Prijava

Evo jedna tema za kurčenje... :)

A i zanimljivo bi bilo vidjeti ima li nas koji znamo neke manje popularne jezike.

Da krenem od sebe:

Engleski i italijanski znam dosta dobro i koristim ih svakodnevno u poslu. (C1 nivo otprilike iz oba... italijanski možda malo slabije, između B2 i C1)

Čačkao sam takođe i njemački i francuski, ali realno govoreći, ne znam dovoljno za neki elementarno funkcionalan nivo.

01. Ime: (Nije upisano.)
02. Vukajlijski pseudonim: Srpski Del boy.
03. Zemlja porekla: prostor obe nekadašnje Jugoslavije (Srbija, Crna Gora, BiH i RS, BJR Makedonija, Slovenija i Krbavska).
-------------------------------------
O meni:
- Pacifista i boem u duši,
koji voli umesne šale,
čak i na svoj račun.
- Član vukajlije od one godine, koja je 75. godina po redu, od završetka II Svetskog rata.
- Jedan od prvih 20 najpopularnijih autora definicija 2020. godine (12. mesto).
-------------------------------------
Vukajlijska ambicija:
- Voleo bih da makar jedna moja definicija, bude odabrana.

Prati Pošalji privatnu poruku

Dečko: Ćao! Cura: Ćao! Moram ti nešto reći. Dečko: Kaži. Cura: Volim te! Dečko: I ja tebe,ali ja imam 16 godina,a ti 13 :$ Cura: log off Dečko je tog dana čuo na vestima kako je jedna mlada cura presekla vene i krvlju na zid napisala "GODINE NISU VAŽNE". Dečko ju je volio i on je takođe svojom krvlju na zid napisao "BILA SI U PRAVU,GODINE NISU VAŽNE"! POSTAVI OVO AKO TI GODINE NISU VAŽNE !!!

Vi mi kenjate po temi, ali sam ja sad pojeo jedan tako dobar burek da me zabole ona stvar.

I taj burek u buregžinici "Goga" u Gundulićevoj, priča više jezika, nego svi mi skupa na ovoj temi.

Jede mi se burek sad...

Elem dispoštujem temu:

- eng (excellent)
- deutsch (fliessend)
- français (bien)
- italiano (abbastanza buono da capire opera)

Na nekim drugim jezicima umem da narucim pivo ili uputim kompliment radnici na šalteru/šipci

Ja eng C2 nivo (proficient), ostalo znam da nazdravim na par jezika i toeto

Još jedna tema da vukajlijaši nadrkavaju sebi kurčine i dižu si ego, quelle surprise.

američki znam mnogo dobro, meksički onako, mislim mogo bih da se snađem

ego

Opa latinski, alal vera kolega!

E alo ako ne znate nilfgardski i elfski nemoj uopšte da mi se obraćate bagro neuka

Ali samo sindarin elfovski

Znam da se obratim na jeziku smudjeva

jooj sad mogu sam sebi da ga ispušim konačno

engleski savršeno, ruski, francuski i italijanski. pokušao sam ranije japanski i kineski ali njih je potrebno izučavati baš a nisam imao vremena za to :'(

Koliko ti je to pomoglo da pojebes nesto?

Pravim jezičarima (ili ti jezičarama), je samo jezičarenje ćejf samo po sebi, bez potrebe da se gleda neka utilitarna vrijednost.

Ja da imam više vremena čačko bi još neke jezike sigurno.
Tačnije imam neku dugoročnu listu koje bi jezike volio naučiti... pa nekad čačkam malo kad mi se da... al dok ne postignem neki pristojan nivo ne kažem za sebe da znam.

Taj nivo zasad imam samo sa engleskim i italijanskim.

Gamby, btw, jesi li polagao za C2?
Ja sam položio C1, tamo neke 2012. i stalno koristim engleski, i u poslu i na netu, pa mi ne izlazi iz glave... C2 možda izađem nekad na test, čisto da vidim sam sa sobom imam li taj nivo, iako od samog papira nema neke posebne koristi.

Al za moj pojam C2 podrazumijeva baš i tečan govor, i da nemaš grub akcenat, i idiome, frazalne glagole, sleng, i da znaš na prvu i neke riječi iz fizičkog svijeta, s kojima se ne susrećemo toliko na netu, tipa garnišna, šmirgl papir, zaprška, i tome slično... Mislim sve one riječi što na srpskom znamo ko dobar dan, al ti nikad ne padnu na pamet na engleskom....

Jesam polagao, trebalo mi za posao pre par godina. Podrazumeva sve to ali ne samo to, vec i akademski recnik. Videces kad/ako budes polagao, uglavnom nije mala razlika izmedju c1 i c2