Prijava

Upravo, protiv njih sam isto kao i protiv ultradesničara. Protiv bilo kog ektremizma, bilo kog tipa. Osim ekstremnog kažnjavanja ekstremista.

Korporativna maskota. Da navede ljude da odu na internet i da izguglaju da je najveći emiter CO2 Kina. A odmah iza nje Indija. E sad što je taj podatak ukupno a ne per capita nema veze. Što su Kina i Indija 1/3 čovečanstva nema veze. Averidž zapadnjak će biti ubeđen da su Kina i Indija zlo i bojkotovaće njihove proizvode, a ilakše ćeš im poturiti bilo koju drugu negativnu priču o njima. Jer su po difoltu zlo, uništavaju deci život, hau der dej? Korporativni instrument, nije cilj spasavanje planete, već demonizacija konkurencije.

i dalje pricas ocigledne stvari. ovo, da nema grete nasli bi vec neki drugi nacin.

nece ona nista da odradi, osim da navede ljude da pricaju o tome, sto ce onda da navede ljude da razmisljaju o tome, sto ce onda da menja razmisljanje ljudi, sto ce onda da menja politiku.
meni je to ok - cini mi se da je korak u dobrom smeru, bar sto se tice ovoga oko sjebavanja prirode. nije lose kao tema za razgovor.

argumente od onomad, "pa treba uceni da pricaju o tome" zadrzite za sebe. uceni su dosadni u picku materinu.

A evo prisetio sam se šta je stari kagebeovac diplomatski rekao o njoj. Otprilike između redova vidiš da govori upravo o ovome šta ja tupim ovde.

https://www.youtube.com/watch?v=8uTmUfwKVZ8

ama bre sale, ne sporim sta pricas, svako ko je procitao vise od 3 knjige vidi to.

ja te pitam, pa sta ako?

kontam da je greta jos gore oterala ljude koji bi mozda razmislili o svojim postupcima u drugu stranu svojim autisticnim screechovanjem

ljudi koji bi mozda razmislili o bilo cemu su nebitni ako oces da podrzis ili poguras neki proces koji bi trebalo da promeni ponasanje drustva

to je debela manjina

celt
ama bre sale, ne sporim sta pricas, svako ko je procitao vise od 3 knjige vidi to.

ja te pitam, pa sta ako?

Upravo je učinila suprotno od toga da ljudi razmišljaju o tome, jer je prezentovano kroz nju. Malo, razmaženo, bogato, histerično, očigledno instrusiano derište koje bez napisane skripte ne zna da bekne. U rangu je SNS bota, samo ne radi za sendvič već za ozbiljne pare. To pričam. Razumne ljude je njena pojava iznervirala. Averidži koji jesu bili spremni da pričaju o tome sada u njoj vide simbol cele priče. I u njihovim glavama ta priča je obesmišljena. Retardiranom propagandom, namenjenoj averidž debilima. I sada imaš nikada veću podelu među averidžima koji su kritična masa. Jedni viču svaka joj čast, drugi viču jebo klimu to je ono što Greta kenja.

Nervira me jer je šuplja, retardirana propaganda.

Kapiraš?

autisticni iznervirani lik je mogao da bude i neki klinac koji ima doktorat s 20 godina fazon a ne burzujka kojoj definitivno premalo ljudi veruje (sem ispranih levicarskih mozgova koji gutaju bilo sta sto mrzi belog coveka)

kapiram te. samo to sto kazes, to jeste tebi, ali nije vecini. razumnim pricama se ne menja drustvo, treba ti dedamrazovi i babaroge.

Retardiranom propagandom, namenjenoj averidž debilima. I sada imaš nikada veću podelu među averidžima koji su kritična masa. Jedni viču svaka joj čast, drugi viču jebo klimu to je ono što Greta kenja.

tako nekako funkcionise drustvo, nema to veze sa gretom

Ovaj Karlos ti je čist primer korporativne maskote. I ovako debilan je uspeo gomilu averidža da ubedi da trguju bitkoinom jebote...

ne moze eru, ti nece to da rade, govnjiv je to poso.
ako oces sa integritetom da pricas nesto, dosadan si.

pa kacih ovde na temi pricu ucenog i ozbiljnog geologicara koji prica o ovom problemu nekih sat ipo. mislis da se na naucnim konferencijama menjaju drustvene ideje?

A opet se vraćamo na početak, mi samo malo utičemo na globalno zagrevanje. To je prirodan ciklični proces koji ne možemo da zaustavimo. Jedino šta možemo da utičemo je da manje prljamo planetu, sa temperaturom možemo da se slikamo.

pa mogli su da nadju nekoga ko ima aspergera s doktoratom i da jednako bude nervozan kao ova samo da ga ne gledaju kao debila nego kao ozbiljno zabrinutu osobu koja ako ima doktorat i nervira se sigurno bi trebalo i ja da se nerviram jer sam mnogo manje upucen od njega a ne neka klinka koja bi da pomogne eliti da osamari drzave po dzepu

ne bi drobili o tom liku eru, sto je uglavnom poenta.

kazes, mogli bi da nadju... pa nadji ih sam ako mislis da ces tako da unapredis svoj zivot. ima takvih ljudi koliko hoces, ali njih jednostavno ti ne cujes, jer ti nisu zanimljivi.

dakle, razmazeno deriste.

razmazeno deriste s doktoratom > razmazeno deriste

Novi Dečji krstaški rat osam vekova kasnije. Samo što danas najveći protivnik nisu Saraceni već globalno zagrevanje.

A opet se vraćamo na početak, mi samo malo utičemo na globalno zagrevanje. To je prirodan ciklični proces koji ne možemo da zaustavimo. Jedino šta možemo da utičemo je da manje prljamo planetu, sa temperaturom možemo da se slikamo.

uglavnom, u naucnoj zajednici, ljudi koji se mlate sa ovim dugo, se ne slazu sa tim. oni dosadni o kojima pricam, sto bi svi trebali da ih slusaju, ali ih niko ne slusa jer ovi drugi glasniji.

a i to mogli su da nadju... kao da neko osmislio gretu. to se pojavi negde, poenta je samo da neutralno pogledas, vidis ova ima uticaja, podstice emocije bolje od drugih i to podrzavaju. sto je cinjenica, i radi, kolko god da mislite da se iznad toga, vidim da se valjate u blatu ko i svi ostali. pogledaj temu samo.