Prijava

Da jebote,mozda zato sto je to nikakva vestina i postoji jos 85 miliona bednika na nivou jedne indijske drzave koji to rade. Potrosna roba,mislis da postoji neki sistem u kome ce pakistanac koji lopata da zaradjuje 1800 evra mesecno?
Sa druge strane random fizicar koji radi na nekom institutu u lupam Ceskoj,ima ok novac i ugled u drustvu sta ga boli patka koliko zaradjuje ronaldo?

Ако је вредност коју пакистанац произведе за месец дана свог рада преко 1800 евра, не видим ниједан разлог зашто не би постојао систем у којем би он зарађивао 1800 евра.

рударска индустрија врти ненормалне паре и зависи од рудара, па рудари нису плаћени у складу с профитом. Пољопривредна индустрија исто врти добру лову, па трактористи живе ко задњи. Грађевинска индустрија врти огромне паре, па бауштелци немају бог зна какве паре.

Malo se gubis cini mi se. Baustelac u pakistanu zaradjuje pola dolara jer je takva ekonomija,drzava itd itd. Baustelac u nemackoj zaradjuje kolicinu novca koja je u skladu sa njegovim vestinama i koja mu omogucava da zivi koliko toliko pristojno. Da je ulozio par godina vise i postao moler zaradjivao bi vise,da je uci jos 15 godina i postao gradjeveniski inzenjer onda......

Brate zato što za istetoviranog kepeca iz argentine GLEDA i čulo je za njega 5 ipo miljardi ljudi, dok za Divijaniša iz okoline Mumbaja koji se "tetovira" zmijskim otrovom u nadi da će jebeno krepati više jer kopa rude, a ima tipa 20 godina nije čula ni njegova rođena majka jer ju je brat od strica njenog muža obezglavio dok se porađala kako bi zadovoljio Brahmana.

A ja sad odo da nastavim da gledam Rejvens-Čardžers o/

dok za Divijaniša iz okoline Mumbaja koji se "tetovira" zmijskim otrovom u nadi da će jebeno krepati više jer kopa rude, a ima tipa 20 godina nije čula ni njegova rođena majka jer ju je brat od strica njenog muža obezglavio dok se porađala kako bi zadovoljio Brahmana

koliko je golova dao on

Ако је вредност коју пакистанац произведе за месец дана свог рада преко 1800 евра

Mislim da se ovako ne odredjuje plata lol,ali ako cemo tako pakistanac koji lopata bezvredni pesak mesec dana moze da napravi vrednost od cirka 100 dolara.
edit pre ce biti 10 dolara

Mislim da se ovako ne odredjuje plata lol,ali ako cemo tako pakistanac koji lopata bezvredni pesak mesec dana moze da napravi vrednost od cirka 100 dolara.
edit pre ce biti 10 dolara

а где сам ја рекао да се тако одређује плата?

Ако је вредност коју пакистанац произведе за месец дана свог рада преко 1800 евра, не видим ниједан разлог зашто не би постојао систем у којем би он зарађивао 1800 евра.

Jel realno da nekome nije jasno da cu ja za pola godine postati i vatrogasac i policajac i svaka ta glavurdza koja stavlja zivot na kocku, ali da jebeni schumacher ili cristiano ronaldo necu postati da 50 zivota zivim sto bi rekao maestro

Miskomunikacija ovde.Sevast pita zasto,a odgovara mu se kako.A pitanje zasto je izgleda da li je fer ili ne.I mislim da se svi mozemo sloziti da nije fer.Ali mislim da ne treba niko individualno da oseca krivicu zbog toga.

тржиште диктира колико је шта плаћено не гледам ни ја јајорук али сигуран сам да постоје милиони побачених дебила који то прате не можемо ни да замислимо колико пара они зараде од тамо неког данкин донатса који својом рекламом од 10 секунди стимулише дементне америчке епифизе да кажу крафне су им гала па морам их имат

Zasto ne bi bilo fer?

Pa vec je naveo Sevast,Pliduu,mislim da ima poentu da nije fer ono za mucenje i doprinos covecanstvu itd.Lecenje ipak vise doprinosi nego zabava.

Poznate glave su ljudi koje cemo pamtiti stotinu godina nakon smrti. Heath Ledger je mrtav ali ce narednih 50 godina ljudi gledati jebeni Dark Knight i govoriti kakva je filmčina a mi ćemo obični smrtnici biti zaboravljeni dok nam pomru unuci.

Zabava>sve ostalo još kad bi svako umeo sebe da zabavlja bilo bi super, ljudi u top 3 najglupljih bića na planeti zemlji u u top 2 koja treba da izumru jebeno.

Slazem se sa tobom,Pliduu i ja vise cenim glumce i muzicare recimo.E sada da li bi neki vanzemaljci rekli da smo retardirani zato sto necemo pamtiti ime nekoga ko bi sada izmislio lek protiv side za 50 godina,a hocemo njih.

Msm ovde se već dva sata izdrkavamo dal je normalno i dal treba mesi i hitledžer kojima je posao da zabavljaju mase zarađuju više para jer su ultra talenti i požrtvovani u svom poslu (Za pokojnog Ledžera ovo sve u prošlom vremenu) i što ne može svako da igra fudbala u barseloni ili glumi džokera u betmenu nego neko ko spasava živote ili nemam pojma šta jerbo npr svako može uz malo truda i volje i čega god da postane lekar/pekar/apotekar, vatrogasac, arhitekta nemam pojma ni sam šta.

Kako proste stvari ne mozete da shvatite. Uzmite najboljeg doktora na svijetu i vidjecete da mu njegova klinika donosi ogromne novce. Uzmite prosjecnog doktora i vidjecete znatno manje prihode. Uzmite poznatog glumca iz holivuda i vidjecete da zaraduje ogromne novce. Uzmete prosjecnog glumca i on ce zaradjivati dosta manje. Ne mozes biti prosjek i zaradjivati nadprosjecno cime god se bavio. Eskobar je zaradjivao vise od nekog balkanskog narko dilera a obojica rade koks. Zasto? Zato sto je Eskobar bio nadprosjecan u tom poslu. Ajde lock vise na ove retardirane teme isto ko da djeci u vrticu objasnjavam gledaj na sta lici ovaj tekst blam me

I pazite da vam za kraj kažem nešto... tu nema pogrešnog razmišljanja ima samo ličnih stavova i ličnog mišljenja koje je inače potpuno nebitno.