Prijava

Гледајући из ове перспективе, шта мислите о човеку?

Моје неко мишљење је да, иако се накрао као газда, крао је од себе тј. своје државе. Није је задуживао болесно, није продавао предузећа за сићу, није цензурисао медије колико су цензурисани сада. Јесте се живело лоше, али такво је и време било. Баш бих волео да видим Тадића или Вучка нпр како би се носили са ратовима деведесетих.

А и то да се живело лоше - не кажем да је било лепо, али

-Имали смо већу слободу медија
-Мање убистава дневно него за нпр време Ђиндђоа
-Тад се кад је фрка вадило из сламарице девиза, а сад 99 посто нема курца у сламарици

итд

Плус, Слобица се није извињавао као пичка Тадић нпр и није морао да плаћа ботове да би ико рекао да га готиви, легитимо су га волели људи

Такође ми делује да је побољшање стандарда од 2000 лажна слика која се десила због продавања државне имовине за мале паре, задуживања и нератовања. А не због неке добре политике или курца

Јеботе цео живот хејтујем Слобоа а сад нешто размишљам и делује ми као најбољи наш председник који је само имао несрећу да влада у таквим околностима

Јесте се живело лоше, али такво је и време било.

Јеботе цео живот хејтујем Слобоа а сад нешто размишљам и делује ми као најбољи наш председник који је само имао несрећу да влада у таквим околностима

Pa nisu okolnosti same od sebe bile takve kakve su, nego je Slobo doprineo tome poprilicno, to ne negiraju cak ni oni koji su njegovi zakleti obozavaoci. Naravno da je bilo odgovornosti i drugih zaracenih strana, ali Slobo je stekao tu masovnu popularnost upravo na ratnoj i nacionalnoj prici. U svakom slucaju, Sloboa mrzi svako iz nekih svojih razloga: vi nacionalisti jer je puko svaki rat koji je vodio, liberali jer je milicija zdusno tukla bubrege mladih NGO aktivista i jer nas je posvadjao sa Zapadom, a mi levicari i sav posten svet jer je kriminalizovao, primitizovao i opljackao drustvo do maksimuma i pobio toliki svet, sto Srba, sto ostalih. U svakom slucaju, bilo je malo jajarski poslati ga na Vidovdan u Hag, time je samo bespotrebno dat argument njegovim obozavaocima da ga proglase za sveca; trebalo mu je suditi kod nas i casititi ga maksimalnom robijom.

Севасте сад озбиљно причамо. Зашто мислиш да је Слоба крив за изгубљен рат? Реалан одговор ме занима, не бабо са ратишта ми реко. Чуј пљачкао, па ко није? ЈБГ Србија, свако краде, али он је макар од својих, није нас задужио до курца и објављивао привредни раст.

Зашто мислиш да је Слоба крив за изгубљен рат?

a ko je kriv, miki maus? predsednik i defakto najjača ličnost države koja gubi ratove..

-Тад се кад је фрка вадило из сламарице девиза, а сад 99 посто нема курца у сламарици

Ovo je jako čest ali glup argument, sry.
Prvo, te devize su bile skupljenje pre Slobe, dakle u veselim '80im.
Drugo, ako je bilo tako zlatno vreme sto se nisu punile slamarice nego samo praznile?

Slobofili se dele u dve kategorije:

1. Starija ekipa. Ljudi koji su tokom '90ih bili punoletni, radili i bili podložni pozivu za vojsku. Likovi koji su možda bili stvarno zadovoljni tim životom, bili spremni i da ginu, da se biju, dakle verovali su i bili su spremni da rizikuju život i imovinu.
Možeš da se ne slažeš, moraš da poštuješ.

2. Mlađa ekipa. Svi koji su bili maloletni, deca i srednjoškolci. Balavci. DDO (dnevna doza okupacije) likovi ili kako ih ja zovem "mamino meme cuc cuc", jer su u Slobino vreme cucali meme iz mamine sise (i figurativno i bukvalno) onda su porasli, opet ispruže usta ali sike nema, cuc...cuc...prazno. Jbg, mora da se radi odgornost itd. E onda ajoj Slobo, ajoj studenti govna, sto vas ne pobise, ne bi ja morao ovaj zivot sad da živim, bilo lepo kod slobe.
Pa jeste jbg, crtać pa pidžamica, ekstra, samo to ne traje večno.
Znači, nisu nostalgični za boljim vremenom, nego za detinjstvom, kad su bili zastićeni ko i svi balavci.
Treba podjebavati na svakom koraku.

lo je malo jajarski poslati ga na Vidovdan u Hag, time je samo bespotrebno dat argument njegovim obozavaocima da ga proglase za sveca;

Živa istina.

Nisam rekao da je kriv za izgubljene ratove, govorio sam o odgovornosti za njihovo zapocinjanje. Al, kad si vec pitao:

Kosovo - kriv je za izgubljeni rat jer je isao u rat za koji je svako znao da je unapred izgubljen. Niko normalan ne ide u rat za koji zna da ce izgubiti.

Bosna - najmanje Slobova krivica, Bosna je bure baruta koje moze da eksplodira i u mnogo stabilnijim vremenima nego sto su ona neposredno nakon pada Berlinskog zida

Krajina/Hrvatska - realno ako ima veci deo vojske JNA pod svojom kontrolom i '91 i '92 medjunarodnu zajednicu koja jos uvek nije toliko anti-srpski nastrojena, mogao je bar da izdejstvuje da onaj silni narod ne mora da bezi i spasava zivu glavu '95.

To sto su nam poslije njega dovodili gore, ne znaci da je on bio dobar.

S obzirom na pravac i brzinu kretanja Srbije i Srba, vrlo je realno da jednog dana neko bude ovako pisao i za Vucica, samo negde na papiru umjesto na forumu, jer vjerovatno necemo imati ni interneta ni struje do tad.

Pod ovim bolesnikom vec ni Tadic ne izgleda toliko lose kao sto je nekad izgledao, iako svi znamo kakav je bio

Da Tadić dodje a da se ovi ne vrate

Чуј пљачкао, па ко није? ЈБГ Србија, свако краде, али он је макар од својих, није нас задужио до курца и објављивао привредни раст.

Okej, to sto smo navikli da nas pljackaju ne znaci da to ne treba navoditi kao neciju manu. U svakom slucaju, kad vodis ratove i zemlja ti je u izolaciji, pod sankcijama, tvoje fabrike gube pristup medjunarodnom trzistu i ako na domacem trzistu nema potrebe za njihovim proizvodima u dovoljnoj meri, one propadaju i gube vrednost i pre ili kasnije mora doci ili do masovnog otpustanja radnika ili do ogromne finansijske pomoci drzave, koja, ako za to nema para, mora da se zaduzi. Tokom devedesetih se desio prvi talas informaticke revolucije, mi smo to ne samo propustili nego se vratili jedno 20 godina unazad. Koliko je meni poznato, nas BDP danas je i dalje manji od BDP-a Srbije 1990, a pritom nam BDP raste od 2000. na ovamo konstantno osim onih par godina kad je bila kriza i 2014. zbog poplava. Da skratim pricu - mi smo nekad bili zemlja koja je proizvodila sve i svasta i to izvozila u svet, a danas smo zemlja koja proizvodi kablove i varjace za Svabe i Kineze. Koliko god ovi posle Sloboa bili krivi za to, Slobo im je dao pocetni impuls time sto je svojom politikom devalvirao vrednost domacih fabrika za brat bratu jedno 90% njihove vrednosti pre ratne i ekonomske krize.

svi koji se puvaju kao sta bi bilo da je milosevic ovo ili ono, evo, gledajte vucica, tako bi bilo samo malo gore jer uopste ne bi ni pokusavala vlast da pravi neki privid demokratije, slobode medija, pravde i slicnih zapadnih zajebancija.
sns je i onako druga generacija spsovca, a treca onih iz komunisticke partije sto su isli na posao a nisu radili.

"demokrate" su bili blagi kombo brejker u nasoj istoriji... da se razumemo, ista su govna, ali su bili dovedeni u situaciju da ih ima gomila razlicitih na vlasti, svi sa nozevima iza ledja ko bugari, i morali da se dogovaraju, i da tako korumpirano vladaju, sto je ljigavije od cvrste vlasti, ali daleko bolje za narod... ako umes da razlikujes sta je dobro za tebe, a sta propaganda.

za nas je jedini spas da imamo 8 potpuno jednakih partija na vlasti sa 50.1% podrske, jos 8 potpuno jednakih u opoziciji, svi jedni protiv drugih, svako spreman svakog da zajebe, nesposoban parlament sto nista ne moze da odluci i sud koji u takvoj situaciji jebi ga, ne moze nikom da lize dupe nego da sudi po zakonu.
tad bi ekonomija malo zivnula. i narod.
nesto kao italijani, to nam je trenutno plafon i nesto cemu bi trebali da stremimo kad se borimo protiv diktature. zajebi nemce i tako te.

Sloba najjaci predsjednik ikad.

ovako ce deca danas da pricaju za jedno 20-30 god za vucica

Nadam se da će biti tako kelte jer bi to značilo da nije na vlasti ja se jedino bojim milovog scenarija
Trebalo bi da ovaj sjaše što pre na bilo koji način
Najbolji bi bio rumunskim scenariom pa da buduća vlast malo vidi šta može da se desi pošto će u suprotnom biti sve gori i gori

da bi se doslo do causesku scenarija, trebao bi vucic da toliko zasere da postanu ljudi gladni necega bas puno (recimo hrane) pa onda da uzme i napickara se sa EU ili rusima ili ko vec moze da ga zastiti silom. trenutno situacija ne dozvoljava nekome toliko da zastrani.

causesku:

His secret police, the Securitate, was responsible for mass surveillance as well as severe repression and human rights abuses within the country, and he suppressed and controlled the media and press, implementing methods that were among the harshest, most restrictive and brutal in the world. Economic mismanagement due to failed oil ventures during the 1970s led to skyrocketing foreign debts for Romania. In 1982, he exported much of the country's agricultural and industrial production in an effort to repay them. The shortages that followed drastically lowered living standards, leading to heavy rationing of food, water, oil, heat, electricity, medicine and other necessities. His cult of personality experienced unprecedented elevation, followed by extensive nepotism and the intense deterioration of foreign relations, even with the Soviet Union.

pao je zato sto je partija dovela zemlju u mnogo lose stanje, a onda se napickarali sa celim svetom. da su uradili jedno od ova dva samo, ne bi ga ubili.
donekle je i blagoslov nejugoslovenskih komunistickih zemalja sto su u svom svetlu videli kako izgleda pod rusima i kad partija stvarno vodi glavnu rec.
mi realno nismo naucili lekciju, delom sto nismo bili pod rusima a ni u zatvorenom komunizmu u kom su bili ostali. a mislimo da jesmo, i da treba tome da se vratimo. podsvesno, svi mi.

vi nacionalisti

a mi levicari i sav posten svet

nevezano za slobu, ti mnogo voliš sebe a sevast? u fazonu samo sam ja u pravu, ako nisi levičar onda si nacionalista, moj politički stav je superioran itd.
i naravno da ti levičar pišeš ošišanom latinicom. kralju nije ovo engleski jezik, ubaci i w umesto v ako si krenuo već.

i naravno da ti levičar pišeš ošišanom latinicom. kralju nije ovo engleski jezik, ubaci i w umesto v ako si krenuo već.

Само Богоугодно, само ћирилица, џезно цепа суштину дискусије.

Slazem se inace za sevastov post, al ovo drugo je totalno preseravanje, jebi ga.

kad god neko na forumu, u komentarima ili bilo gde na internetu osim na forumu gde se raspravlja o gramatici i lepom pisaniju, kao argument u diskusiji uzme nepravilno pisanje ili sta god, jedan forumski server na svetu umre u najgorim mukama.

sevast je jos veca levica od celta i ubedljivo najljigavije politicko opredeljenje, ne znam ovako kakav je kao covek
on je onaj tip lika sto kaze kakve veze ima sto mi se zena dopisuje s likovima, VEROVATNO

A vi ostali ne mislite da su vasi politicki stavovi superiorni u odnosu na tudje, vi ste kao neki veliki pluralisti i borci za politicku ravnopravnost? Ne jedite govna leba vam. A sto se pisma tice - koristim cirilicu u svim sferama zivota koje su mi bitne, na vukajliji me stvarno boli patka da se saltam.

Eru, pobrkao si levicu sa liberalima