. slepci.. Da je to jedna ili dve vrste.. pa da kažeš.. evoluirale.. na planeti živi ko zna koliko miliona najrazličitijih oblika života.. i svaki se uklapa u svoj ekosistem i ima svoju ulogu u svim prirodnim ciklusima.. slučajnosti i nekakve mutacije ne dolaze u obzir.. na tolikom broju slučajeva to je i teoretski nemoguće.. i to pazi sa učinkom od 100.00%.. jer ne postoji neprilagodjena vrsta.. dakle.. savršena kreacija.. a znamo ko je jedini savršen.. jel tako, nevernici..

https://vukajlija.com/forum/teme/5469
Ahahh tek sad sam skontao da je Che otvorio ovu temu, podsetila me na ovo naše tripovanje :D