Prijava

sto bre neko nije napravio ovo da klikces nego moras sam da racunas, u doba interneta!
verovatno je ovo white privledz al nema veze.

Trebali su odma na početku da pitaju da li si belac pa ako klikneš da jesi da se automacki sabira i onda ti na kraju iskoči automacko sabiranje rezultata je white privilage

1. If I wish to, I can arrange to be in the company of people of my race most of the time.

kakve ovo ima veze sa privilegijom, druzi se s kim hoces, nadji crnce kao prijatelje na tinderu boli me kurac, cigani su uvek u grupi, zapravo si rasista ako mislis da je rasa bitna za mogucnost druzenja
2. I can be sure that no matter where I move to, my neighbours in that location will be pleasant or neutral to me.

ovo niko ne moze da tvrdi jer su komsije smradovi vazda bili
3. I can go shopping alone and be sure that I won’t be followed or harassed.

ovo je vise ako si zensko a ne cigo/crnac
4. I can turn on the television, open a newspaper and see people of my race widely represented.

13% crnaca u americi, a i previse su reprezentovani, izmedju ostalog ako im ne valja mogu da se vrate u subsaharansku afriku... a da....
5. I can go to a museum or art gallery and will see people of my race widely represented in the objects and artworks.

hajde da guramo umetnost crnaca bez obzira na kvalitet umetnosti!!!
6. I can be sure that when told about our national heritage or about ‘civilisation’, I am shown that people of my colour made it what it is.

pa istina je da su belci formirali civilizaciju nisu sigurno jebeni we wuz kangz
7. I can be sure that my children will be taught a curriculum which testifies to the existence of their race.

????
8. I can go into a shop and easily find the food, music or clothes which represent my race or fit with my cultural traditions.

prosta ponuda i potraznja, ne znam sta to crnci jedu pored piletine i lubenice a da je tipicno za njih i sta se to ne moze naci
9. I can go to a hairdresser and be sure that they can cut my hair.

HAHAHHA
10. I can count on my skin colour not to work against the appearance of my financial reliability.

HAHAHAH
11. I can swear, dress scruffily or not answer letters without having people attribute these choices to the bad morals, poverty or illiteracy of my race.

za ove stvari nailaze na osudu i belci i crnci i azijati, pogotovo azijati
12. I can speak in public to a powerful male group without putting my race on trial.

pOwErFul MaLe GrOuP, bilo ko da pridje gomili likova i krene da kenja bice napusen
13. I can do well professionally without being called a credit to my race.

osoba koja je ovo pisala nikada nije bila zaposlena 1/1
14. I am never asked to speak for my entire racial group.

ok
15. I can remain oblivious of the language and customs of persons of colour without feeling in my own culture any penalty for such oblivion.

vecina odlucuje o tome, naravno da ce te cudno kao evropljana gledati japanci npr
16. I can criticize our government and talk about how much I fear its policies and behaviour without being seen as a cultural outsider.

pa evo i na ovoj anketi pricas i niko ti nista nije rekao
17. If a police officer stops me I can be sure I haven’t been singled out because of my race.

crnci pocine preko 50% ubistava u americi iako cine 13% stanovnistva, kad se oduzmu zeneidjecaba i starci dobije se oko 6% vrlo opasnog stanovnistva amerike, s obzirom na to i ja da sam policajac prilazio bih s podozrenjem
18. I can be pretty sure that if I ask to talk to “the person in charge,” I will be facing a person of my race.

ako odes u zimbabwe budi siguran/na da ce ta osoba biti crna. Pogledaj ekonomsko stanje zimbabvea, vrati se na pitanje 6.
19. I can easily buy books, children’s toys, posters, greetings cards or magazines featuring people of my race.

ovo definitivno moze u 2020. godini cak su napravili i crne barbike jebeno
20. As a child I had access to books where the heroes and protagonists were the same race or colour as me.

postoji i ovo, opet pricamo o ponudi-potraznji, crnci ne kupuju ta sranja nego gledaju kako ce da prezive
21. I can go home from most meetings of organizations I belong to feeling somewhat tied in, rather than isolated, out-of-place, outnumbered, unheard, held at a distance, or feared.

ok
22. I can take a job with an affirmative action employer without having co-workers suspect that I got it because of race.

hahahah pa jel hoces posao i neces majku ti jebem glupu
23. I can be sure that the gatekeepers in my life such as my boss, my local MP or my landlord are the same colour or race as me.

mozda i belci to zele a gledaju ljude ostale rase (???)
24. I can be sure that if I need legal or medical help, the colour of my skin will not work against me.

tvoje osiguranje ce ti u americi biti presudno za ovu stavku
25. I can choose make up or bandages in flesh colour and have them more or less match my skin.

HAHHAHAH
26. At school and university I could be sure that most of my teachers were the same colour or race as me.

ovo je produkt toga sto crnaca ima samo 13% i zato sto ih ima 70% bez bar jednog roditelja u zivotu, samim tim i nisu ekonomski u stanju da izdrze ni osnovno obrazovanje finansijski, a ne visokoskolsko, gledaj uzrok a ne posledicu

ovaj upitnik je ono sto se dobije kad debela bela novinarka vajsa wireda ili tako nesto koja misli da je uzviseno liberalna duboko empaticna, ne poznaje rase i kune se u politicku korektnost i razume crnce napise upitnik o tome kako je biti crnac.

rasizam je inace tesko sranje, i govance na vrhu tog sranja je sto se najvise cuju takvi ljudi, koji nikada nisu imali kontakt sa rasizmom, osim kao rasisti, pa su kao empaticni i razumeju.
sto je najveci rasizam inace.

Ljudi al to je tako efemeran trend

Neće biti ništa od toga. Meni je jednako tužno loženje minoritija na te silne represije i loženje belaca da su ugroženi od ugroženih manjina

Postoji privilegija, naime bol u kurcu jer ne živim u americi pa da ima smisla lupati glavu time i razmatrati situaciju po forumima

Univerziteti su u USA posebna priča, da ne pominjem celokupan gender studies

Istina.

Ova sranja mene vise nerviraju i smatram da su opasnija od bilo kakve korone, protesta, poplava i ostalih kuraca koji ulaze na velika vrata

sto je najveci rasizam inace

Bukvalno, ti debili prvi povezuju random dogadjaje sa rasom, sutra da crnac zapne i prospe se na ulici, napisali bi da su bijeli ljudi namjerno napravili taj plocnik da ugnjetavaju njih zbog boje koze, bla bla tolerancija oppression pas migrant sokantno